Sari la conținut
Forum Roportal
Blade Dancer

Locuitul cu parintii pe timpul facultatii afecteaza relatia de cuplu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oricum va ajunge in acel moment. Fie ca vrea sau nu.

 

da va ajunge ... dar cand la 30 de ani?

 

si atunci va incepe o etapa de viata pe care altii au avuto la 19 :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica... toti studentii care locuiesc in Bucuresti, Cluj sau Iasi ar fi imaturi, nu-i asa? :jester:

Ce porcarie de topic. Ma scuzi, dar e doar o simpla parere... la fel cum crezi si tu despre tinerii care-si continua studiile in orasul lor natal.

Editat de Liviu_phz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii cand poate fi cu adevarat dovada de imaturitate din partea unui student? Atunci cand parintii lui muncesc pe branci ca sa-i plateasca studiile, iar el chefuieste zi de zi in camin, batandu-si joc de efortul lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica... toti studentii care locuiesc in Bucuresti, Cluj sau Iasi ar fi imaturi, nu-i asa? :jester:

Ce porcarie de topic. Ma scuzi, dar e doar o simpla parere... la fel cum crezi si tu despre tinerii care-si continua studiile in orasul lor natal.

 

 

asta e parerea ta... mie nu mi se pare o porcarie.

 

 

si da sunt imaturi ... sunt cazuri in care nu e asa poate dar majoritatea da... is cu mama si cu tata ca suport pentru orice problema.

 

 

daca vine batut de 3 taximetristi ce face? ( sa zicem asa ipotetic )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca e sa ramana la tine trebuie sa fie intai o discutie in familie.... si etc

 

Sunt curioasa cum poate ramane la tine peste noapte, in conditiile in care mai ai vreo 4 colege/colegi de camera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideal ar fi ca in jurul varstei de 20 de ani sa nu mai stai cu parintii, dar...nu toti isi permit luxul :jester:

 

Locuitul cu parintii poate afecta relatia de cuplu...eu am patit-o...

 

Tinerii care stau in camine,nu devin neaparat maturi peste noapte,ci doar se lovesc de tot felul de oameni,mai mult sau mai putin educati,onorabili.In final,unii isi pastreaza inocenta, altii se mitocanesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oho.. si inca cum . Eu am stat cu prima prietena in camin timp de 2 saptamani :rot:)

Aveam paturi supra-etajate, si am pus de sub salteaua celui care statea in patul de sus o patura care acoperea patul meu, la picioare un poster mare care acoperea totul acolo si la cap, un mic zid din pachete de tigari :jester:

 

Deci se poate, si chiar si fun (mai ales daca ai colegi galagiosi si care asculta muzica tare, ca te poti "exprima" cum iti vine)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu frate cum e la voi in familie, da' cel putin ai mei n-au avut nici cea mai mica implicatie in relatiile mele. Ba uneori mama ma mai ruga sa aduc prietenele acasa, ca s-o mai scoata si tata in oras.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In final,unii isi pastreaza inocenta, altii se mitocanesc...

 

...si altii se blazeaza. 8)

 

Ce sa zic? Condoleante celor care au stat/mai stau cu parintii... :jester:

 

Eu de la 19 ani nu mai stau cu parintii si nu-mi mai amintesc cum era... :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×