Sari la conținut
Forum Roportal
Blade Dancer

Locuitul cu parintii pe timpul facultatii afecteaza relatia de cuplu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci tema era: Poate un cuplu sa supravietuiasca in aceeasi casa cu parintii?!

Ca s-a pus incorect titlul, ca s-a dezbatut aiurea tema, ca vorbea initiatorul numai din perspectiva relatiei lui (care am inteles ca nu mai e), nu stiu, insa despre asta era vorba.

 

 

nu am vorbit din perspectiva mea ... si tema nu era locuitul cuplului cu parintii .... mai degraba locuitul unui membru din cuplu cu parintii la o varsta destul de mare peste 23 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am deschis acest topic sa vad si parerile voastre. Eu consider ca o femeie/barbat care face facultatea in acelasi oras si locuieste cu parintii pe durata studiilor superioare nu este maturizat complet si acest lucru afecteaza grav o relatie.

 

Consider ca viata la camin schimba foarte mult mentalitatea oricarui individ.

 

Ce parere aveti?

depinde de parinti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
depinde de parinti

 

 

si daca parintele suna fiica sau fiul cand se duce la intalnire cu partenerul / partenera de 10 ori intro ora pe motive ca nu gaseste o carte , ca a uitat s aplateasca lumina ca micutul de catel e bolnav? Si asa zi de zi.... Cum se numeste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca parintele suna fiica sau fiul cand se duce la intalnire cu partenerul / partenera de 10 ori intro ora pe motive ca nu gaseste o carte , ca a uitat s aplateasca lumina ca micutul de catel e bolnav? Si asa zi de zi.... Cum se numeste?

pai asta spuneam si eu , depinde de parinti .. daca ai parinti cu capul pe umeri , intelegatori , e ok sa locuiesti cu ei ...daca nu , mai bine iti iei lumea in cap si te descurci pe cont propriu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai nu cred ca gandesc prea mult. cand stai cu parintii pe timpul facultatii e ca si cum ai fi in liceu. o fata spre exemplu in cazul acesta va pleca de acasa cand se va muta cu prietenul ( daca... ceea ce nu prea cred) sau cand se va casatori. Adica nu a trait perioada libertatii deloc... si cand va scapa....

facultatea iti ofera camin .. nu trebuie sa cumperi casa :roll:

 

Tot trebuie sa platesti, ca sa stai intr-un loc plin de gandaci si de igrasie. Nu vad de ce ar da cineva confortul de acasa pe viata la camin (decat daca nu se intelege cu parintii). Ce mai pui ca uneori dai peste colegi de camera pe care nu ii suporti, ca activitatile altora (cum ar fi o muzica de tremura geamurile) te pot distrage de la invatat exact in momentul cel mai nepotrivit... si de ce nu, studentii din provincie, care chiar nu au unde sa stea, au nevoie de acele locuri. Cand intervine viata de cuplu, consider ca e chiar mai usor sa te intalnesti cu cineva acasa la parinti (se subintelege, daca sunt de treaba si nu au o problema cu asta) decat sa il vizitezi intr-o camera unde se ingramadesc persoane de sex opus si eventual mai iese si cineva de la dus fara prosop. In camin nu ai pic de intimitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×