Sari la conținut
Forum Roportal
Bananasplit

Canele TV & radio religioase online

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmm...am impresia ca ai gresit forumul :lol:

Fiecare este liber sa-si exprime opinia :o:

________________________________________________________________________________

 

Sikaryan,

 

Cred ca nu exista o cale catre Dumnezeu perfecta, de aceea, continuam sa cautam pana consideram ca am descoperit-o pe cea mai buna...de altfel, nu exista cu certitudine "ailalta lume" si nu stim exact ce se intampla acolo...dar putem sa incercam sa gasim fericirea aici si sa-i facem si pe altii fericiti.

________________________________________________________________________________

 

Ravl,

 

Consider ca atat TV-ul, cat si internetul pot fi elemente constructive, cat si distructive pentru personalitate. Important este sa nu uitam de "masura" si sa fim selectivi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca totul consta in ce alegem, nu? Liberul arbitru. Acel :yahoo: "Liberul arbitru" din Carte. Televiziunea este facuta sa dezvolte, sa fie folosita in scopuri nobile; dar din pacate se poate si invers ....

 

Daca alegi sa faci o televiziune de religie sau una de stiinta... E doar o problema de viziune

Editat de sundance_aiki

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca totul consta in ce alegem, nu? Liberul arbitru. Acel :suicide: "Liberul arbitru" din Carte. Televiziunea este facuta sa dezvolte, sa fie folosita in scopuri nobile; dar din pacate se poate si invers ....

 

Daca alegi sa faci o televiziune de religie sau una de stiinta... E doar o problema de viziune

 

Vechea dilema..."a fi sau a nu fi"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:stars: Hai ca asta chiar e tare! :tease: :yes: :salut:

 

Cred ca conteaza unghiul din care privim...sau altfel spus, "ce vedem: partea plina sau goala a paharului?" Fiecare dintre noi alege o cale in viata pe care incearca sa o desavarseasca. Cert este ca nu e simplu de a " descoperi" adevarata cale, iar ispitele nu inceteaza a ne abate din drum...

 

Iar la inceput de an, as dori sa recomand postul Radio Renasterea. Am ascultat muzica cu adevarat dumnezeiasca :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×