Sari la conținut
Forum Roportal
seeherezada

Ii iarta Dumnezeu pe cei mici?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Negativ.

Dumnezeu este contra oricarei moralitati sau gesturilor 'extreme', ca de exemplu iertarea.

 

Ce, daca e mic, inseamna ca nu are loc in Cazan?

Dumnezeu iarta.Oamenii nu sunt capabili sa ierte,de aceea pacatele se platesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe ce te bazezi?

Pe faptul ca,daca oamenii ar fi capabili sa ierte,pacatele nu ar mai trebui platite.Este la fel ca si cu razbunare.

Pe faptul ca nu ma las influentata de demonii care rad de fraieri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune-mi ceva.

De exemplu, Iov.

Scuteste-ma.Biblia nu reprezinta pentru mine o poezie care trebuie invatat pe derost si expusa pe un forum,ca vai,Doamne,ce am invata eu.Daca vorbesc ceva ii experienta propie nu poezie.Las poeziea pentru limitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuteste-ma.Biblia nu reprezinta pentru mine o poezie care trebuie invatat pe derost si expusa pe un forum,ca vai,Doamne,ce am invata eu.Daca vorbesc ceva ii experienta propie nu poezie.Las poeziea pentru limitati.

Si totusi tu stii exact ce si cum face Dumnezeu.

Tipic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi tu stii exact ce si cum face Dumnezeu.

Tipic.

Nu stiu ce si cum face Dumnezeu.Stiu doar ceea ce trebuie sa stiu pentru a ma ajuta pe mine.

...EDIT....

Editat de Enki

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Negativ.

Dumnezeu este contra oricarei moralitati sau gesturilor 'extreme', ca de exemplu iertarea.

 

Ce, daca e mic, inseamna ca nu are loc in Cazan?

E...daca asta nu e postare carcotasa,i-mi dau demisia. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe faptul ca,daca oamenii ar fi capabili sa ierte,pacatele nu ar mai trebui platite.

Tu nu platesti pacatele facute de tine sau in general de oameni ... ci platesti pacatul facut de Christos si Maria!

 

Adica pacatul nasterii sale care a inceput cu Treimea a carei parte era si Christos Treime indivizibila care a lasat-o gravida pe Maria ..cu participare activa a lui Isus ca parte din Treime ...si la nasterea DIABOLICA prin care din aceasta sarcina nu s-a nascut vreun bebe normal ...ci insusi Christos ...cel care a fecundat-o pe maica-sa ca parte a Treimii ...devenind astfel propiul sau tata ... comitand astfel pacatul dublu diabolic ...acela ca lasat-o gravida pe propria sa mama ...si din aceasta sarcina s-a nascut tot el insusi ... dar ca om.

 

Asta este pacatul ancestral ...pe care trebuie sa il plateasca toti credinciosii ...nu si atei ...caci acestia nu sunt partasi morali la coovaria crestina ...asa cum sunt cei care pun botul la aceasta murdarie religioasa bazata pe diabolicitate ...imoralitate ...minciuna ...si sarlatanie!

 

Cat despre cei mici ..acestia nu au nevoie sa fie iertati de Dumnezeu ...ci trebuie ca ei sa il poata ierta pe Dumnezeu ...caci un copil este ceva pur si curat ...pe cand Dumnezeul crestinilor este un criminal care se lauda cu faptele sale remarcabile de ...ucigas de copii

vezi in Exod 10 versul 27 si urmatoarele!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×