Sari la conținut
Forum Roportal
seeherezada

Ii iarta Dumnezeu pe cei mici?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu nu platesti pacatele facute de tine sau in general de oameni ... ci platesti pacatul facut de Christos si Maria!

De unde sti tu ce platesc eu?

Apopo,ce ai descris mai sus este viziunea si realitatea ta,sa inteleg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ii iarta ca nu au constiinta . cand ajunge sa fie educat si sa stie ce e bine si ce e rau atunci va plati

corect, dar in cazul societatii

ar fi si in cazul lui Dumnezeu, dar numai daca societatea umana responsabila, ar fi manifestarea lui Dumnezeu (ca o culme a evolutiei...)

Editat de S.M.Poupincourt
consideratiile despre ceilalti useri pe pm, alte subiecte pe topicurile dedicate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incercati sa limitati ce aveti de spus strict la topic.

Laptele cu cacao la gastronomie, glumitele la glumite, jignirile pe pm sau pe alte coclauri.

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aicea nu e arie de plangeri. Plangerile se fac pe Valea Plangerii.

 

Ai idee cate topicuri identice au existat? Regulamentul zice:

 

2. Inainte de scriere cautati cea mai buna categorie sau subiect pentru mesajele voastre, pentru evitarea postarii de doua ori a aceluiasi subiect sau scrierii aiurea a mesajului dumneavoastra. Va rugam sa folositi functia de CAUTARE.

 

5. Va rugam sa nu raspundeti la off-topicuri si sa nu postati in topicuri care probabil vor fi sterse

 

Si mai zice

 

In momentul inregistrarii se considera ca ati citit acest regulament si sunteti 100% de acord cu cele scrise aici. Daca sunteti deja inregistrat in momentul afisarii regulamentului, actiunea de a posta in continuare inseamna o acceptare tacita a continutului sau, indiferent daca l-ati citit sau nu.

 

Si apoi

 

Actiunile moderatorilor:

 

. Sa stearga mesajele cu injuraturi sau jigniri si sa mute mesajele ce trateaza alt subiect decat tematica categoriei in locul indicat pentru acel tip de mesaj.

 

In plus, cred ca mi-am facut destul de clara dorinta sa va mentineti pe subiect, asa cum voi aveti pretentia sa fiti tratati cu respect, cred ca am si eu dreptul sa cer acelasi tratament. Pana acum nu m-am lovit decat de indiferenta si nepasare. Am spus de nenumarate ori ca aria de religie este o mare discutie purtata pe mai multe topicuri... dar daca lasam discutia sa curga, o dam din una in alta si nu ajungem nicaieri. De aia exista topicuri dedicate fiecarui subiect, ca sa se discute despre subiectul ala si nu despre altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine se trezeste de dimineata, departe ajunge... :spiteful:

 

Se zice: cine sapa groapa altuia, departe ajunge :tease: !

 

Atunci cand cineva e mic se zice ca nu are minte.Dar daca copilu cand e mic fura sau minte, va plati pana la urma cand o fii mai mare?

 

 

In alta ordine de idei, daca Dumnezeu iarta celor mari, celor mici de ce nu le-ar ierta?

Ai niscaiva pacate de cand erai cu suzeta in gura, nespovedite, si ti-e teama ca vei ajunge in iad pt asta :P ?

Editat de nicnic3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va reamintesc ca ne aflam pe aria de religie. Daca aveti de comentat comportamentul unui moderator, va rog sa o faceti aici.

 

Daca veti continua sa fiti offtopic aici, mesajele voastre vor fi invizibilizate. Sa nu ziceti ca nu v-am zis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa porcariile astea.

 

Care este varsta pana la care copilul este inocent in ochii injectati si umflati de somnul cel vesnic ai Batranelului?

Cand incepe sa fie raspunzator de propriul suflet?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×