Sari la conținut
Forum Roportal
koffemaker

Atacul energetic si aura

Postări Recomandate

Si parintle Arsenie avea clarvedere( de parca doar el!), ceea ce nu-l impiedica atat sa se roage pentru toti, cat si sa-i ajute pe oameni cu darul lui de a "vedea" in aura lor, spunandu-le ce boli sau suparari au....astfel, punandu-si darul in slujba lui Dumnezeu. De altfel, a studiat si medicina, special pt a-si utiliza cat mai bine capacitatile. Mergi la biserica pe care a pictat-o, sa vezi cum a desenat straturile aurice in jurul lui Christos si a sfintilor, cu cata exactitate!...mai ceva ca Kirlian 8)

si-acu sa vad cune are curajul sa-l asocieze pe parintele Arsenie si darul lui cu "celalalt" :huh:

Adevarat... si nu avea doar clarvederea...ci mult mai multe puteri cu care bineinteles nu s-a laudat niciodata in modestia sa... el este un exmplu excelent ptr cei care cred ca puterile paranormale is de origine malefica...bineinteles se inseala... unele sunt benefice, alte malefice, dar nu in aceiasi oala...

 

Preoti clavizionari sunt multi... nu la fel de buni ca pr. Arsenie , dar totusi foarte elevati spiritual...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca cunosti odihna rugaciunii, nu mai vrei si nu mai poti sa-ti inchipui altceva.

 

de aici stiu. :huh:

 

 

ei, acum ai spus-o! cine poate sa te contrazica.off!

 

koffe! sfintii se rugau. ei prin rugaciune stiau si vedeau anumite lucruri. si nu se schinuiau sa "vada". ei se rugau.

 

lasa vraja tante daca cunosteai puterea rugaciunii erai blanda ca un mielusel si nu varsai atat venin aici pe forum si nu te bateai cu caramida in piept cat de crestina si luminoasa esti tu .

fiecare se roaga in felul lui , cum nu exista 2 fulgi de zapada la fel asa nu exista 2 oameni la fel si ca sa iti raspund crestineste cu un sfat de la o mare entitate numita iisus (in lumea asta) vezi paiul din ochiul tau nu paiul din ochiul altuia .

 

o zi in lumina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si deoarece este un topic despre aura si atac voi reveni la subiect. Importent cred ca este intelegerea fenomenului de vizualizare a aurei. Aura este rezultatul reactilor biochimice si biofizice ale corpului in toata amploarea lui energetica .Omul are 6 simturi recunoscute de toata lumea. Atunci cind ia cunostinta de ceea ce este in jur, percepi prin canalele perceptuale, simti si creierul interpreteaza. Nu poti interpreta ceea ce nu ai mai vazut sau nu ai mai simtit.

Creierul cauta in baza lui de date si nu gaseseste. Atunci apar chestile aiurea fiindca face legaturi aiurea. Rolul initiatorului este de a te face sa intelegi ceea ce simti, adica sa interpretezi ceea ce simti prin perceptia. Doi oameni care merg la acelasi curs interpreteaza la fel aura. Doi oameni care au invatat diferit, vor interpreta altfel: culoarea in special. La urma urmei important este interpretarea care ar trebui sa fie aceasi. Metodele de antrenament sint si ele diferite de la scoala la scoala, de la professor la professor. Important cred ca este sa-ti gasesti metoda optima. Omul are filter perceptuale care te protejeaza. Daca ai percepe totul ai inebuni.

Atenuind unele filter incepi sa percepi mai mult. Perceptind incepi sa simti.Iar nmai departe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca am gresit topicul si imi cer scuze pentru postare. Vroiam sa postez pe topicul ,, atacul energetic si aura "si vad ca am postat pe topicul ,,Sa invatam biblia impreuna". Inca o data scuze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca am gresit topicul si imi cer scuze pentru postare. Vroiam sa postez pe topicul ,, atacul energetic si aura "si vad ca am postat pe topicul ,,Sa invatam biblia impreuna". Inca o data scuze.

 

Ai postat unde trebuie si chiar te rog sa continui .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atunci cind ai ceva de spus, e bine sa spui astfel incit sa nu superi si sa fi sigur ca cineva este interesat. Cind nimeni nu e interesat de ceea ce spui, e bine sa-ti revizuiesti atitudinea si subiectul abordat. Altfel asemenea crestinilor plecati in cruciada, nu-ti ramine decit sa tai cu sabia. Iar biserica de mult si-a cerut scuze pentru aceste evenimente regretabile. Dar sint unii care nu invata nici o data. Biblia spune; nu propovadui in desert. Apropo se cauta misionari pe Amazon. Ultimii au fost prea insistenti si ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×