Sari la conținut
Forum Roportal
koffemaker

Atacul energetic si aura

Postări Recomandate

De ce postezi aceste informatii?

:o: .......

 

 

Dar nu este posibil ca si cei ce au ochi sa vada, dar nu tocmai curati, sa se foloseasca de aceste informatii?

 

Si apropos de asta: "culorile aurei corpului ne dau indicii mai mult despre stari energetice, emotii predominante pe moment" - roz - oboseala; albastru - liniste. ;)

:doh: ......

Ba da! :) Te poti folosi oricind, de orice si de oricine...daca vrei. :doh: Nu ai nevoie de anumite informatii gen...cele de mai sus,de care sunt pline si cartile si netul,de poza cuiva ori de...ori de...ori de...

Mie,de exemplu... :o: daca as vrea sa fac rau imi e suficient gindul,cuvintul ori...postarea cuiva.

Scrisul e...o vibratie,o iscalitura,o amprenta energetica a persoanei.Mai departe e floare la ureche. :) Lasati drobul de sare acolo unde este ca voi insiva construiti realitatea prin ...teama."De ce ti-e teama,nu scapi" se zice.In fapt,e un presentiment...

O aura poate fi si ghicita :o: nu,neaparat "citita".Hihihi...

Relax... :P

Koffe...daca e sa mor,mor in somn.Daca e sa traiesc,traiesc si dupa ce cad de la etajul 13.Noi,felinele... :o: avem 9 vieti,remember?

Daca eram eu in locul Cleopatrei,murea vipera...dupa ce ma musca.Si sa ma tem de o tigara? :doh:

Glumesc. :o:

Am observat ca eu,nu simt energiile firesc....in palme ca tot omu' ci,pe dosul palmei.E valabil si pentru mine si pentru persoana vizata.

Am crezut ca e vorba de energie nociva dat fiind faptul ca dosul palmei este incarcat negativ.

Aceeasi problema am citit undeva ca o are Risvan Rusu si asa cum banuiam,vindeca... cu energie negativa.

Pare firesc in fond,piramidele functioneaza tot pe principiul negativitatii ,in fapt, energie ionizata.

Ca sa verific beneficitatea ori maleficitatea acestei...situatii,am aplicat reiki cu dosul palmelor...animalelor.(caini,pisici)

:doh: Imi lingeau mainile.

O situatie atipica...

Am momente cind apropiindu-mi mainile de o persoana aceasta sa spuna ca...o gidil! :o: in timp ce eu simt un fel de zumzait in palme. :P

Aaaa...Valicule,am "gustat" si eu senzatia aceea ... ;) care ai avut-o tu...cu activarea swadhistanei. Nu ti-am cerut voie sa intru in cimpul tau akashic iarta-ma,pentru indiscretie...am fost curioasa.Promit ca nu mai fac...

:good: Haioasa experienta.

Bine crescut sarpele acela ...galben;bine intretinut... :P Lucea...de parca era uns cu ulei.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In general aparatele strict Kirlian , sunt incapabile de a reda adevarata energie a bio-campului uman. Culorile care se vad sunt reflectii fotonice pe diferite lungimi de unda. Dar asta din cauza faptului ca aparatul poate doar imita (partial) culorile biocampului.

Am gasit un site unde se poate afla culoarea aurei cu ajutorul WinAura. Atasez culoarea aurei obtinuta pe acel site si cea mai recenta fotografie pe care am facut-o in ianuarie.

 

Cat de mare este diferenta intre culoarea aurei redata de un dispozitiv kirlian si aura reala?

post-21865-1226280951_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiind un test demo al programului, pe site este specificat ca rezultatul este aproximativ. Tocmai de aceea am atasat si o fotografie. Cei care pot veadea aura, ne pot spune cat de mare e diferenta. Daca aparatul spune ca e preponderent violet si in realitate o fi maro, nu mai comandam aparatul si facem o economie de vre-o 8000 de euro ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
p.s. si apropos de asta, aura roz e specifica indragostitilor in faza platonica! :P

Si cei care nu-s indragostiti si o au roz?

 

 

 

 

Fiind un test demo al programului, pe site este specificat ca rezultatul este aproximativ. Tocmai de aceea am atasat si o fotografie. Cei care pot veadea aura, ne pot spune cat de mare e diferenta. Daca aparatul spune ca e preponderent violet si in realitate o fi maro, nu mai comandam aparatul si facem o economie de vre-o 8000 de euro ...

Tocmai, e doar un demo si lucrurile nu stau chiar asa. Am facut si eu acel demo si stiu cum imi arata aura deci nu va luati dupa demo. In schimb aparatul despre care se vorbeste pe acel site e bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am gasit un site unde se poate afla culoarea aurei cu ajutorul WinAura. Atasez culoarea aurei obtinuta pe acel site si cea mai recenta fotografie pe care am facut-o in ianuarie.

 

Cat de mare este diferenta intre culoarea aurei redata de un dispozitiv kirlian si aura reala?

Aura se vede cel mai bine daca apari pe un fond alb :P

Ete aura mea, si eu crezui ca-i aurie :P :o:

2ljnpe0.jpg

Testul nu are nicio legatura cu aura reala, e doar un exemplu a cum ar arata aura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
-aura unui copil dintr-o familie religioasa , cu aptitudini de vindecator (verde-culoarea vindecatorilor si albastru indigo....stiti cu totii deja! :P

- aura altui copil, dintr-o familie cu probleme, atacat demonic

 

- aura unei femei cu atac de magie

concluzii? :P

 

:good:

 

Concluzii... Rosul in aura nu e de bine :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cei care nu-s indragostiti si o au roz?

 

rozul indica iubire dezinteresata - se vede clar la mamici cand comunica cu bebelusii lor( o mamica care isi tine pt prima oara nou-nascutul in brate are o aura superba roz-perlat)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×