Sari la conținut
Forum Roportal
koffemaker

Atacul energetic si aura

Postări Recomandate

1.La prima intrebare nu ma satisface nici unu dintre raspunsuri...ptr ca nici una din actiunile respective nu-mi plac.

 

2. In schimb in descrierea aia ma regasesc cat de cat...

Si na mah ptr aia care spuneau ca etichetez oamenii datorita aureii.. ... aurele sunt un fel de trepte evolutive... pana si pe site asta arata...

 

Ultra violet (violet) - cel mai mult (asta sunt)

Violet (cred ca se refera la indigo) locul doi detasat (asta manifest)

Light Blue putin in stanga (asa sunt perceput)

Alb al treilea ochi (experienta)

 

Iar din ce mi-am vizualizat eu e indigo... si la aparatul kirlian e indigo cu variatie spre violet...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[/quote name=VdeD' date='Nov 10 2008, 05:00 PM' post='1059701856]

 

Orgoliul,lucreaza putin la el.In fond nu avem de demonstrat nimic nimanui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori in aura umana se pot distinge anumite insertii, ca sa le spun asa de diverse marimi si congiguratii. Acestea sunt formele-gand. Se intampla adesea in timpul socurilor emotionale puternice, ale emotiilor necontrolate, etc.

Acestea sunt indicii importante prin care ne putem da seama , ce simte persoana din fata noastra, indiferent ce ar afisa ea la exterior. 8)

Avem acel fulger rosu cu un nor maroniu... pot fi variante diverse: baston, sulita, fulger, andrea...vezi si femeia din poza de la pag.1

care apare cand suntemti cu o furie extrema....forma -gand ne penetreza campul si ramane infipta in el!

Asa apar migrenele acelea, numite durere de tip "pumnal", care nu cedeaza la analgezice

 

 

tot din seria formelor -gand negative face parte si cealalta poza...o forma curioasa, dar neplacuta.

culoarea ei galben-verzui-maronie ii poate spune imediat unui clarvazator ca e varba de sentimentul de gelozie...forma tredeaza pasiunea, cu care omul o manifesta...seamana cu un sarpe, care e atent la ceea ce il inconjoara si in acelasi timp, plin de amenintare. Omul cauta vigilent dovezi a ceva, ce ar vrea cel mai putin sa vada...iar in momentul, cand se convinge dee infidelitate....in aura apare brusc acea explozie de galben-rosu,ce ilustreaza ca omul e pur si simplu, turbat de gelozie si a explodat...insotita de fulgerele rosii de manie, de care am mai vb.

 

va urma :shout:

post-113843-1226354441_thumb.jpg

post-113843-1226356388_thumb.jpg

post-113843-1226356508_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-ti face griji, de un anume nivel de "antrenament" vor trece doar cei care trebuie sa treaca :shout: ...nu e totul chiar asa de simplu

 

Fireste... vor trece de acest antrenament doar cei ce au calitati de medium. Cred ca este clar pentru toata lumea ca puterile paranormale sunt intermediade de entitati mai mult sau mai putin evoluate. Calitatile de medium se pot vedea in astrograma natala, in functie de pozitia lui Neptun in case si zodii si aspectele pe care le face cu celelalte planete si unghiurile temei. Si daca Neptun are un singur aspect negativ, poti deveni victima a unei entitati malefice. Eu zic sa va studati intai astrograma si apoi sa treceti la exercitii care deschid portile spre lumea spiritelor. Ispita e mare, dar riscul este pe masura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fireste... vor trece de acest antrenament doar cei ce au calitati de medium. Cred ca este clar pentru toata lumea ca puterile paranormale sunt intermediade de entitati mai mult sau mai putin evoluate. Calitatile de medium se pot vedea in astrograma natala, in functie de pozitia lui Neptun in case si zodii si aspectele pe care le face cu celelalte planete si unghiurile temei. Si daca Neptun are un singur aspect negativ, poti deveni victima a unei entitati malefice. Eu zic sa va studati intai astrograma si apoi sa treceti la exercitii care deschid portile spre lumea spiritelor. Ispita e mare, dar riscul este pe masura...

 

auch ! daca te iei dupa biblie deja esti pe o cale gresita cu afirmatiile tale , cititorii in stele(astrologii) sint inclusi in aceiasi clasa cu vrajitorii ... blesfamie blesfamie rusinica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
auch ! daca te iei dupa biblie deja esti pe o cale gresita cu afirmatiile tale , cititorii in stele(astrologii) sint inclusi in aceiasi clasa cu vrajitorii ... blesfamie blesfamie rusinica

 

 

Intorci sensul adevarului.

Astrologia ne-patata e poarte intelegerii constiintei genetice a umanitatii.

Sunt segmente ce alcatuiesc constientul-subconstientul uman ( parti genetice activate in functie de ciclurile magnetice venite de la Soare ) ce pot fi cunoscute si simtite de ori ce om intreg la minte si inima. Recunosc ca astrologia publica este o mare varza ce nu reflecta adevarul , dar astrologia de baza , influentata de Cultele antice ale Umanitatii "Adamice" ( Zoroastru , Dionisos ... in general nodurile de cunoastere create din influenta Hiperboreei ) este cea mai curata intelegere a naturii umane.

 

Blasfemia este o idee urata creata de o "constiinta" ( softul manipularii prin religie crestina - cam prima religie care a fost capitala in eradicarea tuturor celorlalte culte; in general cultele antichitatii respectau dreptul la credinta a cultelor diferite ) urata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Biblie sunt versete care ii blameaza pe astrologi si versete care ii lauda. Care dintre ele or fi adevarate, nu stiu...doar Dumnezeu stie. Dar stiu ca cei 4 magi care au venit la Iisus, erau astrologi.

 

Astrologia am invatat-o cu mult timp inante de a sti ceva despre lumea spirituala. Acum nu mai pot sa fac nimic. O stiu si asta este.

 

Am sa-ti dezvalui insa o discutie cu un absolvent de teologie, care stie astrologie mult mai bine ca mine. Dupa ce m-a convins sa ma duc la biserica si sa ma spovedesc, l-am intrebat ce face el? Se spovedeste de fiecare data cand se uita pe o astrograma? Mi-a raspuns: Te-ai gandit cumva ca duhovnicul meu este si el astrolog? Iata ca popii fac exact ceea ce ne interzic noua...inseamna ca stiu ei ce stiu...

 

Vali, astrologia este regina tuturor stiintelor spirituale. Fara astrologie, nici-o stiinta sprituala nu ar putea sa faca mare lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intorci sensul adevarului.

Astrologia ne-patata e poarte intelegerii constiintei genetice a umanitatii.

Sunt segmente ce alcatuiesc constientul-subconstientul uman ( parti genetice activate in functie de ciclurile magnetice venite de la Soare ) ce pot fi cunoscute si simtite de ori ce om intreg la minte si inima. Recunosc ca astrologia publica este o mare varza ce nu reflecta adevarul , dar astrologia de baza , influentata de Cultele antice ale Umanitatii "Adamice" ( Zoroastru , Dionisos ... in general nodurile de cunoastere create din influenta Hiperboreei ) este cea mai curata intelegere a naturii umane.

 

Blasfemia este o idee urata creata de o "constiinta" ( softul manipularii prin religie crestina - cam prima religie care a fost capitala in eradicarea tuturor celorlalte culte; in general cultele antichitatii respectau dreptul la credinta a cultelor diferite ) urata.

de acord. dar cati practiaca vechea astrologie? si btw nu ai sesizat sarcasmul . nu accept pe nemestecate tot ce indruga biblia constantiniana

o zi in lumina

 

In Biblie sunt versete care ii blameaza pe astrologi si versete care ii lauda. Care dintre ele or fi adevarate, nu stiu...doar Dumnezeu stie. Dar stiu ca cei 4 magi care au venit la Iisus, erau astrologi.

 

Astrologia am invatat-o cu mult timp inante de a sti ceva despre lumea spirituala. Acum nu mai pot sa fac nimic. O stiu si asta este.

 

Am sa-ti dezvalui insa o discutie cu un absolvent de teologie, care stie astrologie mult mai bine ca mine. Dupa ce m-a convins sa ma duc la biserica si sa ma spovedesc, l-am intrebat ce face el? Se spovedeste de fiecare data cand se uita pe o astrograma? Mi-a raspuns: Te-ai gandit cumva ca duhovnicul meu este si el astrolog? Iata ca popii fac exact ceea ce ne interzic noua...inseamna ca stiu ei ce stiu...

 

Vali, astrologia este regina tuturor stiintelor spirituale. Fara astrologie, nici-o stiinta sprituala nu ar putea sa faca mare lucru.

daca stii ca popii ascund multe de ce crezi ca ei considera reiki, radiestezia , bioenergia ...... ca fiind de la diavol?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×