Sari la conținut
Forum Roportal
alkatraz

Arborele genealogic.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu ocazia asta, are cineva idee de ce origine e numele Prahuza? Cineva mi-a spus, desi nu-l cred, ca m-as trage dintr-o familie de evrei din Polonia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In familia mea se gasesc de toate natiile!Macedoneni, macedoneni nascuti in Albania, romani, etc.!As vrea sa fie un site cu evidente si cu tot felul de informati!Daca gasiti sa imi spuneti si mie!:blink:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu imi cunosc familia pana la stra-stra-bunici cu tot cu desfacerea lui in lateral (frati, surori, sotii(le) lor si starmosii acestora) dar e foarte complicat de pus pe hartie (sau pe monitor)! Stie cineva un program care sa faca arborele genealogic atunci cand iti cunosti rudele?

 

 

 

nu stiu dc am voie sa postez un site, dar imi asum riscul, asadar intra p http://www.myheritage.com/genealogy si poti descarca gratuit programul, e foarte usor de lucrat.

bafta

 

In familia mea se gasesc de toate natiile!Macedoneni, macedoneni nascuti in Albania, romani, etc.!As vrea sa fie un site cu evidente si cu tot felul de informati!Daca gasiti sa imi spuneti si mie!:lol2:)

 

si mie!

 

Buna !

Cum se poate construi arborele genealogic? De unde trebuie sa incep si cat de departe trebuie sa merg ???

Ma intereseaza macar 4 generatii in spatele meu...

Astept sugestii. Merci.:207:

 

http://www.myheritage.com/genealogy downloadeaza programul si dupa aceea introduc datele tale apoi ale parintilor, bunicilor s.a.m.d e destul de usor programul numai sa informatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am downloadat si eu programul dar nu imi iese nimic,desi am informatii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:bataita: eu sunt corcitura intre moldoveni moldoveni moldoveni si un sfert svabi, bunca din partea mamei e svaboaica curata pe toata linia pana ... nu am mai putut merge mai departe ca nu aveam de la cine sa mai aflu raspunsuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna! m-am nascut in urma cu 33ani si ma tot intreb cine m-a facut . nu stiu din ce ma trag si cine ma iubeste.triesc inconjurata de minciuna si frica de a-mi se spune:cine mi-a dat viata .de ce oare?ce se ascunde in spatele acestui destin, de evita toti adevarul?stiu ca nu santeti prezicatori sa-mi raspundeti la intrebari,dar sper sa existe pe aici cineva care poate alunga o durere ce-a macinat atata timp o fiinta data de d-zeu .si mai departe .....parca n-ar fi fost deajuns pt aceasta viata,caci au aparut mii si mii de lovituri. am nascut un baiat,apoi o fetita pe care medicii au distrus-o,administrandu-i oxigen peste limita si distrungandu-i vederea. tatal ei nua suportat grija si durerea mea si a fugit in bratele unei prostituate. m-am recasatorit .....................ce sa spun .primesc reprosuri si injurii ca muncesc pt copii, ca-i iubesc mai mult pe ei decat pe el,............o furtuna totala. lupt din rasputeri sa infrunt totul ,dar simt ca nu mai am energie. ce sa fac? sa plang sa ma descarc? nu mai am lacrimi! nu mai am nici prieteni,nu mai am pe nimeni .dor doi ingerasi pe care nu vreau sa-i ranesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atunci traieste pentru ei

curat , cu putere si cu fruntea sus , pentru ca ei sa nu se intrebe peste ani acelasi lucru ca si tine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi pare sincer rau ca ai fost chinuita,astfel, de viata...eu zic sa mergi mai departe...sa priveste viitorul fara sa te pierzi in trecut.

 

Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa'ti pastrezi increderea si doar sa ai multa grija in cine ai incredere a doua oara. Oameni care sa-ti intoarca spatele atunci cand ai cel mai mult nevoie de ei, vor fi intotdeauna! cica timpul nu se opreste in loc pentru durerea noastra asa ca..hai sa nu ne oprim nici noi pentru nimeni :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×