Sari la conținut
Forum Roportal
alkatraz

Arborele genealogic.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

trebuie sa ti gasesti radacinile ai incercat prin politie? ceva documente? tu nu ai pace pt ca psihicul tau nu are radacinile si un om ce nu are echilibru o baza va fi afectat in relatiile cu ceilalti. Cei parasiti la orfelinati sunt inregistrati undeva. Trebuie sa te rezolvi pe tine insuti ca sa poti oferi o educatie copiilor tai. Trebuie sa faci un plan de evaluare si actiune E greu ca noi niste necunoscuti sa dam sfaturi dar sa nu avem habar de ce se intampla. Lucrurile se fac in timp .cu rabdare.

 

In legatura cu familia ta actuala ar trebui sa inteleaga comportamentul tau. Daca sotul tau nu te sprijina nu e benefic , divorteaza. Daca traiesti pt copii tai si muncesti pt ei . Tu trebuie ca sa ti recapeti increderea ca ingerasii tai sa vada o mama puternica si sa fiti uniti. Cand mediul e conflictual tu nu vei fi in stare sa ti cresti copii psihologic . Sotul tau poate profita de asta ca sa te raneasca. Sotul cand condamna o mama ca si iubeste prea mult copiii si nu pe el E UN EGOIST. daca spunea ca ii sufoci pe ingerasi cu dragostea ta era altceva aici trebuia sa lucrezi pas cu pas.

Editat de rise_again

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate un detectiv particular te poate ajuta in sensul asta :P

 

cat despre sotul tau, daca nu te sustine inseamna k nu te merita, copii sunt cei mai de pret, nu el :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sotul tau poate profita de asta ca sa te raneasca. Sotul cand condamna o mama ca si iubeste prea mult copiii si nu pe el E UN EGOIST. daca spunea ca ii sufoci pe ingerasi cu dragostea ta era altceva aici trebuia sa lucrezi pas cu pas.

Ce te face pe tine sa crezi ca sotul ei este egoist ?

Pune-te in locul lui, si apoi poate vei intelege ca si el este OM si are nevoie de afectiune.

Tu cum crezi ca te-ai simti daca ai vedea ca sotul tau nu iti acorda nicio importanta ?

 

Draga Maty indiferent ce sa intamplat in trecut tu trebuie sa mergi inainte, acum ai si tu o familie si trebuie sa ai grija de ea .

Pentru ca in timp sa nu se intrebe ca si tine, ce radacini are si unde sunt , sau cine este ?

Asadar ..iubeste-ti sotul si copii in aceiasi masura, si impreuna veti trece peste toate greutatile vieti.

Iar poate ca in timp vei avea raspunsuri la toate intrebarile tale . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa incepem.

 

Tata e grec, crescut in Romania. Mi se pare ca bunica din partea tatalui era pe jumatate romanca si pe jumatate grecoaica. Bunicul din partea tatalui era grec 100 % si numele de familie era Stamos.

Mama se trage dintr-o mama evreica ( ai carei parinti au murit la Auschwitz ) si un tata maghiar jumatate evreu ( numele de familie era Horowicz ).

Eu sunt trecuta dupa numele de familie al mamei mele, dar si al tatalui, deci in certificat sunt Eden Horowicz-Stamos.

Prefer insa sa folosesc numele evreiesc de familie cand ma semnez pe undeva.

Editat de Herodias

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bunica din partea tatalui este unguroaica.

Bunicul din partea tatalui este roman.

Din partea mamei ambii bunici sunt romani.

 

(pe tata nu l-am cunoscut niciodata si nici nu doresc, nu dau mai multe informatii)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu ocazia asta, are cineva idee de ce origine e numele Prahuza? Cineva mi-a spus, desi nu-l cred, ca m-as trage dintr-o familie de evrei din Polonia.

 

parca nu dadeai informatii despre tine :D

p.s pagini albe.ro

 

on topic nu stiu nimic de rudele de sange

Editat de rise_again

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prahuza imi suna rusesc :lol2: :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×