Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ASTIA TOTI CARE VORBESC DESPRE SINGURATATE HABAR NU AU CE E AIA. SINGURATATEA E DUREROASA, PE MINE CEL PUTIN MA DOARE SI NU E NIMENI CARE SA MA VINDECE, SE OFERA CINEVA ?

Eu te ajut cu mare placere,daca doresti sa vorbim pe privat,am id-ul afisat la profil :)

If you need some one,I'm there for you,so go on! Or,come on!

 

Cunosc pe cineva,o fata, care isi autoimpune singuratatea...isi doreste sa fie trista...nu reusesc sa o inteleg...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate pentru ca si-a dat seama in ce fel de lume traieste,este atat de mult rau pe aceasta planeta incat o singura solutie ramane:exterminarea tuturor speciilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate pentru ca si-a dat seama in ce fel de lume traieste,este atat de mult rau pe aceasta planeta incat o singura solutie ramane:exterminarea tuturor speciilor

Gandesti prost! Intotdeauna exista speranta! Doar exista oameni care ii ajuta pe cei aflati la necazuri,stiu asta,inca exista bine in lume!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandesti prost! Intotdeauna exista speranta! Doar exista oameni care ii ajuta pe cei aflati la necazuri,stiu asta,inca exista bine in lume!

 

Deci cand nu ai unde locui,ce manca si se urineaza cainii pe tine trebuie sa gandesti ca exista speranta ''doar exista oameni care ii ajuta pe cei aflati in necazuri''?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ASTIA TOTI CARE VORBESC DESPRE SINGURATATE HABAR NU AU CE E AIA. SINGURATATEA E DUREROASA, PE MINE CEL PUTIN MA DOARE SI NU E NIMENI CARE SA MA VINDECE, SE OFERA CINEVA ?

Iti vei gasi prieteni,multi se vor oferi sa iti fie prieteni,chiar si eu! :hi:

As vrea sa te rog ceva,totusi.Singuratatea de multe ori te impinge sa ai incredere in oricine si sa te atasezi de toate persoanele care se apropie de tine.Nu toti oamenii sunt sinceri,sa stii.

Invata sa triezi!Cine isi doreste cu adevarat sa te ajute sa invingi singuratatea ti-o va demonstra.

 

E dureroasa,cu certitudine este!Dar daca esti prea constient de asta,ajungi sa te pierzi si sa devii naiv.Pentru a o invinge,ai insa nevoie de prieteni mai mult decat virtuali.

 

Succes! :good: :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci cand nu ai unde locui,ce manca si se urineaza cainii pe tine trebuie sa gandesti ca exista speranta ''doar exista oameni care ii ajuta pe cei aflati in necazuri''?

Daca te aflii intr-o astfel de situatie trebuie sa gandesti pozitiv si sa cauti solutii...si mai e o solutie credinta in Dumnezeu,am vazut de curand un sarman cum zici tu, descult pe vremea asta,cu picioarele bolnave si umflate care s-a dus duminica la biserica,s-a trantit in fata unei icoane si a ascultat linistit toata slujba,sa nu mai spun ca el e nebun...rasplata e in ceruri :P...in fine,nu suntem la sectiunea cu religie...pariez ca esti ateu...

 

Iti vei gasi prieteni,multi se vor oferi sa iti fie prieteni,chiar si eu! :hi:

As vrea sa te rog ceva,totusi.Singuratatea de multe ori te impinge sa ai incredere in oricine si sa te atasezi de toate persoanele care se apropie de tine.Nu toti oamenii sunt sinceri,sa stii.

Invata sa triezi!Cine isi doreste cu adevarat sa te ajute sa invingi singuratatea ti-o va demonstra.

 

E dureroasa,cu certitudine este!Dar daca esti prea constient de asta,ajungi sa te pierzi si sa devii naiv.Pentru a o invinge,ai insa nevoie de prieteni mai mult decat virtuali.

 

Succes! :good: :friends:

Dar cei virtuali pot fi un inceput,ea a facut bine sa apeleze la forum,e un start pentru a scapa de singuratate.

Forumul este un analgezic bun pentru durerile sufletesti dar nu vindeca boala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar cei virtuali pot fi un inceput,ea a facut bine sa apeleze la forum,e un start pentru a scapa de singuratate.

Forumul este un analgezic bun pentru durerile sufletesti dar nu vindeca boala.

Pot fi un inceput,dar fizic nu vom putea fi langa ea la nevoie...sau cine stie? :pardon:

Editat de Ana 1996

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot fi un inceput,dar fizic nu vom putea fi langa ea la nevoie...sau cine stie? :pardon:

Pai nu stim daca e din Craiova,Constanta,Bucuresti sau mai stiu eu pe unde sunt rataciti colegii nostrii de forum :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te aflii intr-o astfel de situatie trebuie sa gandesti pozitiv si sa cauti solutii...si mai e o solutie credinta in Dumnezeu,am vazut de curand un sarman cum zici tu, descult pe vremea asta,cu picioarele bolnave si umflate care s-a dus duminica la biserica,s-a trantit in fata unei icoane si a ascultat linistit toata slujba,sa nu mai spun ca el e nebun...rasplata e in ceruri :P...in fine,nu suntem la sectiunea cu religie...pariez ca esti ateu...

 

Am fost botezat crestin ortodox dar cu totii stim ca nu suntem asa de credinciosi pe cat ar trebuii sa fim ,toti suntem putin ateisti.Dumnezeu are legatura cu singuratatea,se spune ca daca crezi in Dumnezeu n-ai nevoie de prieteni,de nimeni doar de El si atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singuratatea...o problema care apare in conditia in care tu ii respingi pe ceilalti din diverse motive,deobicei cand te simti respins.Eu am stiut intotdeauna cum sa evit singuratatea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×