Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu,fiecare simte singuratatea si ii e greu in felul lui si fieare va zice oricarui:,,nu ai habar ce e aia singuratate!''.Viata merge inainte dar nu pt mult timp,nu voi fi prezent desi as vrea sa fiu cand totul moare si ''viata'' va lua o pauza.

 

Poate intr-o zi vei intelege ca cea mai mare realizare este sa traiesi, sa iti traiesti viata asa cum e. Eu am renuntat la vise marete, la ambitii, la nevoia de oameni, la teama de singuratate, la a spune ce ma doare cand nu am cui, am renuntat la multe care ma tineau in loc. Pentru mine conteaza doar sa traiesc, si sa ma bucur cat pot si cat mai pot. Imi fac singura bucuriile si imi traiesc singura tristetile, singura ma ridic la loc si nu am viata pustie. Chiar si cu complexele mele am facut pace, rad pe seama lor, iar de ma incomodeaza stiu ca nu pentru mult timp, se termina si caut linistea. Fiecare face ce poate, intr-adevar, eu atat am putut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate intr-o zi vei intelege ca cea mai mare realizare este sa traiesi, sa iti traiesti viata asa cum e. Eu am renuntat la vise marete, la ambitii, la nevoia de oameni, la teama de singuratate, la a spune ce ma doare cand nu am cui, am renuntat la multe care ma tineau in loc. Pentru mine conteaza doar sa traiesc, si sa ma bucur cat pot si cat mai pot. Imi fac singura bucuriile si imi traiesc singura tristetile, singura ma ridic la loc si nu am viata pustie. Chiar si cu complexele mele am facut pace, rad pe seama lor, iar de ma incomodeaza stiu ca nu pentru mult timp, se termina si caut linistea. Fiecare face ce poate, intr-adevar, eu atat am putut.

Da,am mai intalnit genul tau de persoana pe alte forumuri.Traiesti tu cu tine bucurandu-te de lucrurile mici si marunte din aceasta lume.Eu nu sunt asa nu vreau sa traiec viata asa cum e,ori traiesc o viata cum merit desi nu fac nimic ca sa o ''merit'' ori mor=gandeste-te ca la un pacient care il sustine un aparat in viata asa si eu,mananc.beau.ma culc.ma trezesc si intru pe calculator(intratul pe calculator fiind bonusul care il primesc)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,am mai intalnit genul tau de persoana pe alte forumuri.Traiesti tu cu tine bucurandu-te de lucrurile mici si marunte din aceasta lume.Eu nu sunt asa nu vreau sa traiec viata asa cum e,ori traiesc o viata cum merit desi nu fac nimic ca sa o ''merit'' ori mor=gandeste-te ca la un pacient care il sustine un aparat in viata asa si eu,mananc.beau.ma culc.ma trezesc si intru pe calculator(intratul pe calculator fiind bonusul care il primesc)

 

Am si bucurii mai mari :) dar nu a fost mereu asa. Eu nici calculator n-am avut pana la 23 de ani. Uneori, ca sa ma simt bine, ma uitam la televizor fara sonor, doar la imagini, ca mi se parea mai frumos. Alteori alegeam sa merg la facultate pe jos, desi puteam sa fac si o ora, si daca aveam sufletul strans si mergeam pe jos, gandurile se risipeau si veneau altele. Multe lucruri faceam, peste multe am trecut, n-are rost sa le insir ca par prostii. E greu sa traiesti cu parintii, eu doar fara ei am reusit sa face ceva, dar am inceput sa o iau in serios chiar printre ei. Mi-am descoperit scopuri si le-am urmat, alea mici de care razi tu, erau uriase pentru un suflet pierdut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deceivedc1, vad ca te plangi de banalitatea vietii. Gaseste-ti un hobby. Asta nu numai ca iti va da o activitate, ci iti vei petrece timpul si in mod placut. Poate chiar iti va da un scop in viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deceivedc1, vad ca te plangi de banalitatea vietii. Gaseste-ti un hobby. Asta nu numai ca iti va da o activitate, ci iti vei petrece timpul si in mod placut. Poate chiar iti va da un scop in viata.

Daca hobby este sinonim cu diferite activitati cum ar fi jocuri video atunci am un hobby,Asta si fac de zi pana noaptea imi ocup timpul cu astfel de activitati sa treaca ziua rpd,imi place sa cred ca cu fiecare zi trecuta sunt cu un pas mai aproape de mormant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca hobby este sinonim cu diferite activitati cum ar fi jocuri video atunci am un hobby,Asta si fac de zi pana noaptea imi ocup timpul cu astfel de activitati sa treaca ziua rpd,imi place sa cred ca cu fiecare zi trecuta sunt cu un pas mai aproape de mormant

 

Ala nu stiu daca e hobby, e obsesie.. ar fi bine sa mai faci loc si pentru altceva mai sanatos :)

Postatul pe forum poate fi hobby, scrii lucruri interesante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ala nu stiu daca e hobby, e obsesie.. ar fi bine sa mai faci loc si pentru altceva mai sanatos :)

Postatul pe forum poate fi hobby, scrii lucruri interesante.

Nu prea scriu lucruri interesante,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi plac :lol:

 

esti o persoana interesanta si cu mult bun simt :)

Crezi ca daca traiesc pana la o varsta avansata sa zicem 40 de ani o sa regret tot ce n-am facut cand eram tanar(acum am 20 de ani) si o sa-mi zic vorbe de genul ,,trebuia sa faci indiferent de esec sau succes''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca daca traiesc pana la o varsta avansata sa zicem 40 de ani o sa regret tot ce n-am facut cand eram tanar(acum am 20 de ani) si o sa-mi zic vorbe de genul ,,trebuia sa faci indiferent de esec sau succes''

 

In nici un caz! Asta e cea mai mare tampenie, povesti de speriat copiii.

 

Sunt sigura ca faci ceea ce crezi ca e bine, altfel erai mai altcumva, se vedea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×