Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am fost botezat crestin ortodox dar cu totii stim ca nu suntem asa de credinciosi pe cat ar trebuii sa fim ,toti suntem putin ateisti.Dumnezeu are legatura cu singuratatea,se spune ca daca crezi in Dumnezeu n-ai nevoie de prieteni,de nimeni doar de El si atat.

 

Nu este adevarat, eu pana la tine n-am auzit asa ceva despre D-zeu si prieteni in viata mea. D-zeu spune sa iti iubesti aproapele, deci sa iti faci prieteni. Bineinteles ca te poti descurca si fara, daca il ai macar pe D-zeu aproape, dar doar pentru o vreme pana iti revii la viata si te pui pe picioare. D-zeu nu ne vrea singuri, asta e cert.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu e agent matrimonial?

 

Gandesti prost! Intotdeauna exista speranta! Doar exista oameni care ii ajuta pe cei aflati la necazuri,stiu asta,inca exista bine in lume!

O gandire realista este infinit mai buna decat una fantezista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am fost botezat crestin ortodox dar cu totii stim ca nu suntem asa de credinciosi pe cat ar trebuii sa fim ,toti suntem putin ateisti.Dumnezeu are legatura cu singuratatea,se spune ca daca crezi in Dumnezeu n-ai nevoie de prieteni,de nimeni doar de El si atat.

Nu mai continui discutia despre Dumnezeu aici pentru ca suntem Off topic.Tot ce iti spun e ca nu e corect ce ai zis.

 

O gandire realista este infinit mai buna decat una fantezista.

Tu crezi ca Einstein era esuat la realitate? Toti marii inventatori aveau foarte multa imaginatie,deci fantezie...

Gandire realista...ce inseamna asta pentru tine? sa te amagesti ca nimic nu iti merge bine? nu,asta e fantezia de care vorbesti...cand gandesti negativist(realist cum ar spune altii) iti scapa partile pozitive ale vietii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu e agent matrimonial?

 

 

O gandire realista este infinit mai buna decat una fantezista.

 

 

De obicei gindirea realista este asimilata negativismului. Si realitatea nu e asa. Exista bineinteles si partea pozitiva a vietii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru inceput nu mai scrie cu caps on. Apoi daca stai linistita, poti sa iti faci prieteni virtuali.

Eu am cativa, si sunt multumita.

 

Corectez poftim, de ce te deranjeaza daca scriu cu capslock ? Ai numai prieteni virtuali , cum te ajuta ei ? Despre ce discutati ?

Ar fi un mare cistig pentru mine daca as avea cu cine sa vorbesc despre ceea ce simt si ce-mi lipseste, conteaz enorm incurajarea , suportul moral. Ma tem ca nu are nimeni prea mult chef de nevoile altora.

Astept orice raspuns.

 

Iti vei gasi prieteni,multi se vor oferi sa iti fie prieteni,chiar si eu! :hi:

As vrea sa te rog ceva,totusi.Singuratatea de multe ori te impinge sa ai incredere in oricine si sa te atasezi de toate persoanele care se apropie de tine.Nu toti oamenii sunt sinceri,sa stii.

Invata sa triezi!Cine isi doreste cu adevarat sa te ajute sa invingi singuratatea ti-o va demonstra.

 

E dureroasa,cu certitudine este!Dar daca esti prea constient de asta,ajungi sa te pierzi si sa devii naiv.Pentru a o invinge,ai insa nevoie de prieteni mai mult decat virtuali.

 

Succes! :good: :friends:

 

 

 

Multumesc foarte mult , Ana , cred ca esti mai tinara si de aceea si sufletul tau la fel.

Eu stiu ce inseamna oamenii din jur si ca majoritatea actioneaza conform unor legi naturale de supravietuire si anume egoismul. Nu e un pericol pentru mine sa fiu dezamagita pt ca oricum nu ma astept la mare lucru . Prietenii sint cei cu care nu te mai saturi de vorba , cu care rizi in hohote in momentele cele mai bune, sint cei care iti spun adevarul, te apreciaza si te sustin cind ai nevoie. Imi e asa de dor de asta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc foarte mult , Ana , cred ca esti mai tinara si de aceea si sufletul tau la fel.

Eu stiu ce inseamna oamenii din jur si ca majoritatea actioneaza conform unor legi naturale de supravietuire si anume egoismul. Nu e un pericol pentru mine sa fiu dezamagita pt ca oricum nu ma astept la mare lucru . Prietenii sint cei cu care nu te mai saturi de vorba , cu care rizi in hohote in momentele cele mai bune, sint cei care iti spun adevarul, te apreciaza si te sustin cind ai nevoie. Imi e asa de dor de asta....

Cu mare placere!:friends:

 

Da,eu si sufletul meu avem 15 anisori. :doh:

Iti doresc din inima sa nu ma duci dorul unor prieteni cu care sa faci toate lucrurile enumerate, ci sa ii ai aproape! :yes: Cu incredere! :good: :friends:

Editat de Ana 1996

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Corectez poftim, de ce te deranjeaza daca scriu cu capslock ? Ai numai prieteni virtuali , cum te ajuta ei ? Despre ce discutati ?

Ar fi un mare cistig pentru mine daca as avea cu cine sa vorbesc despre ceea ce simt si ce-mi lipseste, conteaz enorm incurajarea , suportul moral. Ma tem ca nu are nimeni prea mult chef de nevoile altora.

Astept orice raspuns.

 

2.Multumesc foarte mult , Ana , cred ca esti mai tinara si de aceea si sufletul tau la fel.

Eu stiu ce inseamna oamenii din jur si ca majoritatea actioneaza conform unor legi naturale de supravietuire si anume egoismul. Nu e un pericol pentru mine sa fiu dezamagita pt ca oricum nu ma astept la mare lucru . Prietenii sint cei cu care nu te mai saturi de vorba , cu care rizi in hohote in momentele cele mai bune, sint cei care iti spun adevarul, te apreciaza si te sustin cind ai nevoie. Imi e asa de dor de asta....

 

 

1.Mi-ar face placere sa te ascult,sa vorbim despre orice,dar orice...( id ul meu : vic_andrei@yahoo.com)

 

2.Am un topic deschis cu tema, prietenia adevarata :P

 

http://www.roportal.ro/discutii/topic/78489-prietenia-adevarata/page__p__1060432025#entry1060432025

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat vrei mai mult un lucru cu atat el iti pare mai greu de realizat. Invata sa te bucuri de ceea ce ai, chiar daca e putin, si viata te va rasplati, cand nici nu te astepti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×