Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 19 minute, Amarena a spus:

Eu, una, nu pot să mă uit la filme horror. Nu le înțeleg rostul și îmi dau o stare aiurea. 

Moartea și Necunoscutul sunt printre cele mai fascinante fenomene cunoscute, practic au modelat lumea în care trăim. Ne place sau nu, trăim pe o planetă construită din morți. Dinozauri, copaci, buruieni, teutoni, ciumați, s-au amestecat toți și toate, iar noi pășim, la propriu, pe cadavre...

Într-adevăr, e nasol să te gândești la chestiile astea...

Totuși, îți recomand "1922". Măcar de curiozitate.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oki, Amareno,

Ceea ce încercai io aici, fără succes, recunosc, fu „Îmblânzirea scorpiei”. :laugh: Poate știi, Shakespeare alea-alea. 

Bine, hai, nu te mai deranjez...

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
30 minutes ago, gargbird said:

Moartea și Necunoscutul sunt printre cele mai fascinante fenomene cunoscute, practic au modelat lumea în care trăim. Ne place sau nu, trăim pe o planetă construită din morți. Dinozauri, copaci, buruieni, teutoni, ciumați, s-au amestecat toți și toate, iar noi pășim, la propriu, pe cadavre...

Într-adevăr, e nasol să te gândești la chestiile astea...

Totuși, îți recomand "1922". Măcar de curiozitate.

Mă mai gândesc. Io-s de acord cu ce zici, dar filmele horror per se, mai ales fără o componentă psihologică sau mai profundă, mi se par... nu știu. Era unul care făcea ravagii printre "cinefili", I spit on your grave, cu una care fusese violată sau ceva de genul... Nu înțeleg cu ce mă "zidesc" pe mine filmele astea.

Pe de altă parte, Salò sau Antichrist (cu Willem Dafoe și Charlotte Gainsbourg), de exemplu, m-au zdruncinat din temelii. Alea-s horror, nu Mortul din căruța goală și alte prostii.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, Amarena a spus:

Doamne maica domnului, că așa film prost n-am mai văzut de ani de zile, Mother/Android..

Nici mie nu mi-a plăcut.

In schimb, am văzut și alt film prost, The Eternals. Nu înțelegeam eu de ce un film Marvel are nota așa mica pe IMDB și Google. Well, vorba lui fi-mea, noroc cu CGI că altfel chiar era timp pierdut 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 2/20/2022 at 11:20 PM, Amarena said:

Mă mai gândesc. Io-s de acord cu ce zici, dar filmele horror per se, mai ales fără o componentă psihologică sau mai profundă, mi se par... nu știu. Era unul care făcea ravagii printre "cinefili", I spit on your grave, cu una care fusese violată sau ceva de genul... Nu înțeleg cu ce mă "zidesc" pe mine filmele astea.

Pe de altă parte, Salò sau Antichrist (cu Willem Dafoe și Charlotte Gainsbourg), de exemplu, m-au zdruncinat din temelii. Alea-s horror, nu Mortul din căruța goală și alte prostii.

1922 e psihologic. E despre a lua decizia corecta, sau ce pare a fi decizia corecta din multe motive.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The King and I   ... (1956)                         

Dar n-am reusit mai mult decat 15 minute sa ma uit la comedia aia, l-am vazut cand a aparut pentru prima oara in Romania in 1967 parca, atunci era interesant, azi e o prostie.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Pirates si Doolitlle pe Netflix

Ușoare, amuzante, nu necesita prea mult consum cerebral ca să le vizionezi 

Foarte bune pentru copii.

Nu pierdeți nimic nici dacă le vedeți, nici dacă nu.

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×