Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

The Tween 2017 - un film realistic azi cand nu mai exista aziluri pentru cei cu probleme serioase mentale care trec la atac.

 

In oricare familie se poate intampla asa ceva ca unul din copiii sa se creada mai putin iubit, sa provoce accident mortal de masina si nu se opreste, planifica pasul urmator.

Merita vazut ca fiecare am cunoscut ceva asemantor si deja ne gandim la cineva dintre cunostinte cu probleme de sanatate al copilului despre care minte, sa nu fie eliminat

din grupul cunostintelor.   

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Bridges at Toko-Ri - 1954 - cu William Holden,  Grace Kelly,  Fredric March,  Mickey Rooney ... trateaza tema razboiului Korean.

Prima oara am vazut acest film, mi-a placut.  Ma bucur ca ne arata si filme vechi bune despre care n-am auzit. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spartacus - 1960 - cu Kirk Douglas, Tony Curtis, etc., un film la mare inaltime, nici nu-i gasesc un cuvant potrivit pe moment, ca foarte bun nu ajunge!!! 

L-am vazut cand a aparut in Romania prima oara si de atunci doar o alta versiune circula la care nu m-am uitat deloc.   

Din toata echipa de filmare abia mai sint cativa in viata si nu-i de mirare, nimeni n-a ajuns la o varsta precum Kirk Douglas, la 101 de ani.   

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Life with Father - 1947 - cu Elizabeth Taylor la 15 ani iar restul echipei imi sint necunoscuti.   O comedie in stil vechi cand nu era inca inventat automobilul, si in New York City se comanda o trasura cu cai pentru urgente.   Merita vazut filmul in familie ca sint si copiii prezenti si ne aduce aminte de vremuri in care exista viata si fara masina si celular.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heaven Is for Real - 2014 - un alt film cristian dragut, ca si cel pe care l-am vazut ieri, insa religia este tratat superficial si sint copiii in roluri principale.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Miss Potter - 2006 - drama biografica cu Renée Zellweger, Ewan McGregor, Emily Watson, un film foarte dragut despre soarta femeii in Anglia intre anii 1902- 1910, dar nici in alta parte nu era mai usoara din cate am citit si auzit in copilarie.   

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×