Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dracula Untold - 2014 - cu Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper ... un film fantastic pentru copiii as zice care adora efectele speciale ca liliacii ataca si distrug armata turcilor doar la o ridicare de brat si din astea, Dracula e doar tema in pasi mari.   Nici eu nu stiu de ce m-am oprit la un film facut recent cu necunoscuti, despre o tema asa de traditionala.  Nu ma va surprinde nici o varianta al filmelor cu eroul Dracula!!! ca-i in Gay Bar sau intre nudisti, sa fie in ton cu era noastra  :lol2:  

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Monte  Carlo Story - 1956  cu Marlene Dietrich, Vittorio De Sica, Arthur O'Connell ... o comedie luxoasa, grandomanie cat cuprinde, peisaje minunate si smecheri profitori deasemenea nu lipsesc din decorul colorat al rivierei franceze.   Poveste despre o lume deja apusa demult, iahtul pare o barca saracacioasa de pescar comercial, doar cateva rochii de seara mai documenteaza trecutul aristocrat al europei, cladiri destul de "trecut prin ele" in comparatie la cele de azi ... si ma apuca rasul ca tot asa l-am gasit si sala sportivilor din Los Angeles, luxos pe vremuri si o darimatura azi.   Merita vazut filmul pentru momentul istoric al evolutiei umane, traditii de carciuma, de curtat femei, serenada sub geam, etc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Around the World in 80 Days  - 1956 - cu  David Niven, Cantinflas, Shirley MacLaine, Charles Boyer, Marlene Dietrich, Fernandel, Frank Sinatra ... vad pentru prima oara acest film colorat foarte lung, de 4 ore si un sfert fara intrerupere pentru reclame.  Merita vazut ca este mai rar asa ceva scos din arhive, ca deja-mi venea rau cand pe program vad unu dupa altu sa transmita filmul cu 2 idioti adulti, Step Brothers.  

Oricine gaseste fantastic acest film ca azi nu prea se mai filmeaza elefanti acasa la ei in garla si nici ceremonie de incinerare si alte traditii din India, Statele Unite, ca e ocolit Planeta in acele 80 de zile.   Numai daca consider locurile unde s-au filmat, merita premiere speciala in acea perioada al erei noastre, plus costumatia localnicilor, este chiar o creatie artistica.

  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, King1 a spus:

Annihilation 2018. Bun, puțin straniu, da de gandit.

Da, l-am vazut si eu. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O bucla in timp ( A wrinkle in time 2018) , realizat dupa cartea cu acelasi nume.

Recomand si cartea si filmul.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

27 Dresses - 2008 - un film cu actori total necunoscuti pentru mine, tema insa e una foarte americana despre domnisoare de onoare la nunti.

Pe aici se aleg si femei de 50 de ani ceea ce mie nu-mi place dar asa s-a pomenit pe aici, si este o intreaga poveste tesuta in jurul acestor fete.

In film la fel era un caz tipic de neintelegeri care se clarifica pan-la urma, hormonii escaleaza in oricare domnisoara la o nunta, e normal.

Eroina a mai fost in 27 de nunti domnisoara de onoare si s-a cam plictisit ca nu-i mai vine randul sa fie si mireasa ... 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

White House Down - 2013 - cu Channing Tatum, Jamie Foxx, Maggie Gyllenhaal, James Woods ... un film foarte lung dar interesant ca are multe efecte speciale militare din cea mai sofisticata atunci - eu zic ca era o reclamare de armament, si ma mir ca am stat asa de lung alungita pe canapea in caz ca adorm, dar am ramas treaza pentru scenele cu actiuni.

N-am avut nici un actor preferat ca erau prea manjiti si se observa linia intre realitate si imaginatie.   Aproape ca au nivelat Casa Alba dar o fetita a salvat actiunea si bine ca s-a terminat cu asta ca o dadeam pe alt canal deja ca acesta interventie inocenta in strategia militara m-a enervat!!!   Au confundat cu filmul Pillow Talk evenimentele ...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul din Rio/That Man from Rio/L'homme de Rio - 1956 - cu Jean-Paul Belmondo,  Françoise Dorléac intr-o comedie franceza ... am si uitat de acest film ca si de Belmondo.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dark Crimes 2016 cu Jim Carrey.

Cea mai mare pierdere de vreme.

Daca era facut de romani iesea mult mai bine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×