Sari la conținut
Forum Roportal
anisssia

Cum pot evacua pe cineva

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

notificarea o trimiti prin executor judecatoresc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca soacra ta are drept de coproprietate fortata...nu prea vad cum te-a inselat ea pe tine...

Ce ti-a spus Laurent...e numai strict din punct de vedere avocatesc.

Daca o scoateti fortat afara si stie unde sa va reclame...se complica lucrurile...

Editat de florance3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o scoateti fortat afara si stie unde sa va reclame...se complica lucrurile...

Indeed :o:

 

nu sunt chiar asa fara suflet insa atata timp cat tu iti bati joc de mine si la mine in casa intra cine vrea cand vrea pt ca ea da cheia tuturor neamurilor ei, nu mi se pare corect. iar in ceea ce priveste faptul ca nu a mai locuit in alta parte mai este si un alt aspect. pana sa ii dam noi bani sa cumpere apartamentul de la stat ea a locuit cu chirie in acest apartament si a fost data in tribunal de 2 ori pt evacuare din cauza neplatii datoriilor. noi i-am dat banii sa il cumpere de stat si am achitat toate datoriile care erau considerabile. atata timp cat mi-ai luat banii pe apartament, am chitantele pt ca banii i-am pus pe cardul ei, nu o mai vreau cu mine in casa.

Faptul că nu a mai locuit

Editat de Hellena MD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca soacra ta are drept de coproprietate fortata...nu prea vad cum te-a inselat ea pe tine...

Ce ti-a spus Laurent...e numai strict din punct de vedere avocatesc.

Daca o scoateti fortat afara si stie unde sa va reclame...se complica lucrurile...

Nu are drept de coproprietate, este gresita acea comunicare.

Mai rau este ca se poate gasi un "binevoitor" care sa o convinga pe soacra ta sa iti anuleze actul de vanzare cumparare, asta dupa ce o dai afara, pentru ca mai apoi sa incheie cu acela un act "chipurile" mai avantajos pentru ea din prisma noi forme juridice.

Si uite cum ramai si fara bani dati, si fara casa.

 

Dacă vrei o părere personală, fără implicaţii juridice, eu cred că soluţia ar fi să cumpăraţi sau să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu inteleg un lucru, proprietar fiind eu nu pot face ce vreau la mine in casa? ce legi exista in aceasta tara?

daca eu merg la cineva sa stau si ii spun ca stau 1 saptamana si apoi nu mai vreau sa plec, persoana respectiva tre sa ma dea in judecata sa ma evacueze? cam asa e si aici. odata ce ai vandut apartamentul de ce nu te pot da afara?

Ce-ar fi să nu devii nesimţită? Legile din ţara asta sunt exact pentru persoane ca tine.

 

Dacă ai fi cumpărat un apartament la preţul pieţei, de la o persoană complet necunoscută, pe care ai fi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce-ar fi să nu devii nesimţită? Legile din ţara asta sunt exact pentru persoane ca tine.

 

Dacă ai fi cumpărat un apartament la preţul pieţei, de la o persoană complet necunoscută, pe care ai fi

Editat de anisssia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand nu ma faceti nesimtita. in al doile rand pe apartament am dat 1 miliard daca chiar vreti sa stiti. ca am trecut 320 de milioane in contract e ca sa nu mi se ia acel impozit, daca cumperi si vinzi in decurs de 2 ani cei. am avut nevoie de un sfat. nu de jigniri pt ca nu stiti ce se intampla in familia mea.

Indiferent ce se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa traiti, am inteles...va las teritoriul virgin sa puteti DVS abera in continuare...

Oricum, ma respect din punct de vedere profesional, asa ca nu dau sfaturi cum sa se inmulteasca oamenii fara adapost in Romania.

nu este nimic "virgin" aici...tocmai a fost dezverginat intreg topicul..( sper ca intelegi parabola)

mai mult decat atat...

nu cred ca cineva a aberat mai mult decat ai facut.o tu..

lumea este foarte "pestrita" aici si fiecare simte nevoia de a-si da cu parerea..

fie ea una buna sau mai putin buna..

in loc sa contrezi spunand ca nimeni nu stie nimic mai bine veneai cu un sfat...fie el bun sau mai putin bun..

.............

daca acei oameni vor sa faca asa...de ce nu ar face?

de unde stim noi care sunt relatiile lor cu membrii familiei?

"mamele" pot fi de foarte multe feluri...

a cerut un sfat si atat..

eu unul am facut abstractie de notiunea de "mama" deoarece in cazul de fata probelma in sine este o speţa judecatoreasca..

din codul civil..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×