Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Prefera barbatii 'scorpiile'?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sper ca nu ! :]]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

doar cei care sunt in zodiile varsator si sagetator si au marte in scorpion... si daca mai au si venus in una din primele, cu atat mai mult. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu le prefera

femeile independente ( adica care nu depind financiar de barbat si sunt pe picioarele lor) , femeile cu personalitate care au un punct de vedere dar care in acelasi timp stiu sa fie feminine , romantice , iubitoare ,sotii de casa pe care barbatul se poate baza oricand ..etc etc..... aceste femei ( asa numite "scorpii" de catre cea care a deschis topicul si nu inteleg de ce..) aceste femei bineinteles ca atrag barbatii .. pe cei cu caracter care stiu ce vor si care se mandresc cu o astfel de femeie langa ei ..acei barbati care nu au complexe sau frustrari si care iubesc femeia pentru ceea ce e nu pentru ce ar vrea ei sa fie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii prefera femeile cu urmatoarele calitati,ordinea fiind neintamplatoare:

 

-frumoase

-puternice ,dar afisand fragilitate,vulnerabilitate si nevoie de protectie.

-fidele

-inteligente

-cu simtul umorului

-discrete

 

Problema este ca asa arata si o scorpie ,pana te prinde in ghiare.

 

Evident ca a fost parerea unui singur barbat.Poate altii au alte pareri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prin scorpii intelegand femeile care sunt independente, care stiu sa-si impuna punctul de vedere, care nu fac eforturi disperate sa-i seduca... care stiu sa fie enigmatice... care nu renunta la viata lor, la prieteni, la hobby-uri pentru a 'trai' viata partenerului... femei care nu cer barbatului inelul de logodna prea curand...

Atrag ele mai mult barbatii decat femeile supuse, care incearca sale faca mereu pe plac, dar care le dau impresia ca isi vor pierde libertatea din cauza prea multelor atentii - gen curatat camasi, etc...

 

Astfel de femei sunt mai vii. Eu cred ca da, sunt mai atractive, cel putin pentru mine. :o:

 

Ar mai fi o impartire conform unei teorii. 4 tipuri de atitudini romantice in 2 perechi complementare: Agresor-Victima si Grijuliu-Infantil. Din toate cele 4 tipuri, cred ca femeile Agresor s-ar potrivi cel mai bine acestei descrieri de "scorpie" sau... cred ca ar fi mult mai vizibile decat celelate tipuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prin scorpii intelegand femeile care sunt independente, care stiu sa-si impuna punctul de vedere, care nu fac eforturi disperate sa-i seduca... care stiu sa fie enigmatice... care nu renunta la viata lor, la prieteni, la hobby-uri pentru a 'trai' viata partenerului... femei care nu cer barbatului inelul de logodna prea curand...

 

waaah tocmai am aflat ca sunt o scorpie :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×