Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Eu nu am deschis niciodata un topic pe vre-o tema cu atat mai putin una asa personala dar ma aflu intr-o mare dilema si am nevoie de un sfat , o parere .

Am o relatie cu un barbat cu 6 ani mai mare ca mine , eu am 23. La inceput am avut o relatie la distanta eu fiind inca la facultate , el fiind in orasul meu natal , ne vedeam la 2 saptamani.Si a mers bine vre-o 2 luni cam asa. Dupa care au inceput reprosurile , primul a fost ca am luat 2 colegi cu mine cu masina cand ma intorceam odata acasa si nu l-am sunat cand eram pe drum ( noi vorbeam la telefon pe drumul meu spre casa de obicei).Mi-a reprosat ca de ce i-am luat si de ce nu i-am spus, ca asa ceva nu se face eu fiind fata. Apoi eu m-am mutat in oras pentru a imi termina practica de vara acolo (eu sunt in ultimul an de facultate , am liicenta in septembrie).Imi spunea tot timpul ca nu poate sa aiba incredere in mine ca nu ma pun intr-o situatie penibila. Al doilea lucru , nu l-am luat la banchetul de final de facultate.Aici imi recunosc greseala, dar spre apararea mea ne certasem inainte, nici macar nu imi mai aduc aminte pe ce tema.Trei cand am fost la facultate pentru a da o parte de liicenta am fost cu un weekend inainte si i-am zis initial ca raman ca sa mai invat. Intre timp a aparut un curs de medicina alternativa (plante , etc) si m-am dus si eu.Foarte suparat ca eu " stiam" de cursul asta si nu i-am zis , si de ce ma duc eu la un curs cu oameni pe care nu ii cunosc si sunt dubiosi. Si de atunci a inceput, daca ii spuneam sa ne vedem nu putea ca era prea obosit , ca el nu poate sa ma vada zilnic, lucru care pe mine ma deranjeaza. De unde la inceput venea numai cu flori si era dragastos acum nimic. Ma doare comportamentul lui , si o tinem numai intr-o cearta , eu ii reprosez cum se comporta el imi spune ca daca eu nu greseam el nu facea asa. Deci , in concluzie, el nu are nici o vina , doar eu , si imi inchide gura de fiecare daca nu asta.Odata m-am intalnit cu un fost coleg de liceu pe strada, care mi-a luat nr de telefon ca sa facem o reuniune de clasa.M-a vazut si a fost alt scandal si pe tema asta. Ne-am despartit si ne-am impacat de trei ori pana acum ultima fiind acum 6 zile, cand mi-a cerut sa renunt sa ma mai duc la cursurile de medicina alternativa si eu nu am vrut.Ne-am impacat, eu am renuntat ca de obicei,si de 3 zile se poarta foarte frumos cu mine, proabil a realizat a nu e singurul care poate sa se desparta. Eu dupa ce termin facultatea am ocazia fie sa raman la mine in oras cu serviciul , fie sa plec in sibiu, care este orasul meu de suflet sa zic asa. Stau si ma gandesc ca omul asta o sa ma calce in picioare pentru el la cel mai mic gest reactioneaza exagerat si se comporta ca atare , si din pacate pentru mine m-am indragostit de el. Imi e foarte greu sa ma decid si cand se poarta si asa frumos ma simt ca o "perversa" ca iau in calcul posibilitatea de a pleca si el isi imagineaza ca raman aici. Nu stiu ce sa fac , imi doresc pe cineva care sa ma iubeasca fara sa imi impuna una sau alta, sau sa imi spuna el cum sa ma port.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa fac , imi doresc pe cineva care sa ma iubeasca fara sa imi impuna una sau alta, sau sa imi spuna el cum sa ma port.

 

Cauta-l!

Ai voie sa faci ceva in relatia asta? Cand te duci la toaleta, ii spui in cat timp te intorci?

 

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stau si ma gandesc ca omul asta o sa ma calce in picioare pentru el la cel mai mic gest reactioneaza exagerat si se comporta ca atare

Pai si ce mai astepti ca sa te desparti de el si sa-ti vezi de drum? Un voleu de dreapta? :roll:

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi doresc pe cineva care sa ma iubeasca fara sa imi impuna una sau alta, sau sa imi spuna el cum sa ma port.

 

Exact ... nu de asta si solutia este sa-l dai dracului!!! nu-i de tine analfabetul posesiv care se va dezvolte intr-un manic si criminal. Departe de el pana mai ai timp.

 

Jajjj!!! e ultimul barbat pe planeta tipul??? intreb doar si ce meserie are individul ca

n-am retinut din textul tumultos. Imagineaza cum s-ar comporta cu tin dupa ce va casatoriti si el atunci te poseda ca pe o marfa ... spune-i clar ce si cum simti sa stie de ce-l lasi, si nu taci nici din gresala doar sa-i faci placerea ca el te tine din scurt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi doresc pe cineva care sa ma iubeasca fara sa imi impuna una sau alta, sau sa imi spuna el cum sa ma port.

 

vad ca stii ce vrei cu adevarat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce mai astepti ca sa te desparti de el si sa-ti vezi de drum? Un voleu de dreapta? :roll:

 

 

nue chiar asa usor, altfel nu as mai fi scris. cand vezi ce celalalt acum ofera , ( acum insemnand de vre-o 3 zile) ceea ce imi doream eu de la inceput imi e imposibil sa-i zic " stii eu m-am razgandit, plec la sibiu , pa." dar nu uit u a facut, si imi e frica de faptul ca la urmatoarea chestie marunta face la fel. Odata ne-am certat 3 zile ca am ramas eu la un gratar sa discut cu un alt domn ( aveam vre-o 40 de ani , respectivul) si nu am venit cu el in apa. Mentionez ca imi era rau si de-aia am ramas practic.Nu a contat, si acum e poarta asa frumos, am revenit la flori,incat eu nu mai stiu ce sa cred. Care e adevarata lui fata? Aia e dilema mea. Si apoi este si plecarea asta intr-un alt oras..ufff..nu stiu. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Patru, am impresia ca nici tu nu prea stii ce vrei si mai am senzatia ca nu-l iubesti indeajuns, sau poate ca da, dar atat cat sa umpli o eprubeta.

Cinci, e clar ca nu va potriviti si n-are sens sa-ti mai scriu si pe sase.

 

:salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nue chiar asa usor, altfel nu as mai fi scris. cand vezi ce celalalt acum ofera , ( acum insemnand de vre-o 3 zile) ceea ce imi doream eu de la inceput imi e imposibil sa-i zic " stii eu m-am razgandit, plec la sibiu , pa." dar nu uit u a facut, si imi e frica de faptul ca la urmatoarea chestie marunta face la fel. Odata ne-am certat 3 zile ca am ramas eu la un gratar sa discut cu un alt domn ( aveam vre-o 40 de ani , respectivul) si nu am venit cu el in apa.

Care e adevarata lui fata?

 

E asa de greu sa intelegi care-i adevarata lui fata? Pai tu ce crezi? Ca un barbat bun, poate si vrea sa joace teatru ca sa faca pe barbatul cretin sau ca un barbat cretin poate si vrea sa joace teatru ca sa te convinga ca e baiat bun? Eu n-am auzit de cazuri care se incadreaza in prima varianta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Thoamne, ce oameni. Si multe miliarde mai sunt.

 

 

Am si eu o prietena si intr-o zi, plimbandu-ne prin parc, s-a asezat o musca(mare nesimtita) pe umarul meu stang. M-am uitat atent la ea si prietena mi-a zis ca sunt un nesimtit, au inceput sa-mi placa negresele. Si-a dat ea seama, dar a asteptat sa ma prinda in flagrant. Intr-o zi am mers pana la supermarket si era o casiera, pe la vreo 177,5 kg, care mi-a zambit cand i-am lasat ciubuc 30 de bani si mi-a spus ca s-a prins de mult ca am fantezii cu supraponderale si negrese. Nu stiu ce sa ma mai fac, pune presiune pe mine, dar mi-au stors fluturii creierii. Oare pot trai cu femeia asta 2315457 de ani? Tu ce zici? Stiu, de fapt, nu pot, da' cum sa fac ca e grea treaba? Storc acum o lacrima sau ma inec mai tarziu? Urata treaba cu dragostea asta, mare imputita. Tu ce zici sa fac? Tu ce ai face in locul meu?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!...

Nu va potriviti. Tu esti "rafinata", partenerul e un accesoriu utilitar, el e un "taran", vrea o femeie care sa-i fi alaturi. Lasa-l sa-si vada de ale lui, tu vezi-ti de ale tale, altfel va distrugeti unul pe altul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×