Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Marele zeu atotputernic - un muritor de rand

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Matei 22:29 Drept raspuns, Isus le-a zis: "Va rataciti! Pentru ca nu cunoasteti nici Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu.

 

Ioan 10:17 Tatal Ma iubeste, pentru ca Imi dau viata, ca iaras s-o iau.

18 Nimeni nu Mi-o ia cu sila, ci o dau Eu de la Mine. Am putere s-o dau, si am putere s-o iau iaras: aceasta este porunca, pe care am primit-o de la Tatal Meu".

 

Ioan 18:36 "Imparatia Mea nu este din lumea aceasta", a raspuns Isus. "Daca ar fi Imparatia Mea din lumea aceasta, slujitorii Mei s-ar fi luptat ca sa nu fiu dat

Editat de octavc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau cel putin a oamenilor inteligenti si posesori de constiinta, pentru ca, Hiran, te rog sa ma crezi, ca in mintile pisicilor, a cainilor, a pasarilor, a pestilor, nu exista nici un Iisus.

Scuze ptr lungimea ideii,

si credeti-ma ca nu-l denigrez pe Iisus, ci din contra: voi o faceti! (Gelupanda, (Ilie), Nexus, Servo...)

 

Ratacesti!Ratacesti!Ratacesti!Mai mult constientizeaza existenta lui DUMNEZEU animalele decat foarte multi oameni. Animalele nu distrug pamamntul dar cei mai multi oameni asta fac cu ajutorul unora ca tine condusi cu bucurie de catre satan.Tu nu ai inteles Cuvantul lui DUMNEZEU si nici Invataturile lui Iisus Hristos pentru ca nu ai ochi sa vezi ca Sufletul tau este o parte a Imparatiei Cerurilor condusa de DUMNEZEU si Iisus Hristos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuze ptr lungimea ideii,

si credeti-ma ca nu-l denigrez pe Iisus, ci din contra: voi o faceti! (Gelupanda, (Ilie), Nexus, Servo...)

 

Multumesc pentru completare. Nu pot decat sa apreciez logica sanatoasa.

 

O sa mai vin si eu cu cateva completari.

Luca 17:21 Nu se va zice:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru completare. Nu pot decat sa apreciez logica sanatoasa.

 

O sa mai vin si eu cu cateva completari.

Luca 17:21 Nu se va zice:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o: :lol: :D

 

ps. Iisus e exemplul aratat de Dumnezeu oamenilor ca omul invie in/prin credinta ... crezand in Iisus crezi in acest fapt: ca vei fi viu dupa moartea fizica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prefer exemplele mult mai numeroase ale celor care s-au intors din moartea clinica...sunt si mai documentate,si nu au fost manipulate de religie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×