Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Marele zeu atotputernic - un muritor de rand

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bun profesor ai avut in soimos.

Cum adica ce dovezi am?

Nu popii l-au facut Dumnezeu...au fost nevoiti sa recunoasca un adevar incontestabil.

De ce nu-l intrebi personal pe Domnul Isus?E viu,e Dumnezeu si chiar acum e langa tine.

 

E adevarat ca mizez pe o singura carte dar stii ceva?Dupa ce am pierdut la greu...sunt deja ani de cand castig de fiecare data fara exceptie.

 

 

 

Berea nu o las ca am mancat niste mici putin cam sarati si mi-e sete.

 

Chestia cu berea era o aluzie... Ca bun crestin, puteai sa te oferi sa o imparti cu mine! :o:

 

Deci n-ai dovezi! Nu-i nimic, nici nu ma asteptam! :good:

 

Acum, serios, imi pare rau pentru pierderile despre care vorbesti. Probabil a existat un moment greu in viata ta si ai decis ca numai credinta te poate salva. Daca asta te face sa te simti implinit, inseamna ca pentru tine aceasta a fost solutia.

Iti doresc toate cele bune ! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun profesor ai avut in soimos.

 

ihi ... :roll:

Cum adica ce dovezi am?

Nu popii l-au facut Dumnezeu...au fost nevoiti sa recunoasca un adevar incontestabil.

Nici nu sti cat e de adevarat ce spui draga Gelu!...ai dublu dreptate!

Odata ca nu popii l-au facut pe Isus, Dumnezeu ...ci criminalul de Constantin cel Mare!

Si 2) E adevarat ca popii au fost nevoiti sa-l recunoasca ca altfel Constantin ii macelarea ...asa cum a facut cu cei care il sprijineau pe Arianus!

De ce nu-l intrebi personal pe Domnul Isus?E viu,e Dumnezeu si chiar acum e langa tine.

Desi nu e langa mine ...am auzit ca cica e viu (la pavilionul 7) dar cand l-am intrebat daca e dsumnezeu a schimbat-o si a zis ca el e Napoleon!

Asa e cand vrei sa conversezi cu marile personalitati ale istoriei!

 

E adevarat ca mizez pe o singura carte dar stii ceva?Dupa ce am pierdut la greu...sunt deja ani de cand castig de fiecare data fara exceptie.

Te pomenesti ca ai inlocuit Biblia cu cartile de pocker ...si te ajuta Dumnezeu sa castigi!

 

Berea nu o las ca am mancat niste mici putin cam sarati si mi-e sete.

Sa-ti fie de bine!

Dar daca erai crestin convins ...ai fi baut posirca contrafacuta din apa si chimicale ...numita vin ...asa cum a facut-o zeul betivilor atunci cand a ramas pe uscat la o nunta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E vorba de zeul acela tradat pentru treizeci de arginti? :roll: Atat valora ? :good:

 

Pe vremea aia erau ceva bani...Astazi?

Nu mai da nimeni nici doi lei gauriti pe "zeul" acela... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai cum sta?ia zi-ne tu noua.

cat despre povestea aia cu sirieni si calareti si imparati .....mdah...e egala cu zero.

 

Suna un "prieten" crestin, poate te lamureste... Eu mi-am prezentat opinia despre "marele zeu atotputernic" si se vede lamurit chiar din titlu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare din cauza ca zeul respectiv n-a dovedit in niciun fel ca e omnipotent si benevolent? Fiindca n-a adus omenirii nimic bun (ba dimpotriva)? Fiindca n-a intervenit in niciun fel in progresul si civilizarea semenilor? Vorba lui Soimos, macar o formula de antibiotic sa fi lasat... :roll:

 

Foarte posibil.E chestia de ce gandeste fiecare.La cruce unul a vorbit exact ca tine iar celalalt a spus...stii tu ce.Pe javra care vorbea ca tine l-a preluat dracu iar celalalt talhar a mers cu Isus in Imparatie.

Lasa vorba lui soimos...Isus Hristos a dat mai mult decat formula antibioticelor.Ti-a aratat cum sa nu ajungi in situatia de a avea nevoie de medicamente...dar dupa cum se vede nu pricepi nimic desi te consideri superomul mileniului 3.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gelu, mai lasa berea, ca ai inceput sa ai vedenii! :o:

 

Hai sa lamurim:

 

1.de unde stii ca unul din talhari s-a dus la tatucu binevoitor iar celalalt la votca si tabacioc? :roll: Alte dovezi decat culegerea de texte ale tribului de semiti mai ai ? Mizezi totul pe o singura carte? Stii foarte bine ca Iisus a fost "facut" fiu de Dumnezeu de catre popi.

 

2. de unde rezulta din discursul meu ca ma consider "superomul mileniului 3"? :good:

 

Bun profesor ai avut in soimos.

Cum adica ce dovezi am?

Nu popii l-au facut Dumnezeu...au fost nevoiti sa recunoasca un adevar incontestabil.

De ce nu-l intrebi personal pe Domnul Isus?E viu,e Dumnezeu si chiar acum e langa tine.

 

E adevarat ca mizez pe o singura carte dar stii ceva?Dupa ce am pierdut la greu...sunt deja ani de cand castig de fiecare data fara exceptie.

 

 

 

Berea nu o las ca am mancat niste mici putin cam sarati si mi-e sete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chestia cu berea era o aluzie... Ca bun crestin, puteai sa te oferi sa o imparti cu mine! ;)

 

Deci n-ai dovezi! Nu-i nimic, nici nu ma asteptam! :o:

 

Acum, serios, imi pare rau pentru pierderile despre care vorbesti. Probabil a existat un moment greu in viata ta si ai decis ca numai credinta te poate salva. Daca asta te face sa te simti implinit, inseamna ca pentru tine aceasta a fost solutia.

Iti doresc toate cele bune ! :roll:

 

Multumesc pentru urari... :good:

Stiu ca ai inteles foarte bine ce am vrut sa spun altfel nu imi deranjam degetele pe tastatura. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Matei 22:29 Drept raspuns, Isus le-a zis: "Va rataciti! Pentru ca nu cunoasteti nici Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu.

 

Ioan 10:17 Tatal Ma iubeste, pentru ca Imi dau viata, ca iaras s-o iau.

18 Nimeni nu Mi-o ia cu sila, ci o dau Eu de la Mine. Am putere s-o dau, si am putere s-o iau iaras: aceasta este porunca, pe care am primit-o de la Tatal Meu".

 

Ioan 18:36 "Imparatia Mea nu este din lumea aceasta", a raspuns Isus. "Daca ar fi Imparatia Mea din lumea aceasta, slujitorii Mei s-ar fi luptat ca sa nu fiu dat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa vorba lui soimos...Isus Hristos a dat mai mult decat formula antibioticelor.Ti-a aratat cum sa nu ajungi in situatia de a avea nevoie de medicamente...

Adica sa mori pe cruce a proasta!

Bineinteles pentru iertarea pacatelor cu care te-ai nascut la nastere!

 

Ca doar nu pe degeaba spune Atunci Isus a zis ucenicilor Săi: "Dacă voieşte cineva să vină după Mine, să se lepede de sine, să-şi ia crucea, şi să Mă urmeze."

Ev.Matei 16:24

 

ca :

3. Nu ştiţi că toţi c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Isus nu a avut nici o putere divina ! ...Acesta este motivul pentru care evreii nu dau doi bani pe el ...desi Isus era iudeu!

Isus nu era decat un personaj carismatic care a dorit sa traga religiei iudaice covorul de sub picioare !

 

Isus si "religia sa" a ajuns sa faca atat rau omenirii doar pentru faptul ca un Imparat Criminal i-a preluat mitul ''' pe baza acestui mit a inventat o religie noua DIABOLICA pe care le-a folosit pentru scopurile sale politico diabolice!

Alianta interesata intre cler si conducerea tarilor a facut ca aceasta excrocherie sa fie impusa oamenilor simplii in toate statele cu scopul de a fi exploatati material si manipulati!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×