Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cred ca daca cauti in "Agenda"arhiva,sau te deplasezi la sediul Agenda vei avea informatii despre asocialtiile de volntariat din Timisoara,imi amintesc ca mereu au scris despre diverse ascotiatii si activitatea lor.La spitalul de psihiatrie infantila poti intreba,la "Rudolf Walter",pagine galbene,etc.dar si mai simplu pui pe net ascociatii voluntariat Timisoara,am sa caut si eu si am sa revin daca gasesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si pe mine ma intereseaza voluntariatul. Am avut unele discutii, dar probabil ca au fost cu persoane neavizate.

Poate cineva din Timisoara sa-mi dea relatii?

 

Multumiri !

 

Subscriu, daca e cineva din Timisoara care face voluntariat si ar fi dispus sa vina cu ceva idei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este cineva dintre voi implicat intr-o actiune de voluntariat in Bucuresti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subscriu, daca e cineva din Timisoara care face voluntariat si ar fi dispus sa vina cu ceva idei?

 

 

Draga mea,de curand am fost in Timisoar,am ramas surprinsa ca strazile inca sunt plinecu "copii cu punga in mana",cred ca asta ar fi un subiect serios de voluntariat,apoi copii de la semafoare si cei care cersesc in grup prin centrul orasului.

Am auzit ca sunt asociatii care incearca sa faca ceva,daca te interesezi,ai sa gasesti ,daca unul din cei care traiesc in canale poate fi salvat si reintegrat,deja s-a facut CEVA!

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este cineva dintre voi implicat intr-o actiune de voluntariat in Bucuresti ?

 

Da :lol:

Depinde ce te intereseaza sa faci si ce vrei. Sunt destule posibilitati pentruu voluntarat serios . Evident ca mai sunt inca si asociatii care incurajeaza voluntariatul pe hartie care nu te ajuta cu mare lucru nici pe tine si nici nu este productiv.

 

Daca vrei insa sa faci ceva sunt mai multe ONG-uri. Linkul din semnatura mea te trimite catre o posiblitate de voluntariat in caz ca e ceea ce te intereseaza. Daca nu e ce cauti mai stiu si alte variante in Bucuresti.

 

Tu nu ai spus exact ce voluntariat vrei, pe ce domeniu sau ce sti tu sa faci.

Sper sa te ajute cat de cat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subscriu, daca e cineva din Timisoara care face voluntariat si ar fi dispus sa vina cu ceva idei?

 

Eu sunt din Timisoara si fac parte din AIESEC, care este un ONG. Noi chiar organizam pe data de 11 aprilie, ora 17, in Aula Magna a UVT o dezbatere pe tema Voluntariatul, cel mai bine platit job. Aici puteti afla mai multe despre unde puteti activa ca voluntari in TM. Sper ca va e de ajutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rari fac asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

referitor la intrebarea ,,EXISTA VOLUNTARIAT,, el chiar exista, dar nu iti poti permite ca la 30 ani cand nu ai servici sa faci voluntariat, ci doar studentii ,atunci cand parintii te intretin.

Si se mai intampla sa ai si un servici ,iar in timpul liber daca iti permiti si iti place sa faci si munca de voluntariat

ASADAR EXISTA SI SE POATE- cateodata mai greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In voluntariat nu exista contract,cauti o fundatie,asociatie ,te propui si activezi,ca membru daca te accepta.

Contracte se fac numai cu asociatii onlus,sau cele care activeaza peste tot in lume,Unicef,FAO,Ammnesty,Emmergency,etc.Dar sigur stiu ca in orice organizatie activezi trebuie sa -ti faca o asigurare si cel mai important trebuie sa urmezi un curs de perfectionare in domeniul in care vei lucra,cel putin in occident asa este,altfel nu poti activa,nu stiu cum functioneaza in Romania.

ups. nu e asa. LEGE nr.339 din 17 iulie 2006 sau legea voluntariatului stipuleaza clar existenta contractului de voluntariat. altfel se incalca legea. te mai poti gindi la munca la negru sau altele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×