Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

super :vava:

 

am avut o colega care a lucrat trei luni la Barcelona ca voluntar prin EVS si a fost foarte incantata de experienta :vava:

 

Te cred. Lucru nu prea mult. Experienta buna. Si multe petreceri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am prieteni in peste 20 de tari, am facut parte din peste 15 echipe si am condus 4 echipe ce lucrau la proiecte cu un real impact in societate. Acum lucrez in Paris intr-o multinationala. Sunt Dragos si am avut parte de asta deoarece in studentie am fost membru AIESEC.

Editat de Shadowdancer
promovarea la sectiunea dedicata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si aci ati ajuns cu recrutarea voastra? :doh:

la partea cu paris-ul am rezerve din motive obiective :blink:

vezi ca e o rubrica de promovare mai jos, la varia :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si io am facut de cateva ori munca voluntara cu copii de la orfelinat :cry: , aveam o prietena care mi-a propus , erau un grup de la nu stiu ce fel de religie si faceau "cadouri" de sarbatori pt copii de la orfelinat ... am mers si io la impachetat si impartit la cateva orfelinate , a fost o experienta unica , sa ii vezi cum rontaiau dulciurile cu un zambet pana la urechi :phone:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am prieteni in peste 20 de tari, am facut parte din peste 15 echipe si am condus 4 echipe ce lucrau la proiecte cu un real impact in societate. Acum lucrez in Paris intr-o multinationala. Sunt Dragos si am avut parte de asta deoarece in studentie am fost membru AIESEC.

pai si eu am vrut sa ma incriu la AIESEC pt sunt colaboratori si cu facultatea la care ubt dar problema e ca nu mau covins prea mult si ca era cam obligatoriu sa stii engleza ceea ce mie mi s-a parut cam aiurea ca u stau cam prost cu ngleza, de fapt eu stiu franceza f bine ca fac facultata de inginerie in limba franceza

 

 

si as mai vea o intrebare/rugaminte cum vreti voi vreau si eu sa ma implic in astfl d actiuni de caritate dar vreau sa fie legat de ajutarea copiilor au a pesoanelor infctate u hiv/sida daca poate cineva sa ma ajute eu stau in BRASOV

Editat de erena21

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parca in tema asta ma regasesc si eu.

De la donarea de sange, pana la salvarea oamenilor mai nevoiasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parca in tema asta ma regasesc si eu.

De la donarea de sange, pana la salvarea oamenilor mai nevoiasi.

Serios ? Si cum ii salvezi ..? :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si as mai vea o intrebare/rugaminte cum vreti voi vreau si eu sa ma implic in astfl d actiuni de caritate dar vreau sa fie legat de ajutarea copiilor au a pesoanelor infctate u hiv/sida daca poate cineva sa ma ajute eu stau in BRASOV

 

incearca aici: http://www.canbv.ro/misiune.php?limba=1

ar trebui sa te poata indruma ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deocamdata in Romania nu cred ca se va incuraja cat de curand voluntariatul , asa cum iti doresti tu. De ce? Simplu ! Aici oamenii sunt destul de saraci incat de-abia isi duc traiul de pe o zi pe alta, cand sa le mai ramana bietilor oameni timp si pentru voluntariat? In occident e convenabil sa mergi si tu ,ca un cetatean onest, la o astfel de campanie atata vreme cat salariul e peste 1500 de euro, atata vreme cat nu te doare capul de costurile intretinerii lunare, mancare,etc etc. Totul se rezuma la nivelul de trai dupa parerea mea si atat timp cat acesta nu va fi unul macar decent daca nu ridicat, voluntariatul nu are cum sa infloreasca in tara noastra.

 

eu nu cred ca lipsa voluntariatului este cauzat numai de un nivel de trai scazut.e cauzat ,in primul rand ,de o mentalitate inferioara!la noi nu multe persoane sunt incurajate sa faca o munca fara un profit material imediat.un pic de timp liber ar ramane pentru cei bine intentionati:voluntariat inseamna si curatirea gradinii din fata blocului si aruncarea biletului de autobuz la cos,si nu pe strada!insa omul ce spune:da

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×