Sari la conținut
Forum Roportal
odeta

Cancerul de colon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

D-ul dr Livius Tarnea poate sa va dea detalii,si va ajuta.I-am vazut undeva,tot la categoria CANCER un mesaj.Cautati-l!!!

In rest,sa va ganditi ca nimic nu e imposibil.Depinde mult si de noi cum evolueaza bolile.Ele nu se declanseaza intaml;ator!!!! Avem si noi un aport acolo.Totdeauna este speranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va sugerez sa vizitati site-ul d-lui Dumitrescu Dumitru la adresa:

 

http://www.neoplazii-titan.ro/

 

Recomand contactarea d-lui Dumitrescu Dumitru din Constanta cat mai curand, stiut fiind ca timpul este foarte valoros in asemenea cazuri.

Date de contact:

Tel fix: 004.0241.619932

Mobil: 004.0726.109068

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea, care nici nu a implinit 30 de ani, a facut tratamet pt cancer la san dar acum, dupa un an, i-a recidivat si se pare ca nu numai la san. Va rog sa-mi spuneti daca ati auzit pe cineva ca s-a tratat cu NICOLIT, care, din cate am inteles este un medicament revolutionar in combaterea cancerului.

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sora mea, care nici nu a implinit 30 de ani, a facut tratamet pt cancer la san dar acum, dupa un an, i-a recidivat si se pare ca nu numai la san. Va rog sa-mi spuneti daca ati auzit pe cineva ca s-a tratat cu NICOLIT, care, din cate am inteles este un medicament revolutionar in combaterea cancerului.

Multumesc!

exista tratament prin dieta si trateaza cancerul fara probleme......nu e nevoie de medicamente....... :crazy:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi este a patra zi de cand mama a fost operata.Totul pentru mine a fost un soc....a avut o criza intr-o zi....dureri mari in zona abdominala....am dus-o la urgente la municipal unde un medic chirurg i-a zis ca poate e o apendicita,dar nu se poate pronunta decat daca o supune la o interventie chirurgicala.A semnat ca refuza operatia de apendicita.Au inceput si scaunele cu sange.....atunci chiar ne-am speriat, ea fiind o persoana foarte activa si care nu a avut probleme mari de sanatate.O saptamana si-a tot facut investigatii,unii i-au zis ca posibil probleme digestive sau alte lucruri.Intr-un final a primit un bilet de internare la elias de la o doamna doctor care din start i-a zis ce suspecteza.Dupa colonoscopie am aflat de prezenta unei tumori....au urmat si alte analize....si tomografia.Recomandarea operatie urgenta.Pe 1 martie primul soc cu diagnosticul si pe 8 martie a urmat interventia chirurgicala.De atunci este la reanimare,e a patra zi de reanimare.Operatia ni s-a spus ca a decurs normal.....tumoarea era destul de mare dar nu au fost afectate alte organe,dar se recomnada tratament pt inlaturarea oricarui dubiu de celule ramase.Intrebare mea este cat dureaza aceasta recuperare?In prima zi la reanimare m-am speriat,ii era f rau...maini reci,palida.A 2 a zi m-am mai linistit era considerabil mai bine fata de ziua anterioara.Am inteles ca noaptea nu o lasa durerile si starea permanenta de greata,varsaturi.Ieri ma asteptam sa fie mai bine,dar starea de rau persista...si sta permanent cu anestezia epidurala pt ca nu suporta durerile.I-as ruga pe cei care au trecut prin asa ceva....sau au avut cunostinte/rude sa-mi spuna de aceasta perioada de recuperare.E normal sa persiste starile astea....sunt constinenta ca nu a fost o interventie chirurgicala usoara.....ma ingrijoreaza si prezenta permanenta a anesteziei,ii creeaza dependenta.Va rog sa-mi spuneti cum decurge aceasta perioada si cateva informatii de tratamentul dupa....chimioterapie sau ce se recomanda.Mi-e frica sa aud ca urmeaza numai durere si chin....Vreau sa se termine totul,pare un cosmar....iti tot pui in cap intrebarea "de ce?" la care nu poti sa-ti raspunzi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×