Sari la conținut
Forum Roportal
K0ntr0VerSy

Gelupanda, Tiramisul lui Dumnezeu

Postări Recomandate

Nu eu...se ocupa ,,sfintii''! :jester: (in tara asta trebuie sa luptam impotriva prostiei si ignorantei fara mila / trebuie eliminati cei care franeaza orice fel de progres...iti amintesti? -mai sunt si altii care iti impartasesc opiniile :jester: )

 

Sa-i ia dracu pe "sfinti".Tocmai la "franele"astea ma refeream.

 

 

Frisca ma face sa vomit.

Crezi ca mai e nevoie ma, putoare?

 

Da de ce ma faci putoare?

Muncesc incontinuu pe forum sa scot ceva bun din tine,imi fac somnicul de noapte si de pranz in mod regulat si ma asigur sa am zilnic cate o berica...doua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gelu,nu te credeam atat de..erotic :jester: :jester: :jester:

Kontro...cata ,,gingasie''...nu crezi ca e cazul sa renunti? -acum,adica.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu renunt.

 

Astea sunt explicatiile tale ma?

Zi ce e Adevarul.

 

Esti prea curios...nici macar Pilat nu a primit raspuns la intrebarea asta...

 

 

 

33. Pilat a intrat iaras in odaia de judecata, a chemat pe Isus si I-a zis: "Esti Tu Imparatul Iudeilor?"

 

34. Isus i-a raspuns: "De la tine insuti zici lucrul acesta, sau ti l-au spus altii despre Mine!"

 

35. Pilat a raspuns: "Eu sunt Iudeu? Neamul Tau si preotii cei mai de seama Te-au dat in mana mea: ce ai facut?"

 

36. "Imparatia Mea nu este din lumea aceasta", a raspuns Isus. "Daca ar fi Imparatia Mea din lumea aceasta, slujitorii Mei s-ar fi luptat ca sa nu fiu dat in mainile Iudeilor; dar acum, Imparatia Mea nu este de aici."

 

37. "Atunci un Imparat tot esti!" I-a zis Pilat. "Da", a raspuns Isus. "Eu sunt Imparat. Eu pentru aceasta M-am nascut si am venit in lume, ca sa marturisesc despre adevar. Oricine este din adevar asculta glasul Meu."

 

38. Pilat I-a zis: "Ce este adevarul?" 39. Dar, fiindca voi aveti obicei sa va slobozesc pe cineva de Paste, vreti sa va slobozesc pe Imparatul Iudeilor?"

 

40. Atunci toti au strigat din nou: "Nu pe El, ci pe Baraba!" Si Baraba era un talhar.

 

Probabil ca ulterior Pilat a gasit raspunsul la intrebare ceea ce iti doresc si tie inainte de a fi prea tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gelutu, astea sunt texte induiosatoare ca Moartea Caprioarei in bratele lui Tiriac.

 

De ce nu a raspuns Gizas despre Adevar?

A tacut ca un elev nepregatit la Bacaloriat.

 

O fi stiut raspunsul, dar de ce nu a raspuns?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce este Adevarul?
Isus Hristos si eu.

Pilat n-a primit raspunsul...dar noi da...(se pare ca sti ceva mai multe decat Isus,el s-a abtinut sa raspunda.)

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gelutu, astea sunt texte induiosatoare ca Moartea Caprioarei in bratele lui Tiriac.

 

De ce nu a raspuns Gizas despre Adevar?

A tacut ca un elev nepregatit la Bacaloriat.

 

O fi stiut raspunsul, dar de ce nu a raspuns?

 

De ce nu citesti cu atentie textul?

Pilat ca si tine au pus o intrebare retorica.Adevarul statea in fata lui.

A insistat Pilat asupra raspunsului?A asteptat raspunsul?

 

 

 

 

Pilat n-a primit raspunsul...dar noi da...(se pare ca sti ceva mai multe decat Isus,el s-a abtinut sa raspunda.)

 

Mai multe ca Isus nu am cum sa stiu.El e dumnezeu si eu doar un umil slujitor(ce-i drept uneori cam increzut si arogant)

dar asa e ...ma identific cu adevarul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×