Sari la conținut
Forum Roportal
K0ntr0VerSy

Gelupanda, Tiramisul lui Dumnezeu

Postări Recomandate

Ba citesc foarte bine ma.

 

Pilat intreba in sens filozofic, nu poti sa raspunzi ca tu esti Adevarul.

Gizas probabil nu a vrut sa spuna.

Dar nu cred ca exista un om care sa stie Adevarul.

Si binenteles ca Gizas nu a fost Dumnezeu.

Si mai cred ca Gizas a fost avansat la gradul de dumnezeu de catre oameni. Sau soareci, in cazul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba citesc foarte bine ma.

 

Pilat intreba in sens filozofic, nu poti sa raspunzi ca tu esti Adevarul.

Gizas probabil nu a vrut sa spuna.

Dar nu cred ca exista un om care sa stie Adevarul.

Si binenteles ca Gizas nu a fost Dumnezeu.

Si mai cred ca Gizas a fost avansat la gradul de dumnezeu de catre oameni. Sau soareci, in cazul tau.

 

Ba nu citesti cu atentie.Dupa intrebarea lui Pilat a continuat cu o decizie.Daca l-ai fi vazut sau cunoscut pe Isus iti trecea pofta de intrebari fara sens.

 

Normal ca era adevarul pentru ca tot ce spunea El era adevarul.Si eu sunt aproape la fel.

 

Bineinteles ca gizas nu a fost Dumnezeu ESTE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bineinteles ca gizas nu a fost Dumnezeu ESTE.

Dovada!

 

Sectantule, tu crezi in Gizas si natura lui pur divina mai mult decat crede un prescolar in metamorfozarea Broscutei Raioase in Printul Fermecator.

 

Ceea ce e absurd.

 

Acum lasa deoparte eternele confruntari, aprindeti o tigara fara filtru si gandeste cat de detasat poti. Dumnezeu Creatorul se metamorfozeaza intr-un hippiot, se crucifica si se trimite inapoi in Cer, asta dupa toata povestea Genezei si suflatul peste lut ca intr-o ciorba fierbinte, profetii, samd.

Adica daca ai fi trait undeva si de abia acum ai afla lucrurile astea, nu ti s-ar parea un basm?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal ca era adevarul pentru ca tot ce spunea El era adevarul.Si eu sunt aproape la fel.

Hai,nu mai spune!!,pe bune?!!

(incep sa cred ca topicul asta are si el un rost...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dovada!

 

Sectantule, tu crezi in Gizas si natura lui pur divina mai mult decat crede un prescolar in metamorfozarea Broscutei Raioase in Printul Fermecator.

 

Ceea ce e absurd.

 

Acum lasa deoparte eternele confruntari, aprindeti o tigara fara filtru si gandeste cat de detasat poti. Dumnezeu Creatorul se metamorfozeaza intr-un hippiot, se crucifica si se trimite inapoi in Cer, asta dupa toata povestea Genezei si suflatul peste lut ca intr-o ciorba fierbinte, profetii, samd.

Adica daca ai fi trait undeva si de abia acum ai afla lucrurile astea, nu ti s-ar parea un basm?

 

Vorbesti numai aiurea.Ce ti-e asa de greu sa crezi ca Isus este Dumnezeu?

Vrei dovezi?Priveste la o floare si intreab-o cine a creat-o?Uite-te la pisica ta daca ai asa ceva si intreab-o de ce doarme asa linistita si sigura ca cineva are grija ca sa-i fie bine.Vrei sa continui?

 

 

Hai,nu mai spune!!,pe bune?!!

(incep sa cred ca topicul asta are si el un rost...)

 

Multumeste-i lui kontro...a avut o revelatie divina. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbesti numai aiurea.Ce ti-e asa de greu sa crezi ca Isus este Dumnezeu?

Vrei dovezi?Priveste la o floare si intreab-o cine a creat-o?Uite-te la pisica ta daca ai asa ceva si intreab-o de ce doarme asa linistita si sigura ca cineva are grija ca sa-i fie bine.Vrei sa continui?

Uite ca nu <mai> cred. Ce e greu sa crezi ca Isus NU este Dumnezeu?

Patetizezi mai rau ca o baba care vrea sa isi vanda placintele in Balci.

 

Tu scrii niste stereotipuri gretoase. Atat.

In timp ce pisica ta doarme linistita, mai stiu eu ce mama isi ingroapa copilul.

Tu iti pui ochelarii de martoaga si vezi selectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite ca nu <mai> cred. Ce e greu sa crezi ca Isus NU este Dumnezeu?

Patetizezi mai rau ca o baba care vrea sa isi vanda placintele in Balci.

 

Tu scrii niste stereotipuri gretoase. Atat.

In timp ce pisica ta doarme linistita, mai stiu eu ce mama isi ingroapa copilul.

Tu iti pui ochelarii de martoaga si vezi selectiv.

 

Nu mai <crezi> sau nu mai vrei sa crezi ca ...crezi?

 

Tu n-ai decat sa ma faci cat vrei baba cu stereotipuri ...Isus Hristos este Dumnezeu ...si vrei nu vrei intr-o zi vei da nas in nas cu El.

Mama care isi ingroapa copilul sa fie sanatoasa.A ajuns in situatia asta pentru ca a fost o curva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mama care isi ingroapa copilul sa fie sanatoasa.A ajuns in situatia asta pentru ca a fost o curva...

Spune-i asta lu' Maria,mama lu' Isus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×