Sari la conținut
Forum Roportal
rebeca_pupic

Grasute si grasuti ...ce-ar fi sa ne sustinem?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

faptul ca te imbuibi cu apa in timpul mesei, nu face decat sa-ti dilateze stomacul, alocand astfel mai mult loc pt mancare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anco dar care e treaba cu painea prajita?

I dont get it.

 

Adica ok, e neagra, ce importanta are ca e prajita?

 

nu se umfla asa tare in burtica :cry:

 

ce parere ai despre cele cu grupa sanguina ?

 

din pct meu de vedere, o tampenie.

 

 

faptul ca te imbuibi cu apa in timpul mesei, nu face decat sa-ti dilateze stomacul, alocand astfel mai mult loc pt mancare

 

exact :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

doar cand suferi din dragoste cred ca e o metoda care da cu siguranta rezultate odata am dat 7 kg intr-o luna si mam mentinut 1 an ...mancam portocale grefe si ceai naturavit care imi taia pofta d mancare dar l=am baut o perioada f lunga si nusi mai face efectu iar alt ceai nu suport si daca nu am mai baut nici un fel de ceai ...am inceput sa ma ingras...ce viata complicata au unii....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce parere ai despre cele cu grupa sanguina ?

nu se poate determina o dieta in functie de grupa sangvina. dif grupe pot avea aceeasi cauza a castigarii in greutate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai anzarstend.

 

 

Oricum, infiorator de greu cand trebuie sa te retii de la mancare.

Asa ca asta chiar e o problema.

 

nu trebuie sa te "retii". Trebuie sa te educi. Sa mananci chestii sanatoase la ore fixe. Pe saturate. Sunt alimente care intr'adevar trebuie eliminate. Si sunt alimente care nu se combina. Dar nu e asa o tragedie.

 

 

rebeca_pupic, eu am slabit intr'un an de la 80 kg la 64. Am urmat niste sfaturi de baza ale unor nutritionisti, am mers la sala de 3 ori pe saptamana. Nu m'am infometat si ce este cel mai important, nu am revenit la vechile obiceiuri. Se poate. Totul e sa ai rabdare si vointa.

Editat de Anca/Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intre o felie de paine normala si una prajita, singura diferenta e ca cea prajita contine mai putine lichide. Valoarea calorica este aceeasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o intrebare pentru grasane...eww...pentru voi.

 

E grav daca eu beau numai cafea, ice tea, cateodata coca cola. Asta zilnic.

 

Grasane?! Oare slabii sunt realisti? nush am impresia ca ei cred ca daca esti slab nu ai nici o problema ...ce :cry: parem chiar asa mosntri noi astia mai grasi? aia slabi nici nu se mai intereseaza de una d alta probabil....merg la unu gras ca el saracu sa mai informat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intre o felie de paine normala si una prajita, singura diferenta e ca cea prajita contine mai putine lichide. Valoarea calorica este aceeasi.

 

opriti'va in a mai calcula numarul de calorii! Nu rezolvati nimic! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×