Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Spune-mi ce muzica asculti ca sa-ti spun cine esti?

Postări Recomandate

Interesant. :lol2: Uite, de ex, eu ascult in cea mai mare parte muzica electro, si aici incep cu TRANCE. House-trance, techno-trance, melodic, chill-out, in general trance sa fie, sa aibe acea repriza de euforie, acea "mangaiere" acustica ce-mi place mie. Ar mai fi apoi si rockul alternativ. Cu toate astea sunt deschis si la alte genuri (dance, hip-hop, rnb, latino, pop, rock, etc) dar cu 2 mari exceptii: heavy metal si maneaua! :crazy:

 

Ca artisti favoriti sipe care ii ascult cel mai mult sunt: ATB, Chicane, Tiesto, Faithless, Moby, Paul van Dyk, Royksopp, Enigma.

In linia 2 ar fi: Depeche Mode, U2, Linkin Park, Prodigy, ceva Rammstein.

 

Cam ce fel de om sunt? Astept... rezultatele analizelor! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Infantil.

manca-ti-as.............. :lol2:

 

Interesant. :lol2: Uite, de ex, eu ascult in cea mai mare parte muzica electro, si aici incep cu TRANCE. House-trance, techno-trance, melodic, chill-out, in general trance sa fie, sa aibe acea repriza de euforie, acea "mangaiere" acustica ce-mi place mie. Ar mai fi apoi si rockul alternativ. Cu toate astea sunt deschis si la alte genuri (dance, hip-hop, rnb, latino, pop, rock, etc) dar cu 2 mari exceptii: heavy metal si maneaua! :crazy:

 

Ca artisti favoriti sipe care ii ascult cel mai mult sunt: ATB, Chicane, Tiesto, Faithless, Moby, Paul van Dyk, Royksopp, Enigma.

In linia 2 ar fi: Depeche Mode, U2, Linkin Park, Prodigy, ceva Rammstein.

 

Cam ce fel de om sunt? Astept... rezultatele analizelor! :lol2:

o persoana totala! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..........Daca asculti manele,poti foarte bine sa fii scolit,citit,manierat etc,dar la fel de bine poti sa ai si 4 clase,sa fii needucat,"impresar" etc.Manelele,house-ul,dance-ul,rap-ul,hi hop-ul, etc,sunt genuri comerciale.Aceste genuri nu prea pot sa-ti spuna mare lucru despre personalitatea unui om.In general,adolescentii asculta asemenea genuri.Un adolescent care asculta genurile mai sus enumerate,poate foarte bine sa fie bun sau rau,destept sau prost etc.Asadar,in cazul sau,muzica pe care o asculta nu prea conteaza,nu spune nimic despre el.In schimb,un adolescent care asculta bach,mozart,enescu,clayderman,celine dion,AC/DC etc etc,poti intui ceva despre personalitatea lui,poti fi aproape sigur ca este diferit fata de ceilalti,fata de cei cae se distreaza pe manele sau pe house,de exemplu.Exista oameni care asculta muzica clasica dar asculta si manele,acestia cum sunt? pai....la o analiza superficiala,am putea spune urmatoarele lucruri: omul are ceva carte (oare cat de multa?),ai place sa se distreze,sa socializeze,dar atunci cand este singur,ai place sa mai si gandeasca {ascultand muzica clasica.........LOL.....).Exista persoane care asculta si muzica "depresiva";muzica de relaxare si meditatie (ocarina,enya,unele piese trance etc),in cazul lor,situatia este clara:in general sunt persoane f. sensibile,dar introvertite in esenta.Altii asculta muzica f. dura pentru ca sunt timizi sau pur si simplu se simt mai puternici atunci cand asculta asemenea muzica (hardcore,hardrock).ASADAR:cunoscand genul/genurile de muzica pe care o persoana le asculta,ITI POTI DA SEAMA MAI USOR DESPRE PERSOANA ACEEA...... (daca persoana in cauza asculta doar genurile comerciale,nu iti poti da seama ce fel de om este persoana respectiva....sau ai putea sa fii f. superficial si sa spui despre ea ca nu este foarte inteligenta,scolita,educata,sensibila..........sau poate sa aiba si doua facultati,dar sa nu o gasesti interesanta)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×