Sari la conținut
Forum Roportal
LoLexTheBlind

Prima Dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salu sunt un baiat de 14 ani si....nu stie cum sa spun...simt ca m-am indragostit prima data....am mai avut prietene dar acum e diferit...dar fata respectiva ma ignora total si fac pe bufonu :jester: ca sa ii atrag atentia :tease: si nu ma baga in seama si mi se rupe inima :cry: va rog ajutatima,sunt confuz.... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand incepe prin a nu mai face pe bufonul si invit-o in oras sau unde vrei tu dar sa stie ca tu vrei sa stai cu ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Bufonii" nu sunt chiar atat de atragatori pe cat crezi tu. Schimba-ti atitudinea pentru inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa cuceresti o fata trebuie sa arati bine...

la varsta ta, ca sa arati bine si sa te dezvolti armonios, trebuie sa te odihnesti.

si ptr. asta iti cam trebuie 9-10 ore de somn.

sou, trebuie sa fi fost deja la culcare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu e indragostit si plin de griji ca nu-l place fata, ce vrei si tu acum...ii piere somnul :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baiatu e indragostit si plin de griji ca nu-l place fata, ce vrei si tu acum...ii piere somnul :roll:

 

poate o intalneste in vis :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salu sunt un baiat de 14 ani si....nu stie cum sa spun...simt ca m-am indragostit prima data....am mai avut prietene dar acum e diferit...dar fata respectiva ma ignora total si fac pe bufonu :jester: ca sa ii atrag atentia :tease: si nu ma baga in seama si mi se rupe inima :cry: va rog ajutatima,sunt confuz.... :stars:

 

 

Bufon??? Frate , am varsta ta dar nu inteleg de ce sa faci pe bufonu sa o cuceresti :-/ , Ia fi atent ce am facut eu la prima dragoste adevarata cu o fata cu 2 ani mai mare ca mine si mai avea si prieten:))

Veneam intr-o zi de la scoala , ea tocmai venise statea la mine in fata blocului,singura.M-am asezat langa ea am inceput sa discutam si nu pra mi-am dat seama ce a trecut timpul.(noi deja ne cunosteam mereu eram fericiti sa vorbim si doar daca ne vedeam era de ajuns , mie cel putin imi aducea zambetul pe fata) in fine continuam.....in timp ce vorbeam o suna maicasa:( trebuia sa plece in casa) asa ca m-am oferit sa o conduc , pe drum doar ne uitam unul la altul si zambeam singura vorba era "-de ce razi?""-a nimic da tu de ce zambesti asa larg?".Ajuns la ea la scara i-am zis "pa" ne-am uitat adanc in ochi dar nu s-a intamplat nimic , eu am plecat mai devreme pt ca stiam ca are prieten si nu as fi vrut sa intervin sau asa ceva.......

Ziua urmatoare era seara stateam la ea la scara cu 2 prieteni ea cu inca o fata.... spre norocul meu cei 3 stiuau ca noi ne placem asa ca au plecat toti la magazin pe motivul" Nu mai avem seminte"=)) ramas singur cu ea am inceput sa ma simt ciudat a inceput sa vorbim, i se facuse frig dar afara erau 20 de grade , i-am dat geaca si in momentul cand io puneam pe umeri m-am trezit cu buzele lipite de buzele ei( pupicul asta era asigurarea de care aeam nevoie , ca sa stiu ca ma iubeste mai tare ca pe viitorul EXprieten), dupa aceea ne-am uitat lung si ne-am sarutat totul parca venise de la sine.

Ma scuzi ca am scris aici o povestioara dar parca simteam nevoia sa "ma laud" un pic cu ea , mie cel putin nu mi s-a parut real .

CONCLUZIA: poti so faci sa te placa doar fiind tu insuti, si nici nu o sa-ti dai seama cand te vei saruta cu ea.!

 

 

 

P.S.: Invata sa saruti daca nu stii, eu aveam emotii mari ea avand 16 ani sarutase multi oameni, si nu vroiam sa fiu cel mai jos ,dar , a iesit bine ,m-a ajutat si faptul ca " o inebunisem cu sarmul meu " :)) Repeta si u la banchet de clasa a 8-a pe motiv de......betie ( doar un sfat)

 

Bafta

Editat de Un.simplu.cont

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

( pupicul asta era asigurarea de care aeam nevoie , ca sa stiu ca ma iubeste mai tare ca pe viitorul EXprieten)

 

Cu o floare nu se face primavara. Nu cred eu ca iubirea e atat de simpla si banala incat se poate rezuma doar la un prim-sarut. Poate doar simpatie, sau na, te-a asigurat ca te place, dar nu ca te iubeste. Cred ca e prea mult spus. Sau sunt eu proasta si nu stiu cu ce se mananca? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×