Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
LoLexTheBlind

Prima Dragoste

Rate this topic

Recommended Posts

Salu sunt un baiat de 14 ani si....nu stie cum sa spun...simt ca m-am indragostit prima data....am mai avut prietene dar acum e diferit...dar fata respectiva ma ignora total si fac pe bufonu :jester: ca sa ii atrag atentia :tease: si nu ma baga in seama si mi se rupe inima :cry: va rog ajutatima,sunt confuz.... :stars:

In primul rand incepe prin a nu mai face pe bufonul si invit-o in oras sau unde vrei tu dar sa stie ca tu vrei sa stai cu ea.

"Bufonii" nu sunt chiar atat de atragatori pe cat crezi tu. Schimba-ti atitudinea pentru inceput.

ca sa cuceresti o fata trebuie sa arati bine...

la varsta ta, ca sa arati bine si sa te dezvolti armonios, trebuie sa te odihnesti.

si ptr. asta iti cam trebuie 9-10 ore de somn.

sou, trebuie sa fi fost deja la culcare.

Baiatu e indragostit si plin de griji ca nu-l place fata, ce vrei si tu acum...ii piere somnul :roll:

Baiatu e indragostit si plin de griji ca nu-l place fata, ce vrei si tu acum...ii piere somnul :roll:

poate o intalneste in vis :)

Salu sunt un baiat de 14 ani si....nu stie cum sa spun...simt ca m-am indragostit prima data....am mai avut prietene dar acum e diferit...dar fata respectiva ma ignora total si fac pe bufonu :jester: ca sa ii atrag atentia :tease: si nu ma baga in seama si mi se rupe inima :cry: va rog ajutatima,sunt confuz.... :stars:

Bufon??? Frate , am varsta ta dar nu inteleg de ce sa faci pe bufonu sa o cuceresti :-/ , Ia fi atent ce am facut eu la prima dragoste adevarata cu o fata cu 2 ani mai mare ca mine si mai avea si prieten:))

Veneam intr-o zi de la scoala , ea tocmai venise statea la mine in fata blocului,singura.M-am asezat langa ea am inceput sa discutam si nu pra mi-am dat seama ce a trecut timpul.(noi deja ne cunosteam mereu eram fericiti sa vorbim si doar daca ne vedeam era de ajuns , mie cel putin imi aducea zambetul pe fata) in fine continuam.....in timp ce vorbeam o suna maicasa:( trebuia sa plece in casa) asa ca m-am oferit sa o conduc , pe drum doar ne uitam unul la altul si zambeam singura vorba era "-de ce razi?""-a nimic da tu de ce zambesti asa larg?".Ajuns la ea la scara i-am zis "pa" ne-am uitat adanc in ochi dar nu s-a intamplat nimic , eu am plecat mai devreme pt ca stiam ca are prieten si nu as fi vrut sa intervin sau asa ceva.......

Ziua urmatoare era seara stateam la ea la scara cu 2 prieteni ea cu inca o fata.... spre norocul meu cei 3 stiuau ca noi ne placem asa ca au plecat toti la magazin pe motivul" Nu mai avem seminte"=)) ramas singur cu ea am inceput sa ma simt ciudat a inceput sa vorbim, i se facuse frig dar afara erau 20 de grade , i-am dat geaca si in momentul cand io puneam pe umeri m-am trezit cu buzele lipite de buzele ei( pupicul asta era asigurarea de care aeam nevoie , ca sa stiu ca ma iubeste mai tare ca pe viitorul EXprieten), dupa aceea ne-am uitat lung si ne-am sarutat totul parca venise de la sine.

Ma scuzi ca am scris aici o povestioara dar parca simteam nevoia sa "ma laud" un pic cu ea , mie cel putin nu mi s-a parut real .

CONCLUZIA: poti so faci sa te placa doar fiind tu insuti, si nici nu o sa-ti dai seama cand te vei saruta cu ea.!

P.S.: Invata sa saruti daca nu stii, eu aveam emotii mari ea avand 16 ani sarutase multi oameni, si nu vroiam sa fiu cel mai jos ,dar , a iesit bine ,m-a ajutat si faptul ca " o inebunisem cu sarmul meu " :)) Repeta si u la banchet de clasa a 8-a pe motiv de......betie ( doar un sfat)

Bafta

Edited by Un.simplu.cont

( pupicul asta era asigurarea de care aeam nevoie , ca sa stiu ca ma iubeste mai tare ca pe viitorul EXprieten)

Cu o floare nu se face primavara. Nu cred eu ca iubirea e atat de simpla si banala incat se poate rezuma doar la un prim-sarut. Poate doar simpatie, sau na, te-a asigurat ca te place, dar nu ca te iubeste. Cred ca e prea mult spus. Sau sunt eu proasta si nu stiu cu ce se mananca? :doh: