Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Spune-mi ce muzica asculti ca sa-ti spun cine esti?

Postări Recomandate

Bre matale unde esti cazat(a)?La Obregia(9)?Manelist scolit si cult in cap????Manelisti care asculta clasica????trebuie sa aibe cel putin dubla personalitate!Care galeata?Basca asocierea Bach,Mozart-Clayderman m-a tolanit complet.Clayderman e un amarat de lautar(nu compozitor) care canta muzica de femei parasite pt. semidocti.Zi-mi si mie in afara de Sonata lunii si Fur Elise ce clasica mai canta?

aici esti total subiectiv;clayderman un amarat de lautar?! daca el este un amarat de lautar,atunci tu ce esti? :unsure: .Daca R. Clayderman este un amarat de lautar,automat absolut toate genurile comerciale sunt praf si pulbere.Daca Clayderman este un amarat de lautar,se prea poate ca AC/DC,Metalica,black sabath etc,sa fie niste formatii de cartier.Demis Russos ce era? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ascult rock. Cine sunt ? Ce sunt ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate genurile posibile din toate colturile lumii.Daca-mi place melodia nu conteaza ce gen e.

 

Acu...cine sunt? :good: Hai...care-i da cu expertiza?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adicatelea io daca-l ascult pe adi minune si sotia pe guta, ar trebuiii sa ne certam ca chiorii?

nu, ca aia-i tot aceeasi prostie :spiteful:

 

Eu ascult hip-hop.

Acum sa-mi ziceti cine sunt!

esti periculoasa rau! si plina de bling bling-uri banuiesc.

 

 

 

Pararea mea este ca muzica ne poate ajuta sa ne dam seama intr-o anumita masura cu cine vorbim. Si nu e o prejudecata, e o remarca foarte bine judecata. E imposibil ca unui om ce asculta manele sa ii placa rammstein, sau system of a down. Si cred ca e imposibil ca unui om care asculta "Sunt baiat smecheras" sa ii placa "Unforgiven". Pur si simplu astea nu se leaga.

E adevarat ca toti suntem oameni, ne dorim chestii diferite, si nu ne putem cunoaste dintr-un singur titlu de melodie, dar muzica pe care o ascultam ne influenteaza si ne formeaza dupa versurile si ritmul ei. Si astfel ca, ea fiind diferita, se adreseaza unor suflete diferite.

Editat de Itsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toate genurile posibile din toate colturile lumii.Daca-mi place melodia nu conteaza ce gen e.

 

Acu...cine sunt? :doh: Hai...care-i da cu expertiza?

toate genurile? măi să fie.

da' asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

 

Deci..cine sunt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toate genurile? măi să fie.

da' asta?

 

 

Ascult si heavy metal...dar depinde de melodie...dupa cum am spus. Aia e trasnita rau de tot,nu-mi place. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt puiu

si ascult muzica din toate genurile

Ce te face sa crezi ca ne intereseaza ? :doh:

 

Pararea mea este ca muzica ne poate ajuta sa ne dam seama intr-o anumita masura cu cine vorbim. Si nu e o prejudecata, e o remarca foarte bine judecata. E imposibil ca unui om ce asculta manele sa ii placa rammstein, sau system of a down. Si cred ca e imposibil ca unui om care asculta "Sunt baiat smecheras" sa ii placa "Unforgiven". Pur si simplu astea nu se leaga.

E adevarat ca toti suntem oameni, ne dorim chestii diferite, si nu ne putem cunoaste dintr-un singur titlu de melodie, dar muzica pe care o ascultam ne influenteaza si ne formeaza dupa versurile si ritmul ei. Si astfel ca, ea fiind diferita, se adreseaza unor suflete diferite.

Nu prea are relevanta ce anume asculti.

Poate doar la persoane adolescente sau cu o cultura mediocra.

De exemplul eu ca sa pot invata inainte de sesiune ascult Wagner si altii . Cand imi vine de duca ascult Chris Rea cu Looking for the Summer sau The Road to Hell, si multi altii.

Astea sunt exemple minore. Nu ii pot insira pe toti sau toate trupele de muzica, sau gen .

Deci este irelevant, si nu poti afirma ceva despre ci8neva doar afland ce fel de muzica asculta si cat. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ascult si heavy metal...dar depinde de melodie...dupa cum am spus. Aia e trasnita rau de tot,nu-mi place. :doh:

păi aia nu e heavy metal :)

vezi, nu asculţi toate genurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×