Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

eu am visat o data ca ma vedeam in oglinda,am trecut prin oglinda si apoi am cazut in gol mult mult de tot si apoi m-am trezit brusc.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Senzatia de cadere in gol sau de umflare sunt absolut normale. Atunci se desprinde corpul Astral de cel fizic. Daca ai face un efort sa te ridici din pat in acele momente vei resusi performanta sa te dedublezi constient. Nu este nimic paranormal in aceasta experienta. Este ceva absolut normal care se intampla in fiecare noapte si ar fi bine sa profitam de acest moment. Ideea este ca noi umblam adormiti in Astral (exact cum ne simtim in vis) si nu suntem stapani pe ceea ce facem. De cele mai multe ori repetam lucrurile pe care le facem ziua in 3D. Ar fi un mare castig sa umblam acolo constienti, sa mergem unde vrem noi si nu unde ne trag egourile. Deci, nu va speriati ca nu-i nimic paranormal, ci profitati de aceasta senzatie pt a va dedubla constient.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vi s-a intamplat ca noaptea cand inchideti ochii sa va simtiti ca sunteti intr-o alta pozitie in pat?De ex:atunci cand stati cu capul inspre un perete,intins, drept,de-a lungul patului,sa va simtiti ca stati pe latimea patului?sau chiar sa stati exact in "polul" opus al patului?

 

Cine stie ce este acest "fenomen"?

eu nu am patit asta dar, atunci cand ma puneam in pat simteam ca cineva sau ceva ma pune intr-o camera infita, cu tot cu pat si incepe sa ma ia din pat si sa ma arunce, ca intr-o saltea.

mi se mai intampla sa visez ca voi cadea de la o distanta chiar de un m sau dimpotriva, sau ca zbor si cad din senin... atunci inima bate ffffff repede si ma trezesc cu o stare de sperietura

 

am uitat sa va spun... ;)

eu nu stiu ce visez dar se pare ca citesc si-n somn... :) 8) am biblioteca langa pat, unde dorm eu , si nu stiu cum am gasit vre-o doua -trei carti pa birou(care e la cativa m distanta de pat) si alte cateva langa biblioteca. ;) :hi: ;) mai cant, vorbesc, spun lectii si poezii, adevarate aventuri... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci, nu va speriati ca nu-i nimic paranormal, ci profitati de aceasta senzatie pt a va dedubla constient.

Nu e vba neaparat de sperietura, cat de un sentiment coplesitor de pierdere a controlului.

Asa cum spunea cineva mai sus, aceste tresariri, caderi in gol, au loc atunci cand ma tulbura ceva. Si apoi framantarea care apare fiindca nu mai pot sa adorm, o senzatie insuportabila...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Senzatia de cadere in gol sau de umflare sunt absolut normale. Atunci se desprinde corpul Astral de cel fizic. Daca ai face un efort sa te ridici din pat in acele momente vei resusi performanta sa te dedublezi constient. Nu este nimic paranormal in aceasta experienta. Este ceva absolut normal care se intampla in fiecare noapte si ar fi bine sa profitam de acest moment. Ideea este ca noi umblam adormiti in Astral (exact cum ne simtim in vis) si nu suntem stapani pe ceea ce facem. De cele mai multe ori repetam lucrurile pe care le facem ziua in 3D. Ar fi un mare castig sa umblam acolo constienti, sa mergem unde vrem noi si nu unde ne trag egourile. Deci, nu va speriati ca nu-i nimic paranormal, ci profitati de aceasta senzatie pt a va dedubla constient.

8) :hi: :)

Momentul critic este in starea aceea de atipeala, intre somn si veghe. Nu esti nici adormit, dar nici nu poti sa mai gandesti. De obicei apar vise foarte scurte, mergi undeva, te impiedici si, in loc sa dai de pamant simti ca nu se mai termina caderea. Sau cobori trepte, si la un moment dat sirul se termina iar tu cazi in gol fara oprire. Senzatia este crunta, te simti ca si aruncat din avion si mai este mult pana jos. Golul resimtit in fiinta este coplesitor. Sau pur si simplu, aceasta tresarire apare fara nici un vis preliminar.

Nu am a spune prea multe in acest sens. Decat ca, in general, apare in situatiile in care s-a calatorit mult. Drumuri care au intiparit in respectiva zi, in minte, ideea ferma de "a merge" .

Am gasit in cateva carti despre modalitati de dedublare, un motto care spune multe in sensul topicului.

"Cand subconstientul va fi umplut pana la refuz de ideea "a merge" si corpul fizic nu o va putea face, o va face corpul astral."

 

Trupul se crispeaza cu acea tresarire puternica, in momentul separarii corpului astral. Daca trupul fizic ar fi complet relaxat, am avea toate sansele sa vedem cea mai mare surpriza a vietii noastre. Pe noi insine, intinsi pe pat.

Si pentru a nu fi speriati noaptea de senzatiile preliminare ale dedublarii, ar trebui sa ii cunoastem simtomele cand acestea se manifesta. Pentru ca, mai mult sau mai putin constient, toti suntem predispusi acestui fenomen.

1- vibratii foarte puternice la nivelul intregului trup.

2- senzatia de cadere in gol.

3- senzatia ca ne taraste un vartej, invartindu-ne.

 

Lista poate continua (unde esti thedumbunion? :) ), acestea sunt insa cele mai intens resimtite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se intampla si mie,am impresia ca,cad din pat...si tresar din somn brusc.

am si momente de deja vu,am impresia ca am mai trait acele momente...

 

adevarate aventuri... 8)

esti somnabula :hi: si eu inainte ma trezeam ma duceam in bucatarie si faceam sandviciuri :| de multe ori fratimiu era treaz la orele alea si ma speria ma trezeam si ori lesinam ori ma duceam in pat si imi continuam somnul...

Editat de AlexaViviana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti somnabula 8) si eu inainte ma trezeam ma duceam in bucatarie si faceam sandviciuri :| de multe ori fratimiu era treaz la orele alea si ma speria ma trezeam si ori lesinam ori ma duceam in pat si imi continuam somnul...

Haha.

 

Eu in somn am reusit sa deschid 3 usi (la camera mea, usa dintre holuri si usa altei camere)si dimineata m am trezit in alt pat.

Am patit si eu de multe ori ca cad de la mare inaltime in vise(de 3 ori) Ciudat ca mereu este acelasi scenariu. Ma aflu langa lacul din satul bunicilor mei si ma scol exact inaintea impactului.De 2 ori am cazut cu piciorul drept(asa mi am rupt ligamentele) si odata in cap

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Haha.

nu mai rade 8)

 

alor mei le convenea,gaseau deja facute..se intampla cam la aceleasi ore 3-4...si cum ei se trezeau la 5 taman bun :hi:

Editat de AlexaViviana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×