Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

dar cel mai urat este cand atipesti si deodata parca ai cadea si tresari brusc..urasc acele faze :hi: 8)

 

 

Da ,si mie mi sa intamplat...am atipit putin si am avut un vis scurt (nu dormeam pentru k mai auzeam televizorul)cik mergeam cu rolele pe o banca si am cazut at am tresarit si dupaia sa mai intamplat de vre 3 ori asa ...probabil pt k mersesem in ziua aia prea mult cu rolele :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intamplat si mie deseori sa am aceasta senzatie de cadere in gol, de altfel cred ca toata lumea a trait asa ceva macar odata in viata.

 

Senzatia de cadere in gol sau de umflare sunt absolut normale. Atunci se desprinde corpul Astral de cel fizic. Nu este nimic paranormal in aceasta experienta. Este ceva absolut normal care se intampla in fiecare noapte...

 

Ai dreptate pana la un anumit punct. Este ceva perfect normal. Noi percepem aceasta desprindere de corpul fizic ca o cadere in cazul in care nu am adormit pe deplin si mai suntem oarecum constienti, deoarece intervine ratiunea si ne speriem, tresarim. De fapt, este vorba de o inaltare, nu de o cadere. In ceea ce priveste corpul astral sunt sceptic. Nu cred ca doar acesta se desprinde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi s-a intamplat si mie deseori sa am aceasta senzatie de cadere in gol, de altfel cred ca toata lumea a trait asa ceva macar odata in viata.

 

Senzatia de cadere in gol se poate manifesta si din cauza problemelor cardiace sau a stressului foarte mare, a tensiunilor acumulate in timpul zilei, nu e neaparat ceva care tine de esoteric... Asa ca va recomand un control la cardiolog, sincer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Senzatia de cadere in gol se poate manifesta si din cauza problemelor cardiace sau a stressului foarte mare, a tensiunilor acumulate in timpul zilei, nu e neaparat ceva care tine de esoteric... Asa ca va recomand un control la cardiolog, sincer.

 

N-am nimic la inima, sunt sanatos tun. Am fost la un control acum vreo 2 saptamani.

Oricum, iti multumesc pentru sugestie. Este si asta o explicatie pentru senzatiile astea de cadere. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut de foarte multe ori senzatia ca sunt intr-o parte "gresita" a patului, din copilarie pana la varsta mea cea frumoasa si nu, nu era din cauza oboselii. Mi s-a intamplat sa nu mai stiu in ce parte a patului ma aflu chiar in timp ce ma gandeam la ceva si ma concentram pe gandurile acelea. Cat despre caderi... Ho Ho! Fie ma rostogolesc pe o parte, fie fac o tumba peste cap, fie ma ridic spre tavan, ma turtesc ca o clatita pe tot patul, ma dilat cat cuprinde, uneori iesind prin fereastra sau acoperis, dar nu imi amintesc sa fi visat vreodata ca pic din cer. A, ca ma arunc din inalt, ca fac salturi cat pot de lungi, ca zbor, ca plutesc, ca ma teleportez, da, dar nu am cazut niciodata in gol involuntar.

Si nu am nimic la inima. Am avut ceva probleme cu bila, dar cred ca nu se pune. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a intamplat sa ma intind in pat si la putin timp sa simt ca plutesc in aer si ca ma rup de orice realitate. Desigur, desi era foarte placuta senzatia, mi se facea teama si deschideam ochii sa ma asigur ca sunt intradevar in pat, intinsa! Nu am avut niciodata senzatia de a cadea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Episodul asta legat de caderea in gol mi se pare unul mult mai usor de suportat in comparatie cu alte trairi pe care le am in cursul noptii :threaten:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai aici se vorbeste doar despre caderi in abis, dar poate ne povestesti si noua pe alt topic sau pe topicurile in care se incadreaza experientele tale nocturne. Ce zici? :P

Editat de Deceneus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai aici se vorbeste doar despre caderi in abis, dar poate ne povestesti si noua pe alt topic sau pe topicurile in care se incadreaza experientele tale nocturne. Ce zici? :cry:

 

 

 

Abia m-am inregistrat, e greu cu rascolitu' dupa topicu' potrivit :o: Iar unele dintre ele nici nu stiu exact unde sa le incadrez. Cred ca multi ar spune ca vin cu povesti SF. Cat despre senzatia de cadere in gol, ce sa mai spun...o am mai mereu. Plutire, cadere, urcare etc. Din pacate mai mult cad :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×