Sari la conținut
Forum Roportal
estella

Oameni cu copii

Postări Recomandate

:lol: exact asta ma si preocupa pe mine, parerea ta despre mine... i dont give a f...

 

 

 

iar tu, ca un muscoi, ai si aparut cand a inceput sa miroasa .... a scandal :- - se vede ce si pe unde postezi...

:P

Din pacate pentru tine, nu doar eu spun asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sper ca aici te referi doar la tine cand spui egoista si nu generalizezi... altfel am sa generalizez si eu :lol: asa cum am facut cand am deschis topicul

Daca ai fi citit cu atentie ai fi inteles ca am vorbit strict de ceea ce am simtit eu, daca te simti cu musca pe caciula asta nu mai e problema mea :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tocmai m-am enervat! am vazut topicul acadiei ''oameni cu copii, ramai masca'' ;) asa ca am deschis un topic opus ...

eu cred ca cei care nu au copii nu sunt de condamnat si multi dintre ei sunt chiar mult mai altruisti decat ceilalti...

 

eu personal nu am copii pentru ca nu-mi permit: nu am timp (de dimineata pana seara sunt la servici ca sa am ce sa mananc si sa-mi platesc chiria) si nu am cine sa mi-l creasca (parinti, rude), si de ce l-as face?? ca sa duca o viata de ''vierme'' asa cum am dus eu ??

 

si... referitor la topic, dedicatie pt cei care se bat cu pumnii in piept ca sunt parinti:

 

http://fr.youtube.com/watch?v=5VEgcinOu5M

enjoy :jester:

 

E important sa faci copii atunci cand esti pregatita. Dar daca se intampla...considera ca e darul lui Dumnezeu pentru tine, si cu siguranta vei reusi sa-l cresti si sa-l educi. Vorbesc din proprie experienta. Intre mama si copil exista o dragoste neconditionata. Dar trebuie stii sa i-o arati, trecand peste grijile de zi cu zi. Te-ai descurca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca ai spus: nu am o situatie financiara buna sa pot avea copil...

Iti ofer 1000 Ron/ luna timp de 4 ani de zile... banii se depun in banca cu drept de retragere pe o data anume a lunii...Intri in posesia banilor din momentul in care ramai insarcinata. Nu am pretentii, nu vreau nimic. Vreau doar sa te ajut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avand in vedere ca ai spus: nu am o situatie financiara buna sa pot avea copil...

Iti ofer 1000 Ron/ luna timp de 4 ani de zile... banii se depun in banca cu drept de retragere pe o data anume a lunii...Intri in posesia banilor din momentul in care ramai insarcinata. Nu am pretentii, nu vreau nimic. Vreau doar sa te ajut.

:spiteful: frumos din partea ta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful: frumos din partea ta!

Ma deranjeaza oamenii care spun: Castig 800 ron/luna mie imi ajunge.... Egoism total...

O familie se construieste prin truda, planuri si intelegere... RESPECT...

Nu cred nimic din ceea ce spune, ca din cauza banilor ea nu face copil. Asemenea lucru il spui doar cand esti lipsit de ambitie, si esti plin de prostie si egoism. Topicul asta scoate in evidenta rautatea si invidia vis-a-vis de oamenii ce au reusit... asa cum au putut ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avand in vedere ca ai spus: nu am o situatie financiara buna sa pot avea copil...

Iti ofer 1000 Ron/ luna timp de 4 ani de zile... banii se depun in banca cu drept de retragere pe o data anume a lunii...Intri in posesia banilor din momentul in care ramai insarcinata. Nu am pretentii, nu vreau nimic. Vreau doar sa te ajut.

:spiteful: ce sa zic... foarte frumos, m-ai lasat fara replica, retrag calificativul de muscoi :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul asta.. mai fac si eu unul... :P

Dar ce sunt eu ma Jiji Becali? :P

 

:spiteful: ce sa zic... foarte frumos, m-ai lasat fara replica, retrag calificativul de muscoi :-

Dau la pariu cu tine ca daca ai banii astia pe luna inca de acum tot la fel gandesti..

Stii de ce? Pentru ca oamenii gandesc astfel: Azi incaseaza 1000 de euro spre exemplu, ii cheltuiesc si maine vor mai mult.. Niciodata nu iti ajung.. Toti ne dorim mai mult.. Toti avem prea putin....

Invata sa lupti pentru tine, pentru ceea ce esti tu, invata-l pe sotul/prietenul tau sa lupte impreuna cu tine, sa construiti impreuna un plan de atac pe o perioada determinata .. maxim 2 ani, in care va adunati: planurile = realizarile.... Asa se reuseste... Faptul ca ii cumperi unui copil botosei de 500 ron nu inseamna ca o sa inceapa sa mearga mai devreme decat daca ii cumperi botosei de 50 de ron....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce sunt eu ma Jiji Becali? :P

 

Dau la pariu cu tine ca daca ai banii astia pe luna inca de acum tot la fel gandesti..

Stii de ce? Pentru ca oamenii gandesc astfel: Azi incaseaza 1000 de euro spre exemplu, ii cheltuiesc si maine vor mai mult.. Niciodata nu iti ajung.. Toti ne dorim mai mult.. Toti avem prea putin....

Invata sa lupti pentru tine, pentru ceea ce esti tu, invata-l pe sotul/prietenul tau sa lupte impreuna cu tine, sa construiti impreuna un plan de atac pe o perioada determinata .. maxim 2 ani, in care va adunati: planurile = realizarile.... Asa se reuseste... Faptul ca ii cumperi unui copil botosei de 500 ron nu inseamna ca o sa inceapa sa mearga mai devreme decat daca ii cumperi botosei de 50 de ron....

deci cu banii a fost abureala?? :spiteful:

eh... imi place ca esti familist, daca erai ceva mai in varsta te luam de barbat :- sau... si speach-ul asta e tot... abureala? :P

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci cu banii a fost abureala?? :spiteful:

eh... imi place ca esti familist, daca erai ceva mai in varsta te luam de barbat :P sau... si speach-ul asta e tot... abureala? :P

Ramai tu insarcinata, formeaza o familie cu cineva iar eu am sa te aburesc asa cum ti-am spus...

Asta vrea sa insemne ca nu ai un sot/iubit capabil? Pai din chestia asta nu pot deduce decat ca nu tu esti vinovata, ci barbatii care au fost/sunt in viata ta. Imi pare rau.. Iti inteleg frustrarile!

 

Nu ma bag..da` ma pun nasha! :-

Pai nasica... stii cat costa sa fii nasa mea? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×