Sari la conținut
Forum Roportal
estella

Oameni cu copii

Postări Recomandate

Iacătă de ce fac unii copii, să se hrănească din dragostea lor necondiţionată!

Mai bine ia-ţi două pisici şi pune-le aţa de g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand o sa ai copii o sa intelegi, nu cat e de important ci....ca-i cea mai importanta menire pe care ai putea s-o ai pe lumea asta ca om....

nu contest ca sunt o gramada de ......care nu merita sa fie numiti parinti...pacat de bietele suflete mititele care nu stiu ce-nseamna iubirea...d-aia ajung ca la 12-14 ani sa comita crime, talharii.....nu-s vinovati cu nimic bietii copii asta primesc, asta dau inapoi lumii...violenta,nepasare...

 

crezi tu ca cei care au copii "sunt mai in randu lumii" decat ceilalti...?? pui problema gresit...

cei cu copii aleg o viata plina de responsabilitati pe cand ceilalti o viata comoda ...

 

cand ai copii ti-ai oferit bucuria de a urca culmea fericirii si... indoiala ca oricand ai putea cadea in abisul negru al durerii...cei fara copii nu vor simtii niciodata asa ceva....

cand vei simtii doua manute mici si bucalate care te mangaie si vei auzi cel mai sincer si candid "te iubesc" sa vii sa-mi spui atunci cum e Robert...:jester:

 

nu am contestat ce simte un parinte

spun doar ca nu vad ce e atat de important

sa nasti copii

poti creste copii

poti avea grija de batrani

poti ajuta handicapatii

poti face lucruri bune pentru natura

pentru animale

toate astea imi par la fel de importante

fiecare om alege ce si cum va face

tot ce este bine este important

 

faptul ca aduci pe lume un copil

nu e o maretie

ci modul cum il cresti

 

eu cred ca la noi romanii

copii sunt nascuti doar pentru

ca exista ideea cu "randu lumii"

parintii nasc copii pentru ei

sperand ca acei copii sa faca ce nu au putut face ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu toti parintii sunt egoisti / nu toti au parinti egoisti.

 

Sigur ca nu, dar cand aud texte din astea, in care lucrurile se raporteaza la sinele parintelui, ciulesc urechile si nasul meu miroase ceva

 

cand vei simtii doua manute mici si bucalate care te mangaie si vei auzi cel mai sincer si candid "te iubesc" sa vii sa-mi spui atunci cum e Robert...:P

 

[quote name='Ma

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am contestat ce simte un parinte

spun doar ca nu vad ce e atat de important

sa nasti copii

poti creste copii

poti avea grija de batrani

poti ajuta handicapatii

poti face lucruri bune pentru natura

pentru animale

toate astea imi par la fel de importante

fiecare om alege ce si cum va face

tot ce este bine este important

 

faptul ca aduci pe lume un copil

nu e o maretie

ci modul cum il cresti

 

eu cred ca la noi romanii

copii sunt nascuti doar pentru

ca exista ideea cu "randu lumii"

parintii nasc copii pentru ei

sperand ca acei copii sa faca ce nu au putut face ei

 

sunt de acord cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

numai cei care au copii stiu cat de mult te schimba "meseria" de parinte, cate provocari aduce, cate probleme ridica, cate satisfactii iti da ... cred ca nici un alt aspect al vietii nu poate aduce atatea trairi, stari si sentimente la un loc cat aduce cresterea unui copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul asta.. mai fac si eu unul... :P

 

Da, te simti datoare fata de societate? Crezi ca bana de productie a patronului X e forumul roportal?

 

numai cei care au copii stiu cat de mult te schimba "meseria" de parinte, cate provocari aduce, cate probleme ridica, cate satisfactii iti da ... cred ca nici un alt aspect al vietii nu poate aduce atatea trairi, stari si sentimente la un loc cat aduce cresterea unui copil.

 

Asa or fi gandit si cei din filmuletele astea, probabil se considera constient niste parinti minunati.

 

 

 

 

Noroc ca nu sunt multi din ăştia. Putini dintre ei au emigrat la oras odata cu industrializarea fortata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg cum de tocmai cei care nu au copii vin sa ii judece pe cei care aleg sa aiba copii si sa le dea lectii de ca si cum toti cei care scriu pe acest forum sunt niste parinti denaturati. Cum va permiteti sa ii judecati pe toti dupa acei nenorociti care fac copii si dupa aia nu se ocupa de ei, ii bat si le nenorocesc vietile? Vad ca acest topic este deschis pentru a da cu pietre in absolut toti parintii, si nu pentru a atrage atentia asupra cazurilor grave de abuz.

TOPIC INCHIS.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×