Sari la conținut
Forum Roportal
estella

Oameni cu copii

Postări Recomandate

aşa , aşa ... "ciocu' mic, că noi suntem la putere" ... :o:

 

o adevărată pedistă ! :)

 

 

 

PNL ista!!!! Mai......asta care esti :o:

 

Eu zic sa te opresti... Te-ai balbait prea mult.

 

 

 

Hehe, frumuselule, te-ai enervat de dimineata :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da voi di ce va certati? :o:

Doar ca a zis Estella ce-a zis? Oricum cei fara copii nu stiu cum e cu...asa ca...ce va consumati?

 

E alegerea fiecaruia sa-i faca ori ba, oricum dupa ce-i fac regreta ca nu i-au facut mai devreme :)

Editat de -MiReLa-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E alegerea fiecaruia sa-i faca ori ba, oricum dupa ce-i fac regreta ca nu i-au facut mai devreme :o:

 

tare asta mica.... :)

 

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tare asta mica.... :o:

 

:)

Eu personal asta am simtit, am tot amanat momentul pe motiv ba ca nu sunt bani, ba ca tre sa-mi termin facultatea, ba ca sunt obosita....si daca e oricum niciodata nu ne ajung banii si parca tot vrem mai mult, da nu as recunoaste in veci ca eram egoista si credeam ca un copil iti papa libertatea :o:

 

Poate ca asa gandim in subconstient multe viitoare mamici :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu spun ca doamna(domnisoara)estella a avut o viata de ''vierme'' oferita de parintii ei si probabil stie ea de ce vorbeste asa.

dar de aici si pana la a judeca parintii si sa le spuna ciocul mic este cale lunga si lipsa de respect.

eu nu sunt parinte,nu mai sunt de fapt.....copilul meu mi-a murit in brate cand avea 7 luni.nici eu nu aveam timp sa ''il fac'' sau sa ''il cresc'',apoi dupa moartea lui m-am consolat(daca se poate numi consolare)cu 2 pisici.

acum am 3 pisici si nici prea mult timp de copii,insa ma chinui sa fac,dumnezeu mi-e martor ca ma chinui sa fac un copil,nu prea mai am sanse spun doctorii.

eu spun,estella,sa te gandesti de doua ori inainte sa vorbesti in necunostinta de cauza.

daca ti se va intampla vreodata sa ai un copil,chiar si asa nedorit,o sa-ti sacrifici sufletul din tine,nu numai timpul pe care il muncesti acum.

sa spui despre copilul tau ca va avea o viata de vierme este prea de tot,cum poti spune asa ceva cand tu vei fi MAMA copilului?

daca ai fi citit ce am postat, si nu cum m-au judecat ceilalti care tot asa au citit superficial, ai sa vezi ca am facut referire la topicul ''oameni fara copii'' in care exact de cei ca tine se rade: cei care ''cresc'' pisici, caini... in loc de copii...

eu pesonal nu am nici pisici nici caini asa ca pot spune ca deocamdata nu sunt vizata... ma enerveaza insa cu cata nesimtire sunt judecati cei care, dintr-un motiv sau altul, nu au copii

exact cum este obiceiul, de cand lumea, sa se arunce cu pietre tocmai in cei mai oropsiti de soarta

 

Ca tu ai aavut viata grea , nu este vina noastra. Nu mai jigni.

perfect, nici voi nu mai jigniti pe cei care nu au copii

 

nu prea s experta in povestea asta dar ar trebui sa ne intelegem problemele celorlalti cine jigneste e nesigur si trist dar asta nu inseamna ca e si rau sau nesimtit ........... nu toti au o viata frumoasa........... poate nu s a exprimat prea bine dar intentia e ca vrea sa protejeze si sa asigure ce e mai bun daca nu poate, renunta............. parinti si cei ce nu au inca priviegiul nu suntem intr un forum sa ne certam trebuie sa invatam de la reactiile celorlalti toti avem defecte si slabiciuni daca noi dam si mai tare cu vorbe ce rezolvam? Nimic .. estella eu te felicit ca esti precauta si astepti momentul potrivit dar nu te mai agita de ce fac altii ca daca ii critici toate oalele sar in capul tau ... fiecare avem lectiile lui greselile se platesc prin propriu destin....... iarta i pe cei din jurul tau si eu am incredere ca ii vei oferi copilului tau candva ce are nevoie dar nu uita ca oamenii sunt incapatanati . Parinti felicitari pentru iubirea si grija ( sacrificii ) facute si cei ce fara parinti e decizia fiecaruia ce face

multumesc pt postare !

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....si daca e oricum niciodata nu ne ajung banii si parca tot vrem mai mult, da nu as recunoaste in veci ca eram egoista si credeam ca un copil iti papa libertatea :)

sper ca aici te referi doar la tine cand spui egoista si nu generalizezi... altfel am sa generalizez si eu ;) asa cum am facut cand am deschis topicul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum am vazut topicul asta...

Hmmm, pana acum aveam o parere buna despre tine, cat de cat...

 

:) exact asta ma si preocupa pe mine, parerea ta despre mine... i dont give a f...

 

Acum? Pai eu as spune ca esti inutila... esti atat de inutila incat din cauza asta esti un vierme, pentru ca iti mananci propria viata..

Cum poti spune: de ce l-as face?

Esti nebuna? De ce exista cuvantul parinti? Ma refer la tine si la matahala aia de langa tine, care probabil doarme pe el, in loc sa se duca dracu la munca sa-ti ofere tie o imagine in ansamblu mai buna... adica sa-ti schimbe dracu conceptia asta de tot rahatul..

Daca toti am gandi ca tine, NE-AM DUCE DRACU!!!!

Sa-ti fie rusine ca ai o asemenea gandire :D

 

Dar tu ai?

 

Ti-ai oferit tie o viata de tot rahatul... Munca si acasa...

Asculta la mine un sfat... Oameni, in viata pe care o duc cauta sa-si echilibreze orele de munca cu cele de odihna. Faptul ca tu nu poti face asta, inseamna ca esti o dereglata... cum se spune aici, dereglata.... pac, pac, pac .. in fine...

Eu zic sa pui osul la treaba, sa te linistesti, sa-ti echilibrezi putin viata, sa ai langa tine un sot capabil nu un pierde tot, sa ai mai mult curaj pentru ca daca parintii tai au fost inapti nu inseamna ca si tu esti... si cam atat..

si zic sa te mai trezesti dracu la realitate, ca tara asta nu e chiar de tot rahatul precum o vedeti voi :- unii...

 

iar tu, ca un muscoi, ai si aparut cand a inceput sa miroasa .... a scandal ;) - se vede ce si pe unde postezi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sper ca aici te referi doar la tine cand spui egoista si nu generalizezi... altfel am sa generalizez si eu :) asa cum am facut cand am deschis topicul

 

Stii cateodata , suna alarmant , sunt parinti care chiar fac copii din egoism ... din nevoia de a sti ca exista cineva care la batranete va avea grija de ei ...

 

Eu am doi si sunt la varsta la care incep sa se desprinda si desprinderea asta doare atat de rau , dar mi-am propus de cand i-am facut sa nu-i opresc pe langa mine atata timp cat drumul lor duce in alta parte ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×