Sari la conținut
Forum Roportal
mihaimicutzu

Profilul studentului la psihologie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu vreau sa ma inscriu la Psiho in toamna, la Babes Boyai in Cluj.Distanta, evident.........ma pasioneaza si ar fi pacat, daca am posibilitatea sa nu o fac. Trei ani si apoi se face specializare? Cum e acum?

Da acum s fac 3 ani si apoi trebuie sa faci obligatoriu master

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva zile am avut ocazia sa discut cu un medic psihiatru...

 

in timp ce analizam eu diferenta dintre galben si galben auriu de pe un tablou si mai faceam si misto de el subtil, m-am gandit sa spun lucrurilor pe nume si sa profit de conjunctura in care ma aflu. pentru ca tipul a fost atat de prost incat nu si-a dat seama intr-o ora cine e cauza depresiei mele ( are vreo 100 de kg, seamana cu mine si ma intrerupea tot timpul spunand aberatii :good: ) mi-am schimbat total expresia de hlizeala, mi-am pus mainile sub falcute si m-am uitat la el ostentativ:

- dvs ma vedeti pe mine dandu-mi doctoratul in psihologie?

- eu te vad pe tine in stare de orice! esti inteligenta, tanara, capabila... deci nu vad de ce nu ai putea obtine tot ceea ce iti doresti...

 

doar ca... studentul la psihologie din zilele de azi e atat de indoctrinat incat nici el nu mai stie pe ce lume e.

 

doctorandul la psihologie ar trebui sa poata sa joace teatru in asemenea mod incat sa fie diagnosticat cu orice tulburare de personalitate vrea.

 

mai bine ma fac actrita si asa va fi toata lumea fericita. :yes:

Editat de XXI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da acum s fac 3 ani si apoi trebuie sa faci obligatoriu master

 

Mda..........si masteru inca 2 ani.............. Darrrrrrrr dupa ce fac trei ani pot deschide un cabinet de psihoterapie?Si in timpul asta fac si masterul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda..........si masteru inca 2 ani.............. Darrrrrrrr dupa ce fac trei ani pot deschide un cabinet de psihoterapie?Si in timpul asta fac si masterul

 

si tu crezi ca dupa 3 ani de studiat esti capabila sa faci bine cuiva? eu zic sa te mai gandesti... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda..........si masteru inca 2 ani.............. Darrrrrrrr dupa ce fac trei ani pot deschide un cabinet de psihoterapie?Si in timpul asta fac si masterul

din cate stiu eu s-au schimbat legile si nu mai poti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si tu crezi ca dupa 3 ani de studiat esti capabila sa faci bine cuiva? eu zic sa te mai gandesti... :good:

 

Ixulita, calmeaza-te, nu sti nimic despre mine da?

2......Nu am spus ca voi face eu praxis, dar pot sa deschid cabinetul pe numele meu. Clear?

Daca ma cred capabila? Da.

 

Apropo, cum adica "studentul din ziua de azi e indoctrinat"? De ce anume?

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ixulita, calmeaza-te, nu sti nimic despre mine da?

2......Nu am spus ca voi face eu praxis, dar pot sa deschid cabinetul pe numele meu. Clear?

Daca ma cred capabila? Da.

 

Apropo, cum adica "studentul din ziua de azi e indoctrinat"? De ce anume?

 

Mă, scopul tău e doar să faci bani? Pentru a deschide un cabinet de psihologie, nu e neapărată nevoie să faci şi facultatea. Doar

Editat de Kebab toxic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mă, scopul tău e doar să faci bani? Pentru a deschide un cabinet de psihologie, nu e neapărată nevoie să faci şi facultatea. Doar
Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne asteptam, in general, de la ei sa fie foarte intelepti in legatura cu tot felul de sfaturi pe care ni le pot da daca avem unele probleme...

 

psihologii nu dau sfaturi...nu este etic....intreaba orice psiholog si vei primi acelasi raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de practicat psihoterapie nu poti,doar dupa ce faci specializarea intr-o psihoterapie.sa deschizi un cabinet unde sa practice altcineva,cred ca se poate.

si m-am uitat la el ostentativ:

- dvs ma vedeti pe mine dandu-mi doctoratul in psihologie?

- eu te vad pe tine in stare de orice! esti inteligenta, tanara, capabila... deci nu vad de ce nu ai putea obtine tot ceea ce iti doresti...

 

doar ca... studentul la psihologie din zilele de azi e atat de indoctrinat incat nici el nu mai stie pe ce lume e.

 

doctorandul la psihologie ar trebui sa poata sa joace teatru in asemenea mod incat sa fie diagnosticat cu orice tulburare de personalitate vrea.

nu prea am inteles ce vrei sa spui.

in plus,un "doctorand"la psihologie nu trebuie sa joace diverse jocuri pentru "a putea fi diagnosticat".daca o face,dovedeste ca are probleme marisoare,si e cazul sa treaca la terapie inainte de a termina doctoratul.

parerea mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×