Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Ce faci cand simti ca poti pierde ce ai cladit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Desi postul asta nu prea mai are sens, cand simti ca pierzi totul , incepi un nou plan de constructii. Chiar ar trebui sa definim "totul" asta. O relatie nu este si nu are cum sa fie totul. Este doar o parte. Viata este totul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul meu nu era vorba numai de o relatie. Ca oricum nici acea relatie nu exista. Aveam o perioada foarte proasta atunci si chiar am pierdut multe. Nu TOTUL, e adevarat. Nu mi-am pierdut optimismul. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul meu nu era vorba numai de o relatie. Ca oricum nici acea relatie nu exista.

Atunci e o iluzie? De ce alegem sa ne hranim cu iluzii?

 

Macar voi ati gasit acea persoana care sa va ofere un sentiment de bucurie...chiar daca numai pt putin timp. Eu nu!! Desi nu sunt o perosana dezagreabila din nici un punct de vedere (cel putin asa mi-au spus si altii..deci nu sunt eu lipsita de modestie sau ceva) nu am gasit pe nimeni cu care sa ma inteleg, iar ca prieteni am investit sentimente in persoane care nu meritau si care mai tarziu m-au ranit fff mult stiindu-mi slabiciunile. Si acum nu stiu in cine sa mai am incredere sau ce sa fac ca sa ajung si eu macar din punct de vedere psihic la o stare de normalitate.... :yahoo: :ok: macar atat cat sa ma pot concentra la ce e mai importanat pt mine acum...sa invat.

Am vrut sa-ti spun toate astea ca sa vezi ca exista persoane care nu au nici macar cat ai tu...tu cel putin ai prieteni care se preocupa de starea ta si care ti-au scris si te-au incurajat ...lucru pe care il voi face si eu :stars: :yahoo: Sper sa fii fericita si sa-ti rezolvi probleme cat mai bine pt tine. :flowers:

Sa stii ca uneori nici acele putine sentimente de bucurie nu ajuta prea mult, mai ales cand vezi ca totul e doar pentru putin timp!

Daca ai stii ce groaznic poate fi atunci cand tu nu mai vrei nimic, dar copilul insista ca vrea un tatic si sa te vada mireasa! Si vorba ta : nu sunt o persoana dezagreabila din multe puncte de vedere. Recunosc mai am si eu defecte, dar cine e perfect??? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci e o iluzie? De ce alegem sa ne hranim cu iluzii?

 

Poate ca este o iluzie. Dar de ce sa renunt la ea cand imi face bine? Si, mai ales, ca as putea sa o transform in mai mult decat este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ca este o iluzie. Dar de ce sa renunt la ea cand imi face bine? Si, mai ales, ca as putea sa o transform in mai mult decat este.

sa o transformi in realitate? daca ai aceasta sansa... do it! peste 10 ani sa nu-ti para rau ca nu ai incercat. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa o transformi in realitate? daca ai aceasta sansa... do it! peste 10 ani sa nu-ti para rau ca nu ai incercat. :flowers:

 

Tocmai de aceea nu am renuntat la iluzie. Desi dureaza de mult prea multa vreme decat mi-ar fi placut mie, inca mai pot face ceva si nu o sa renunt decat daca ma voi convinge cu adevarat ca nu merita. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai de aceea nu am renuntat la iluzie. Desi dureaza de mult prea multa vreme decat mi-ar fi placut mie, inca mai pot face ceva si nu o sa renunt decat daca ma voi convinge cu adevarat ca nu merita. :flowers:

Uneori cu cat amani o decizie, cu atat mai greu iti va fi sa o iei. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pierdut totul....din punkt de vedere sentimental.....acum o iau de la capat....sper sa merg pe un drum bun.......asa ca go go!!! e zicala mea :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uneori cu cat amani o decizie, cu atat mai greu iti va fi sa o iei. :flowers:

 

Decizia e luata. Astept sa treaca timpul. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Decizia e luata. Astept sa treaca timpul. :stars:

asteptare placuta......cat de cinic suna....si eu fac la fel Ariana,si undeva in fundul sufletului simt ca nu s-a sfarsit..... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×