Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Ce faci cand simti ca poti pierde ce ai cladit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma simt la fel si nici eu nu stiu cum sa actionez in aceasta situatie. Din pacate barbatul la care eu sper in continuare ...este insurat ...deci nu stiu ce se va intampla...pt ca nu-mi pot continua viata fara el , fara sa-l aud , fara sa-l vad , fara sa-i vad zambetul , fara sa-i simt prezenta ...E greu fara el ...! De fapt inca mai este ceva , dar nu stiu pt cat timp. Am incercat sa intru intr-o alta relatie , dar nu pot pt ca umbra lui ma urmareste, si poate nici el nu vrea ca eu sa plec definitiv...Poate ca are nevoie de mine...asa cum a inceput totul ...: avea nevoie de cineva care sa-i pese de el neconditionat , si sa-i spuna lucruri , frumoase ..., unele dure, unele...Daca vrei sa discutam in continuare despre aceste iubiri imposibile...(sau cine stie!?) iti dau ID-ul meu "byank84"

 

:crazy: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori mi-a fugit pamantul de sub picioare. Dar mai repede ca acum, nu s-a intamplat... :crazy:

Aceleasi senzatii ma incearca si simt ca imi plange sufletul....am investit sentimente fara sa-mi dau seama ca poate gresesc facand asta si fara sa-mi pese de consecinte. Si cu ce m-am ales? Cu apropierea dintre noi doi care este mai mare decat marele canion....sta atat de aproape de mine, dar este atat de departe de mine. Parca nici nu zici ca este aici, traieste prin alte orase, le colinda zi de zi, iar distanta se mareste pe zi ce trece. Dar ce sa fac daca mi-a trebuit cantaret? E vina mea pe de o parte. El zice ca nu-l inteleg, ca stiam de la inceput ca asta e meseria pe care el o are si pe care si-a dorit-o... Asa este. Dar am crezut ca va fi atlfel. Si ca nu va fi atat de greu sa nu-l vad cu zilele. Pe zi ce trece si nu-l vad, il iubesc mai mult...Poate pe de o parte, departarea aceasta ne face bine. Ne face sa ne intrebam daca persoana cu care avem o relatie chiar ne trezeste sentimentul acela puternic de iubire. Pana acum, asa a fost. Atata timp....dar acum, mi-a pierit rabdarea. Ce sa fac? Vreau sa-l inteleg, dar pe mine el nu ma intelege. Nu-si da seama ca ii duc dorul si ca mi-e greu stiindu-l in alt oras... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
haidi , iar le stii tu pe toate ca un om mare ?? :crazy:

las ca i-am zis si io ca la 17 ani toti sufera de sindromul maturitatii :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu fim rautaciosi...Fata iubeste si stim cu totii ca iubirea la varsta aia e cea mai dulce.

De fapt eu STIAM asta...ca acum, la 23 de ani, iubirea e muuult mai dulce.

Ce naiba fac eu aici?! Ma contrazic singura? :biggrin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as incerca sa mai cladesc un viitor chiar daca sunt in mare parte dezamagita de soarta vietii.Si eu iubesc pe cineva care este foarte departe de mine dar in sufletul meu il simt foarte aproape.Viata trebuie sa o traim asa cum e ,numai ca mai adaugam noi ceva sau inventam lucruri care nu se adeveresc tot timpul.Am fost o luptatoare,sunt si voi ramine.Sper si sunt sigura ca va rasarii soarele si la mine. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce faci cand simti ca tot ce ai "ridicat" intr-un an de zile se poate prabusi intr-o clipa?

Te resemnezi si o iei de la capat. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar asta numai dupa ce ai incercat tot ce-ti sta in puteri s-o salvezi.

Nu. Nu poti salva o cladire care din clipa in clipa va cadea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×