Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum e oca dar am o alta problema pentru. ca am instalat caAV si din cate stiu nu are firewall. E ff bun pentru ca mi-a gasit virusi ce Nav si altii nu i-a gasit. Ce firewall mi-ati recomanda?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum e ok dar am o alta problema pt. ca am instalat KAV si din cate stiu nu are firewall. E ff bun  pt ca mi-a gasit virusi ce Nav si altii nu i-a gasit. Ce firewall mi-ati recomanda?

Recomand Zone Alarm Security Suite.Kit-ul il gasesti aici: Zone Alarm Security Suite

Programul este - 15 Day Free Trial -. E cel mai bun produs al celor de la Zone Labs.

Pentru mine e foarte eficient si nu am probleme cu securitatea.Uite si un Print Screen de pe PC-ul meu, sa vezi cati intrusi au fost blocati. ( E instalat doar de 2-3 luni ). Pentru imagine click aici: Print Screen - click !

La aceasta versiune de Zone Alarm am gasit un lucru super tare: Poti sa-ti criptezi convorbirile de pe Y!, MSN si alti clienti de Instant Messaging.

Firewall-ul include antivirus si antispyware.Nu este compatibil cu Kaspersky sau alti antivirusi instalati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma pricep deloc la software ... si pot spune ca m-am saturat de internet si de tot ce tine de domeniul asta :dwarf:( zilele trecute cineva mia instalat win xp dar diferit fata de cel dinainte si acum cu asta nou nu pot sa imi instalez nici un antivirus :cat2:(Ce sa fac?ca daca instalez antivirusul nu mai imi merge internetul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand,scaneaza PC-ul cand esti Offline. ( cu cel putin 3 antivirusi daca vrei sa scapi de 60-70 % din virusi. )

In al doilea rand ia-ti un firewall k lumea ( si roaga pe cineva care se pricepe sa ti-l configureze si sa-ti explice cum se procedeaza ; nu iti scriu cum se face asta ptr. ca ai zis ca esti incepatoare si nu cred ca ai chef sa citesti o jumatate de ora despre cum sa setezi un firewall )

In al treilea rand, daca nu vrei/ti-e lene sa faci ce am zis mai sus, intra pe net asa,dar incearca sa salvezi cat mai putine fisiere de pe net si sa intrii pe cat mai putine site-uri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa-ti criptezi convorbirile de pe Y!

 

 

Criptarea e f. proasta... f. proasta... zi-mi si mie un sniffer pe care functioneaza criptarea... si in pachetu` cu pricina nu este inclus... il dld separat am si eu ...Zone Alarm ca firewall e k... atata timp cat nu reprezinti o atractie...! Pt Home PC e k!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand,scaneaza PC-ul cand esti Offline. (  cu cel putin 3 antivirusi daca vrei sa scapi de 60-70 % din virusi.  )

In al doilea rand ia-ti un firewall k lumea ( si roaga pe cineva care se pricepe sa ti-l configureze si sa-ti explice cum se procedeaza ; nu iti scriu cum se face asta ptr. ca ai zis ca esti incepatoare si nu cred ca ai chef sa citesti o jumatate de ora despre cum sa setezi un firewall )

In al treilea rand, daca nu vrei/ti-e lene sa faci ce am zis mai sus, intra pe net asa,dar incearca sa salvezi cat mai putine fisiere de pe net si sa intrii pe cat mai putine site-uri...

Faza e ca am instalat zone alaram ,l-am luat de pe odc,si nu a mers cu Kav si nici sa ii dau uninstall nu am putut asa ca am formatat.Dar cine mi-a instalat win xp mi-a instalat alt win xp nu stiu ce e cu el...merge ok dar nu pot sa am antivirus:(( nu stiu ce setari se fac...am instalat pe rand panda ,nav,kav...si nu merge cand ma conectez la internet.Bitdef nici nu am putut sa-l instalez:((Ce sa-i mai fac?Sper sa nu fie de la win xp :dwarf:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu ai un prieten, vecin, coleg de scoala, iubit care se pricepe ceva mai mult... sa-ti instalezi sistemul, sa-ti faca o clona... si gata! (clona la sistem, nu tie :dwarf:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Criptarea e f. proasta... f. proasta... zi-mi si mie un sniffer pe care functioneaza criptarea... si in pachetu` cu pricina nu este inclus... il dld separat am si eu ...Zone Alarm ca firewall e k... atata timp cat nu reprezinti o atractie...! Pt Home PC e k!

Daca stii sa setezi Zone Alarm nu ai nici o problema !!! ( A incercat unu' sa ma floodeze cu ping-uri ( conexiune 256 kb/s viteza reala si nu a reusit,din moment ce setezi ZAP-ul sa respinga ping-urile.Asta e doar un exemplu... )

In network e data dreq treaba,trebuie sa fii guru ca sa fii protejat 100%...daca se poate spune 100%. Nu te contrazic la faza cu criptarea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×