Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

I Need Help... :)

De cateva zile ma gandeam sa reinstalez wind... Am rugat pe cineva care-a venit cu un cd bootabil. A dat restart, a intrat in bios si a avut "surpriza" sa observe ca nu vrea sa booteze....

Ieri, a venit altcineva echipat cu mai multe CD-uri... sa-a confruntat cu aceeasi problema.. A inceput sa schimbe CD-urile intre ele.. a dat repair scan discca... Pana la urma (dupa ce ajunsese la un moment dat sa nu se mai deschida deloc, in wind.. ;) ) A instalat 98, apoi a incercat sa puna XP-ul... si m-am ales cu XP-ul care-la aveam... +98... Am devirusat, am defragmentat ... merge binisor... dar tot nu pot formata.

Intrebare: Daca dau format C din calc, voi putea boota? Eu cred ca nu si-n acest caz, habar nu am ce se va intampla. Apropo hardul meu nu are mai mult de 1 an si cateva luni... :doh:

Interesant, nu? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cateva saptamani am acasa internet...pana atunci nu am avut probleme..dar de atunci tot imi apar pe ecran tot felul de mesaje de tipul:

STOP! WINDOWS REQUIRES IMMEDIATE ATTENTION

 

Windows has found CRITIAL SYSTEM ERRORS

 

To fix the errors please do the following

1. Download registry repair from http://www.winregrepair.com

2. install registry repair

3. run Registry Repair

4. reboot your computer

FAILURE TO ACT NOW MAY LEAD TO DATA LOSS AND CORRUPTION!

sunt trimisa la tot felul de adrese de genul http://regeditpro.com

                                                              http://winregfix.com

                                                              http://regprofix.com

                                                              http://swipespy.com

                                                              http://windowsreg.com.

In unele mesaje mi se spune ca am spy in browser....si sa merg la aceste adrese si sa scanez.....Sincer nu mai stiu ce sa fac..am dat uninstal la y mess si la msn mess si ...tot apare.Ce sa fac.

[snapbacca]53981[/snapbacca]

 

 

 

 

 

cel mai bun antivirus pentru spyware este panda,foloseste-la cu incredere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I Need Help...  8)

De cateva zile ma gandeam sa reinstalez wind... Am rugat pe cineva care-a venit cu un cd bootabil. A dat restart, a intrat in bios si a avut "surpriza" sa observe ca nu vrea sa booteze....

Ieri, a venit altcineva echipat cu mai multe CD-uri... sa-a confruntat cu aceeasi problema.. A inceput sa schimbe CD-urile intre ele.. a dat repair scan discca... Pana la urma (dupa ce ajunsese la un moment dat sa nu se mai deschida deloc, in wind.. :cry: ) A instalat 98, apoi a incercat sa puna XP-ul... si m-am ales cu XP-ul care-la aveam... +98... Am devirusat, am defragmentat ... merge binisor... dar tot nu pot  formata.

Intrebare: Daca dau format C din calc, voi putea boota? Eu cred ca nu si-n acest caz, habar nu  am ce se va intampla. Apropo hardul meu nu are mai mult de 1 an si cateva luni... 8)

Interesant, nu?  :yawn:

[snapbacca]56600[/snapbacca]

Cea mai simpla metoda de formatare este sa butezi cu un cd de win xp bootail si el te va intreba la un moment data daca vrei sa formatezi partitia, dupa ce formateaza va instala windows.

Sper ca asta era nelamurirea ta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai simpla metoda de formatare este sa butezi cu un cd de win xp bootail si el te va intreba la un moment data daca vrei sa formatezi partitia, dupa ce formateaza va instala windows.

Sper ca asta era nelamurirea ta....

[snapbacca]61790[/snapbacca]

multumesc pentru raspuns, problema era de alta natura.Calculatorul meu se pare ca avea personalitate ori cei care-au incercat sa-au lovit de un bios diferit de cel pe care il stiau ....... sa-a rezolvat intre timp! tx 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

marcela123 sigur.. ai virus.. spyware.. sigurat asa am patito si eu.. daca stai fara antivirus 4 zile deja inebuneste calculatoru.. la mine intro zi aparea o groaza de situri.. si nici nu stiam dece.. deci iti recomand sa-ti instalezi internet security 2005.. cautal fal rost e bun... credema 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am din nou o mare problema...am instalat yahoo voice si de fiecare data cand intru in el imi apare de la Norton Antivirus Security alert si imi spune ca Norton internet worm protection has detected a remote system that attempting to acces on your computer. If you-ve started a program that requires Internet acces such as online gaming,file saring or instant messaging then permit to allow the program to continue. Dupa asta mai jos scrie sa aleg ori permit ori blocca.Nu stiu ce sa fac . Ce inseamna mesajul asta? ??Sper sa nu fie din nou spy:((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator vendortest

Poti sa dai permit pentru yahoo messenger.

Dai blocca daca iti apare mesajul asta la vreun program strain.

acest mesaj va apare de fiecare data cand un program de pe calculatorul tau incearca sa se conecteze la internet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa dai permit pentru yahoo messenger.

Dai blocca daca iti apare mesajul asta la vreun program strain.

acest mesaj va apare de fiecare data cand un program de pe calculatorul tau incearca sa se conecteze la internet.

[snapbacca]65400[/snapbacca]

Pai imi apare de fiecare data cand intru in yahoo mess.Numai atunci.pentru el cred ac e optiunea permit sau blocca.Nu inteleg ...de ce spune ca e worm....fii mai explicit ca eu sincer am impresia ca am spy:(((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×