Sari la conținut
Forum Roportal
harald

Feminismul mioritic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dacă nu te confrunţi cu el, n-are de ce să te deranjeze, exact cum nu te deranjează avioanele care trec prin spaţiul aerian al Poloniei. :)

 

:soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

 

Si tu ti-ai cheltuit toti banii pe parfumuri, rochitze si pantofiori ? :P

 

:soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca am depasit cei "vreo 15 ani" si inca nu sesizez urme de feminism mioritic la sotia mea.

Nu spun ca nu are defecte, dar caracteristica asta ii lipseste.

P.S. Feminismul restului femeilor nu este problema mea.

... insa cei care sesizeaza urme de feminism la sotie ...vin pe forum si dau cu noroi in toate femeile din tara : sunteti niste feministe!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... insa cei care sesizeaza urme de feminism la sotie ...vin pe forum si dau cu noroi in toate femeile din tara : sunteti niste feministe!

Nu, păpuşă, aici au fost urmele de feminism care au generat acest topic:

 

>>>> 1. Nu-ti inchipui ca poti schimba un barbat decat daca este in scutece

>>>> 2. Ce faci daca prietenul tau pleaca? Inchizi usa.

>>>> 3. Daca au pus un barbat pe luna, ar trebui sa fie in stare sa-i puna pe toti acolo.

>>>> 4. Niciodata nu lasa mintea barbatului tau sa umble razna -- este prea mica sa plece singura.

>>>> 5. Alege barbatii mai tineri. Orice ai face nu se maturizeaza niciodata.

>>>> 6. Barbatii sunt toti la fel -- au doar fete diferite, pentru a-i putea deosebi.

>>>> 7. Definitia celibatarului; un barbat care inca nu a facut o femeie sa se simta prost.

>>>> 8. Femeile nu fac barbatii de ras -- majoritatea dintre ei o fac singuri.

>>>> 9. Cea mai buna metoda de a determina un barbat sa faca ceva, este sa spui ca sunt prea batrani pentru asta.

>>>> 10. Dragostea e oarba, dar casnicia iti deschide ochii.

>>>> 11. Daca vrei un barbat care sa se tina de cuvant, cauta intr-un spital de nebuni.

>>>> 12. Evreii au ratacit prin desert 40 de ani. Nici in timpurile biblice barbatii nu intrebau incotro sa apuce.

>>>> 13. Daca te intreaba ce-ti place sa citesti, spune-i extrasuri de cont.

>>>> 14. Din pacate, toti oamenii(barbatii) sunt egali.

>>>> 15. Pune acest anunt in dormitor: DACA VREI MICUL DEJUN LA PAT, DORMI IN BUCATARIE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Vorbiti despre feminism ca despre o crima!

Cind va disparea stereotipia(prostia): "Ei,e barbat..." :P ,va disparea si feminismul.

Desi cameleonica,sclavia,inca mai exista...

 

Si totusi a existat un astfel de gen (probabil ca unele femei aveau deja mentalitate de "pantalon" desi nu vad de ce injuratul ar fi apanajul barbatului - probabil pentru ca este considerat un atac, o violenta... ).

Scarlett O'Hara.

Chiar asa:de ce injuratul ar fi apanajul barbatului? :soc:

Harald...femeile,nu mai sunt demult papusi!

Femei...barbati...in fond,sunt niste entitati.Si atit.Doua baterii cu voltaj diferit.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:soc: Vorbiti despre feminism ca despre o crima!

Nu, eu vorbesc doar despre un anumit tip de feminism (cel mioritic deja menţionat) ca despre o prostie. Feminismul autentic e altceva, iar primul post de pe acest thread ar trebui să fie edificator, am presupus eu.

 

...femeile, nu mai sunt demult papusi!

Ba sunt, slavă Domnului. Ştii care e definţia mea pentru păpuşă? Un cap simpatic, umplut cu vată :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba sunt, slavă Domnului. Ştii care e definţia mea pentru păpuşă? Un cap simpatic, umplut cu vată :)

 

Oare ce spune asta despre barbati? Mai ales despre cei ce le cad in genunchi :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare ce spune asta despre barbati? Mai ales despre cei ce le cad in genunchi :soc:

 

Ca sunt barbati adevarati. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×