Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Atractia nu tine seama de multe...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1. Draci ai dreptate! Urasc cand tre sa admit asa ceva! :good: :yes: E si invers valabil de se plaseaza el pe o pozitie de superioritate , chiar de stii ca ai dat cu batul in balta, nu ii vei cere iertare.

Perfect de-acord, e la fel de valabil şi

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Roportalienii din toata lumea! :yes:

Tocmai ca la gradinita! Sau in clasele primare: Doamna Sandel m-a tras de par! Doamna, nu-i asa ca Sandel ma place?

Pana la urma ai avut sau nu relatia?

 

Da-mi si mie linku' :cheer:

 

Logic ca nu...am trecut cu bine de gradinitza, de generala, de liceu, de facultate... :good: Prefer atitudini mai evoluate... nu am timp sa citesc ganduri daca nu isi au si exprimarea verbala. Sau macar o actiune atasata, gen invitat in oras, etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Da, asta era valabil daca ma uitam de sus la el...dar eu de fapt abia asteptam sa zica un cuvant, ceva, sa ne impacam. In general urasc sa fiu in bete cu oricine. Iar el probabil credea ca daca zice ceva sterge podeaua cu ego-ul lui...Din ciclul "ce gandesc eu si ce gandeste el"...ca la gradinita! :good:

 

2. Mai, m-am cam lamurit eu ce e cu primul pas asta...Si am inceput sa cred si eu ca e ceva gresit, o atitudine fortata. Un barbat care place o femeie face in general tot posibilul sa i-o arate. Asta daca a trecut de 15 ani si nu a ramas cu sechele. Sau daca nu e masochist si ii place sa fiarba in clocot cu capacu' pus... Daca nu ii arata, probabil nu e interesat. So why take a chance? :cheer: Pare idee fixa, prejudecata, da' eu nu mai incerc...

1. Eu sa mor de inteleg un lucru.....Ce este mai important? Sa ma impac sau sa tin la dreptatea mea cu dintii? De ce nu pot fi prima care isi cere iertare? Ma cert, urlu, tip, fac ca toti dracii....dupa o zi-doua , timp in care am analizat la rece, din toate punctele de vedere- aplicand o cantitate serioasa de empatie-, daca vad ca am gresit fac primul pas.

Nu imi voi cere iertare la infinit , dar pot admite cand gresesc .

Eu cred ca incerca sa te evite. Really.

 

2. Why take a chance? Pai de placerea jocului. Mi-ar placea sa cred ca de a trecut de 15 ani si nu are sechele e destul de sigur pe sine ca sa nu ii fie teama de o "declaratie".

In realitate, atunci cand fac primul pas e o asigurare pentru el ca sunt pregatita sa lupt. Uite, asta nu i-o mai spun. De nu isi da seama, nu a meritat.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sa mor de inteleg un lucru.....Ce este mai important? Sa ma impac sau sa tin la dreptatea mea cu dintii? De ce nu pot fi prima care isi cere iertare? Ma cert, urlu, tip, fac ca toti dracii....dupa o zi-doua , timp in care am analizat la rece, din toate punctele de vedere- aplicand o cantitate serioasa de empatie-, daca vad ca am gresit fac primul pas.

Nu imi voi cere iertare la infinit , dar pot admite cand gresesc .

Eu cred ca incerca sa te evite. Really.

 

Deci nici nu ai idee ce fel de om este...nu incerca sa ma evite pe mine...asa e cu toata lumea! Si mi-e greu sa cred ca vrea sa-i tina pe toti la distanta. Cred ca era bun de calugar. Sihastru. :cheer: Religia ii cam lipseste da in rest'...

 

E la fel cu toate cunostintele noastre comune. Nu a auzit nimeni vreodata din gura lui un "imi pare rau", fie barbat sau femeie...probabil ca ar fi aparut la ziar. Atitudinea generala e ca "eu am intotdeauna dreptate si voi sunteti niste tarani". De asta ziceam de ego-ul umflat cu pompa...E un fel de "persona non grata" pentru ca nimeni nu a stat sa incerce sa ii inteleaga chichitele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...nu avea de unde sa isi dea seama ca gandeam sau daca gandeam ceva, pentru ca sunt genul care nu prea se exprima. As fi buna de jucator de poker... :cheer:

E foarte util să ai o părere bună despre propria persoană, dar a-i desconsidera pe ceilalţi, pe motiv că au sau n-au capacitatea de te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sir, modul in care ne vedem in oglinda este o realitate foarte greu de schimbat. Constatat eu, pe mine.

 

Cred ca e ai mult la modul metaforic...parerea mea... Felul in care aratam nu se schimba radical (decat daca te razi in cap si iti lasi creasta roz :lol: ) dar felul in care ma vad EU in oglinda de exemplu variaza de la o zi la alta. In functie de dispozitie, sentimente, realizari...cand ma uit in oglinda nu vad doar cum arat, ci si cum sunt, per total.

 

De aceea si in literatura exista motivul oglinzii...e ca o realitate paralela, fara neaparata legatura cu cea reala...:)

 

E foarte util să ai o părere bună despre propria persoană, dar a-i desconsidera pe ceilalţi, pe motiv că au sau n-au capacitatea de te
Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... de unde a reiesit sau unde am spus ca asta ar fi modul meu de gandire relativ la barbati?

......

Pe de alta parte, de unde ai ajuns la concluzia ca tin oamenii la distanta? E un alt sablon idiot inventat de tine? O luam iar: ma cunosti vreun pic sa stii cat de bogata sau nu e viata mea sociala? Nu uita ca asta e un FORUM...si cum am zis si cu oglinda, o realitate paralela. Care are sau nu legatura cu realitatea. In realitate nu sunt tipa rece, obsedata de munca si cu esecuri in dragoste. Dar tu nu ai cum sa stii asta, si dai cu parul intr-o oglinda. :lol:

 

Eu vreau sa aflu pareri, opinii despre lucruri ce se petrec in viata reala. Nu neaparat din punctul meu de vedere. Era iarasi o intrebare la modul general pe care tu ai personalizat-o.

Cred că am plecat de la trei presupuneri:

 

1) că scrii despre lucruri care chiar se petrec

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, m-am cam lamurit eu ce e cu primul pas asta...Si am inceput sa cred si eu ca e ceva gresit, o atitudine fortata. Un barbat care place o femeie face in general tot posibilul sa i-o arate. Asta daca a trecut de 15 ani si nu a ramas cu sechele. Sau daca nu e masochist si ii place sa fiarba in clocot cu capacu' pus... Daca nu ii arata, probabil nu e interesat. So why take a chance? :lol: Pare idee fixa, prejudecata, da' eu nu mai incerc...

Nu este neaparat asa cum spui tu. Poate at6itudinea ta il intimideaza ,si el gandeste ca nu te-ai uita la el, doar il simpatizezi.

Atunci de ce sa iti arate ca te place ?

F-a si tu primul pas,si apoi vei vedea ce urmari are .Oricum nu ai nimic de pierdut daca vei face asta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred că am plecat de la trei presupuneri:

 

1) că scrii despre lucruri care chiar se petrec

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×