Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Atractia nu tine seama de multe...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca a mai fost un topic pe aceasta tema... Ati fost vreodata atrasi de o persoana dificila, cu care va certati tot timpul si care nu suporta pe nimeni? O persoana care vrea sa fie lasata singura, care e foarte rece si da "flit" daca incearca sa se apropie cineva, indiferent cine? Sau o persoana care ia pe toata lumea peste picior?

 

E paradoxal...mie mi s-a intamplat de doua ori deja...culmea era ca desi eram "la cutite", cand treceam unul pe langa celalalt parca eram doi magneti care se atrag... Simteam si din partea lui asta, imi arunca priviri ascunse cand credea ca nu il vad si schimba imediat privirea daca ma uitam, si totusi facea ce facea si trecea pe langa mine foaaarte aproape, isi facea de lucru in jur si imi evita privirea in mod deliberat cand stia ca ma uit la el...

 

Cum explicati o astfel de atitudine, la modul general? Cate sanse are sa se transforme din pasiune ascunsa intr-o relatie? Cum ati abordat voi problema si ce a iesit? Si cum l-ati/ati facut-o sa renunte la orgoliu si sa lase garda mai jos? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati fost vreodata atrasi de o persoana dificila, cu care va certati tot timpul si care nu suporta pe nimeni?

Nu, niciodată. O astfel de persoană e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca am fost atrasa de morocanosi? Da. De ce ? Naiba stie...De inabordabili ,poate.

O cauza..mai tot timpul trebuia sa fiu la vanatoare, sa fac primul pas, eram descurajata rotund si incercam mai abitir. Cele mai interesante relatii sunt cu acesti "morocanosi" , pe langa ei poti vorbi toata ziua ( de fapt pentru ambii) .

La modul general ma intrebam cateodata de nu este un truc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati fost vreodata atrasi de o persoana dificila, cu care va certati tot timpul a tema...si care nu suporta pe nimeni? O persoana care vrea sa fie lasata singura, care e foarte rece si da "flit" daca incearca sa se apropie cineva, indiferent cine? Sau o persoana care ia pe toata lumea peste picior?

 

O...da,sunt persoanele care ma atrag cel mai mult.

Si-mi place la nebunie cand se inverseaza rolul. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce e mai ciudat: se vedea clar ca ii parea rau dupa ce, nervos fiind, traznea si plesnea... Baga cate o ironie din aia acida, eu ii raspundeam pe aceeasi idee, se prefacea ca nu il afecteaza deloc, mai mult, ca nu ii pasa, fiecare isi vedea un timp de treaba, apoi il vedeam cum "testeaza terenul"...se apropia, se uita, ma intreba ceva...

 

Uneori ma faceam ca nu i-am dat atentie si ma purtam ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic...alteori faceam ca el - prindeam momentul si il mai luam peste picior si iar se supara... Era ca si scris: cu cat devenea mai morocanos, cu atat imi placea mai mult sa ma iau de el. Atitudinea lui ma provoca...

 

Pana la urma cred ca m-am plictisit, pentru ca nu reuseam sa inteleg de ce se purta asa in continuu, cu atat mai mult cu cat la inceput de tot cand ne-am cunoscut a fost foarte dragut si nu avea motive reale sa aiba ceva cu mine. M-am saturat de jocul de-a soarecele si pisica pentru ca nu avea nici un viitor... (nu scriu "niciun", sic, pentru ca nu cred in asta...vin si eu cu o noua regula de lb. Romana sa vedem ce iese... :cheer: )

 

Voi ati reusit ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×