Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Beatitudine sau iubire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da, cam asa si totusi nu e imposibil...nu tre sa fi iatasata de copil ca sa-l iubesti si sa-l cresti frumos si destept :D

 

dar treb un efort de vointa interioara sa nu amesteci lucrurile si ... sa te tii pe calea asta :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, cam asa si totusi nu e imposibil...nu tre sa fi iatasata de copil ca sa-l iubesti si sa-l cresti frumos si destept :D

 

dar treb un efort de vointa interioara sa nu amesteci lucrurile si ... sa te tii pe calea asta :blink:

 

Ella, teorie! TEORIE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai... nu chiar, poate deveni practica

 

ca daca suntem pesimisti si nu experimentam teoriile... nu facem nik

 

daca marii intelepti nu experimentau teroriile nu mai ajungeau intelepti :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bai... nu chiar, poate deveni practica

 

tu stii mai bine... important in toata povestea asta e ca sinceritatea cu sinele sa primeze, iar ratiunea sa stea de veghe!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum am zis beatitudinea am numit acea stare in care te bucuri direct de lumea din jur fara a o iubi ... a iubi materia pentru ca iti va fi dat ceva ce iti place - trandafirul iti da parfum, caloriferul iti da caldura, atmosfera iti da aer - si vei fi adorat toate acestea uitand sa iubesti iubirea care le-a creat ...

 

si pentru ca in starea de iubire trebe sa lasi libere toate acestea fara sa te atashezi de ele vrand sa te bucuri de ele la infinit, incosetandu-le din dorinta de a nu le pierde ... e cam greu sa iesi din starea de beatitudine si sa iubesti cu libertate ...

 

 

 

ca sa nu mai fie sdau intre notiuni ar trebui sa invatam starea de CUMPATARE in care te bucuri de parfumul trandafirului dar ii dai drumul din iubire ... :)

 

:cheer: ... ai inteles ceva, stiu ca e putin ilogic dar nu gasesc cuvintele care sa exprime exact ce m-a facut sa pun "sau" intre notiuni ...

 

ps. stiu ca incerci sa intrepatrunzi ideea si e abine .. uite-asa indoi lingura :yam:

 

 

Ok.Atunci imi las prietena si voi iubi caloriferul? sau piatra? poate insecta care ma musca? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok.Atunci imi las prietena si voi iubi caloriferul? sau piatra? poate insecta care ma musca? :crazy:

 

 

Eu ti-as recomanda sa iubesti puricii care te musca... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ti-as recomanda sa iubesti puricii care te musca... :cheer:

ok, asta e definitia de la iubire.

si la beatitudine, sa-ti faca placere sa iubesti purecii care te musca!

:lol2: :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok, asta e definitia de la iubire.

si la beatitudine, sa-ti faca placere sa iubesti purecii care te musca!

:cheer: :think:

 

 

Nttt! Cund ajungi la beatitudine pina si puricii te iubesc shi nu te mai musca de kur!

Cine stie cunoaste! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×