Sari la conținut
Forum Roportal
Botosel

Tablitele lui Thoth din Egipt

Postări Recomandate

Da, chiar le-am recitit de curand. Ca text mi s-a parut destul de banal, se invarte ca un *** intr-o galeata, nu spune nimic concret si cu aplicabilitate practica [...]

 

 

Uite si ceva ce poti aplica practic:

 

"Dupa ce ti-ai eliberat sinele din corp,"

"Ridica-te spre cele mai indepartate margini ale planului tau pamantesc."

"Rosteste cuvantul Dor-E-Lil-La."

"Apoi, pentru o vreme, Lumina ta va fi ridicata, "

"liber vei fi ca sa treci de barierele spatiului."

"Timp de jumatate de soare (6 ore), liber vei putea trece de barierele planului pamantesc,"

"Vei putea vedea si afla pe cei ce se afla dincolo de tine."

"Intr-adevar spre lumi superioare vei putea trece."

"Descopera-ti propriile posibilitati de dezvoltare,"

"Afla toate vietile viitoare ale Sufletului pe Pamant."

 

Eliberarea sinelui cred ca s-ar face astfel:

 

"Incatusat esti in corpul tau dar prin putere poti fi liber."

"Acesta este Secretul prin care sclavia va fi inlocuita de libertatea ta."

"Linisteste-ti mintea."

"Relaxeaza-ti corpul:"

"Constientizeaza doar eliberarea din carne."

"Centreaza-ti fiinta catre scopul spre care tanjesti."

"Gandeste tot timpul ca vei fi liber."

"Gandeste acest cuvant La-Um-I-L-Ganoover"

"Si permite-i sa-ti rasune in minte."

"Lasa-te purtat de sunet spre locul unde tanjesti sa ajungi."

"Elibereaza-te din incatusarea carnii dupa propria vointa."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tot caut si nu gasesc! :D

nu mai caut! :)

 

mie mi se pare foarte interesanta compozitia chimica a tablitelor...adicatelea nu pot fi supuse nici unei schimbari DE NICI UN FEL???evident, o data cu schimbarea texturii se modifica si mesajul energetic al tablitei, dar nu pot sa cred ca intelepciunea absoluta era de ATUNCI perfecta, nemaifiind necesara evolutia( toate-s vechi si noua toate).in cazul asta,dam textului un caracter religios, pentru ca numai acea intelepciune e perfecta din inceput.

ce zici? :flowers:

Cauta si scrisorile lui Thales.Le-am citit.o sa fi impresionat se de ele.

 

Va dau un sfat celor care vor sa puna in aplicare meditatile de acolo,nu le faceti.A fost pe intuneric si va va duce in intuneric apoi spre lumina.Nu cred ca ati face fata.Ii tentent sa incerci dar..mai bine nu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va dau un sfat celor care vor sa puna in aplicare meditatile de acolo,nu le faceti.A fost pe intuneric si va va duce in intuneric apoi spre lumina.Nu cred ca ati face fata.Ii tentent sa incerci dar..mai bine nu!

 

 

Am incercat ce am scris mai sus (reply-ul de mai sus) ... problema ar fi ca nu am reusit nimic :)

Am simtit o senzatie mai ciudata si apoi a inceput inima sa-mi bata ca nebuna si m-am speriat si m-am oprit :flowers:

 

Ceva sfaturi? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am incercat ce am scris mai sus (reply-ul de mai sus) ... problema ar fi ca nu am reusit nimic :)

Am simtit o senzatie mai ciudata si apoi a inceput inima sa-mi bata ca nebuna si m-am speriat si m-am oprit :flowers:

 

Ceva sfaturi? :D

Scuze dar nu am citit.Te duc in intuneric meditatiile respective.Sfatul meu este sa nu mai incerci.Si pe mine ma tentat dar m-a avertizat cineva sa nu fac.Multumeste ca ai fost oprit.si atat.

 

Incearca meditatiile pe lumina,daca tot vrei sa meditezi,sa-ti vezi sufletul,sa vezi ce ai fost in alta viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot a fost zeul care dominat asupra tot ce insemna operatie intelectuala,era patronul scribarilor.stapanirea hieroglifelor si a cuvintelor divine fac din el un vrajitor de temut.teologii de la Memfis il considerau limba lui Ptah.adica expresia verbala prin care zeul da existenta universului.,era Zeu al verbului Divin,patronul vrajitorilor.Biblioteca de la Hermopolis continea rulourile sacrosante scrise de mana zeului.

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuze dar nu am citit.Te duc in intuneric meditatiile respective.Sfatul meu este sa nu mai incerci.Si pe mine ma tentat dar m-a avertizat cineva sa nu fac.Multumeste ca ai fost oprit.si atat.

 

Incearca meditatiile pe lumina,daca tot vrei sa meditezi,sa-ti vezi sufletul,sa vezi ce ai fost in alta viata...

 

Merci pt sfaturi :spiteful:

 

Cum adica pe lumina?

Era seara cand am incercat ... asta intelegi prin "pe lumina" sa fie zi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merci pt sfaturi :doh:

 

Cum adica pe lumina?

Era seara cand am incercat ... asta intelegi prin "pe lumina" sa fie zi?

:cheer: :lol2: ,nep....in nici un caz.Poate din perspectiva ta.Mai facut sa rad de dimineata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: :doh: ,nep....in nici un caz.Poate din perspectiva ta.Mai facut sa rad de dimineata.

 

Pai explica daca stii ... ca eu sunt f incepator in domeniul asta :o: dar am asa o dorinta de a avansa :)

Intradevar se zicea in tablite ca drumul spre lumina trece prin intuneric, am crezut si eu ca nu ar fi vb de intunericul noptii (trebuia sa intreb totusi ca sa fiu sigur :o:).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai explica daca stii ... ca eu sunt f incepator in domeniul asta :) dar am asa o dorinta de a avansa :doh:

Intradevar se zicea in tablite ca drumul spre lumina trece prin intuneric, am crezut si eu ca nu ar fi vb de intunericul noptii (trebuia sa intreb totusi ca sa fiu sigur :o:).

Sunt meditsti care te duc in cerurile superioare si altele in cerurile inferioare.La ce te referi cand spui''incepator in domeniul asta''?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×