Sari la conținut
Forum Roportal
Botosel

Tablitele lui Thoth din Egipt

Postări Recomandate

Tablitele sunt ramasite a ceva autentic...si oricine afirma contrariul...e clar ca nu cunoaste nimic despre "natura iluminarii ,obtinerii de putere si elevarii constante a propriei constiinte"...

 

Totusi ele ( cele originale ) au radacini intr-o Ierarhie ce nu ar trebui cautata pentru "aliere"... daramite ... pentru satisfactia curiozitatii...

 

Acest Thoth este un suflet puternic ce isi impartea la vremea respectiva locul printre zei...datorita descendentei sale din Orion...din cate zice chiar el...este de "pure blood"....

 

Si eu am "simtit puterea" informatiilor...si a exprimarii celului in cauza...lucru ce mi-a oferit un boost energetic ( la vremea respectiva ) considerabil ...

A fost un fel de activare a Vointei mele ... deoarece pe atunci imi era inca greu sa ma mentin "activ" ...

 

Doreal este un alt agent/operator al Ierahiei pamantene...Marea Fratie Alba ( cu toate ca e neagra ca dracii )...dar precum multi alti "guru" ai acestei Ierarhii ... a scos in evidenta lucruri "veritabile" si demne de bagat in seama daca stii sa citesti printre randuri...

 

Nu ma indoiesc de faptul ca "originalul" la care a avut acces este multtt mai complex ...

 

Ceea ce ti s-a intamplat tie ... danutzzz ... este ceva "normal" datorita faptului ca acele "cuvinte" pe care le-ai folosit ca si "mantra" ... sunt "Cuvinte ale Puterii" ... si prin vibratia lor ti-ai deschis accesul spre "astral" ...

 

Problema este ca ele sunt date de cine sunt date ... si vibratia lor este conectata la aceasta "Ierarhie" ce rezida in principal , in Shamballa ... o "metropola" underground foarte periculoasa ... !

 

Deci daca folosesti prea mult vibratia "Cuvintelor Puterii" risti sa cazi in mainile cui nu trebuie...

Raspund in cazul tau pentru ca m-ai rugat sa fac asa...

 

 

Ceea ce conteaza este discernamantul...atunci cand "citesti" aceste "cuvinte"...in sensul ca nu ar trebui sa le investesti cu energia ta...

Profita de pe urma experientei tale...de iesire in astral...!!!

 

Pentru ca asta este cea mai mare problema atunci cand vrei sa "iesi in astral"...sa nu ai un precedent!...

Dar tu il ai...asa ca foloseste-l ca si baza subconstienta de relansare a ta in "astral" fara folosirea "cuvintelor/mantrelor"...

 

Nu te paranoiza!...pentru ca Ierarhia are mult mai multe lucruri mari pe cap...decat sa iti faca tie viata grea si sa-ti foloseasca energia...

Deci stai linistit...si profita de pe urma Intelepciunii din "tablite"...indiferent de ceea ce zic ignorantii!!! si profanii!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tablitele sunt ramasite a ceva autentic...si oricine afirma contrariul...e clar ca nu cunoaste nimic despre "natura iluminarii ,obtinerii de putere si elevarii constante a propriei constiinte"...

 

Totusi ele ( cele originale ) au radacini intr-o Ierarhie ce nu ar trebui cautata pentru "aliere"... daramite ... pentru satisfactia curiozitatii...

 

Acest Thoth este un suflet puternic ce isi impartea la vremea respectiva locul printre zei...datorita descendentei sale din Orion...din cate zice chiar el...este de "pure blood"....

 

Si eu am "simtit puterea" informatiilor...si a exprimarii celului in cauza...lucru ce mi-a oferit un boost energetic ( la vremea respectiva ) considerabil ...

A fost un fel de activare a Vointei mele ... deoarece pe atunci imi era inca greu sa ma mentin "activ" ...

 

Doreal este un alt agent/operator al Ierahiei pamantene...Marea Fratie Alba ( cu toate ca e neagra ca dracii )...dar precum multi alti "guru" ai acestei Ierarhii ... a scos in evidenta lucruri "veritabile" si demne de bagat in seama daca stii sa citesti printre randuri...

 

Nu ma indoiesc de faptul ca "originalul" la care a avut acces este multtt mai complex ...

 

Ceea ce ti s-a intamplat tie ... danutzzz ... este ceva "normal" datorita faptului ca acele "cuvinte" pe care le-ai folosit ca si "mantra" ... sunt "Cuvinte ale Puterii" ... si prin vibratia lor ti-ai deschis accesul spre "astral" ...

 

Problema este ca ele sunt date de cine sunt date ... si vibratia lor este conectata la aceasta "Ierarhie" ce rezida in principal , in Shamballa ... o "metropola" underground foarte periculoasa ... !

 

Deci daca folosesti prea mult vibratia "Cuvintelor Puterii" risti sa cazi in mainile cui nu trebuie...

Raspund in cazul tau pentru ca m-ai rugat sa fac asa...

 

 

Ceea ce conteaza este discernamantul...atunci cand "citesti" aceste "cuvinte"...in sensul ca nu ar trebui sa le investesti cu energia ta...

Profita de pe urma experientei tale...de iesire in astral...!!!

 

Pentru ca asta este cea mai mare problema atunci cand vrei sa "iesi in astral"...sa nu ai un precedent!...

Dar tu il ai...asa ca foloseste-l ca si baza subconstienta de relansare a ta in "astral" fara folosirea "cuvintelor/mantrelor"...

 

Nu te paranoiza!...pentru ca Ierarhia are mult mai multe lucruri mari pe cap...decat sa iti faca tie viata grea si sa-ti foloseasca energia...

Deci stai linistit...si profita de pe urma Intelepciunii din "tablite"...indiferent de ceea ce zic ignorantii!!! si profanii!!!

 

M-ai cam pus pe ganduri ... si am mai multe intrabari decat aveam inainte ...

 

Deci ...

1. "Fratii Luminii" sau Ierarhia cum ai numit-o tu, nu sunt de fapt ai luminii ... si mantrele sau Cuvintele Puterii nu duc la lumina? Totusi in Tablite se zicea ca ar duce la lumina ...

2. "Salile din Amenti" sau Shamballa (despre care am mai citit ca ar fi un "taram" subpamantean) nu e de dorit sa ajungi acolo?

3. Ce este aceasta "Ierarhie" atunci?

4. Ce alte cai de iesire in astral mai sunt? Si ce pericole ma pot astepta?

 

Merci pt cele spuse si te rog daca mai ai timp intr-o zi sa-mi mai dai unele lamuriri :bye:

Editat de danutzzz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-ai cam pus pe ganduri ... si am mai multe intrabari decat aveam inainte ...

 

Deci ...

1. "Fratii Luminii" sau Ierarhia cum ai numit-o tu, nu sunt de fapt ai luminii ... si mantrele sau Cuvintele Puterii nu duc la lumina? Totusi in Tablite se zicea ca ar duce la lumina ...

2. "Salile din Amenti" sau Shamballa (despre care am mai citit ca ar fi un "taram" subpamantean) nu e de dorit sa ajungi acolo?

3. Ce este aceasta "Ierarhie" atunci?

4. Ce alte cai de iesire in astral mai sunt? Si ce pericole ma pot astepta?

 

Merci pt cele spuse si te rog daca mai ai timp intr-o zi sa-mi mai dai unele lamuriri :boss:

 

 

 

Deci ...

 

Lumina este Energia "multidimensionala"....in 3d ea se numeste ether...

Ea este "neutra"....in sensul ca ea este suportul atat pentru "lumina/bine"....cat si pentru "lumina/rau/intuneric"...

Ea este Inertia pusa in Miscare de catre Impuls....Este intreg ansamblul/campul Timp-Spatiului...

Aceasta Lumina este "integrata" in functie de Impuls in diferite patternuri spatio-temporale...sau mai bine spus "patternuri geometrice"...din care "sunt" construite Toate Lumile....Toate DImensiunile....Toate Lucrurile....Toate Fiintele....etc...

 

 

...diferite forme de vibratie...in....Vibratia Universala...

 

 

Atunci cand se vorbeste despre Lumina...in contexte in care cei ce vorbesc de ea....se afla dincolo de morala ( impusa umanitatii dupa Atlantida ) binelui si raului ..........se vorbeste despre acest "ocean de energie al Manifestarii"...

 

 

Ierarhia/Cei 9 Zei de care vorbesc....fac....ceea ce din perspectiva lor este binele...dar care atunci cand este "pus" in contextul umanitatii....este "raul".... o parte a acestui rau ... este Noua Ordine Mondiala ...

 

Planurile lor transcend "moralitatea umana"...

 

 

 

Mantrele/Cuvintele Puterii ... sunt formate din vibratii puternice cu mare influenta in "ether"...dar o parte din aceste vibratii sunt conectate la aceasta Ierarhie...si din aceasta cauza...folosirea lor repetata te poate lega la ea....

 

 

Salile din Amenti ... nu sunt aceleasi cu Shamballa desi sunt intim conectate ...

Poti sa zici ca sunt una si aceeasi....dar totusi...sunt "separate" prin anumite vibratii...

Shamballa este "o metropola a Ierarhiei"....dar Salile din Amenta ... sunt..."Subconstientul Genetic al "unei energii specifice" Imprimat in Grila Planetara/Particularitatea Genetica a Planetei".....

 

Amenta=in limbajul egiptean , inseamna "subconstient"

 

Aceste "sali" au un corespondent fizic....

Din platoul Egiptului exista o legatura directa cu acest "corespondent"..........mai sunt si alte legaturi dar in alte locuri.....

 

"Salile" sunt inaccesibile rasei umane...decat in foarteeee putine cazuri...

 

Nu e de dorit sa ajungi in Shamballa...

Rasa umana ar trebui sa distruga locuri de genul Shamballei...si alte "metropole" din scoarta terestra...pentru a se putea elibera de "sensul impus"...in care ea reprezinta doar o "banca genetica".... pot spune "materie prima"....

 

 

 

 

 

Aceasta Ierarhie despre care vorbesc ... in contextul Shambalei ... este un "complex/entitate" format/a din "entitati" despre care nu are rost sa vorbesti pe forumuri... :doh:

 

 

Mai sunt cateva Ierarhii pe aceasta planeta.....dar , ma repet , un forum nu este locul pentru "evidentierea lor"...

Aceste lucruri nu pot fi intelese daca anumite perspective nu au fost inca create....

 

 

 

 

 

 

 

Caile spre astral....sunt tot timpul Una....

Aparenta mai multor cai vine din faptul ca exista mai multe motode de a intra in "astral"....prin unica cale....

Aceasta cale este un complex de glande endocrine si parti cerebrale conectate la anumite noduri energetice din corpul "astral"....

Presupun ca ai auzit de asa numitul "cordon de argint"...

 

Acest cordon de argint este legatura principala dintre "corpul fizic" si "corpul astral...

 

In momentul in care este "rupt"...prin cedearea uneia sau mai mulor parti...care construiesc legatura..........."sufletul"/vehicolul constiintei omului , se "dezlipeste" de corpul fizic ... si "pleaca in calatoria lumilor" ... in moarte :-

 

 

in decorporalizari...acest cordon este "activ" si foarte foarte foarte greu de rupt/taiat... deci totul e safe....

 

 

 

Nagualul Juan Matus ( daca vrei sa stii mai multe despre adevaratele aspecte ale vietii "astrale" ... citestel pe Don Juan Matus....prin cartile lui Carlos Castaneda ....... au o putere foarte mare ... :doh: ) ... afirma faptul ca principala parte prin care corpul astral "vede" in "astral"/subconstientul planetar......este Plexul Solar.....acest "punct energetic" de sub stern ....

Acesta este Centrul de Atentie in "astral"...

 

 

Pericole sunt multe...dar cel mai bine este pur si simplu sa iti asumi riscul...si sa ai incredere in Puterea ta Personala...

Pentru ca daca esti paranoi sau iti este frica...experienta in "astral" este un naspa...

Daca iti este frica...pur si simplu dai de locuri in care trebuie sa "te lupti" cu "demoni"....si nu ai timp sa inveti ceva "inaltator"...

Trebuie sa fi indiferent la fricile tale...sa le constientizezi ca si iluzii ale moralitatii umane....si sa-ti dai drumul in :bye: calatorie...

 

 

"Ce nu te omoara , te face mai puternic!"

 

 

Deci ... go with the good flow" ... :P

 

 

 

Nu ai nevoie de tehnici anume....

Pur si simplu nu lasa subconstientul sa iti "ameteasca" atentia ... in timp ce corpul tau fizic "adoarme" ...

 

 

Poti sa iti iei in "fata ochilor interiori" ... ca si obiect .... un mar , un creion , un tetraedru , un cuvant care iti inspira "vastitate"...gen Universal...sau ce simti tu ca reprezinta un obiect usor de "concentrare"...

 

Tine-l in atentia ta...si lasa corpul sa doarma linistit...

Nu iti fie frica...nu pateste nimeni nimic...mai putin corpul tau...

 

Intrarea in astral se face prin intrarea in ADN-ul tau mai inainte....si abia atunci in ADN-ul planetar....astralul....

Deci mergi in interior si dup' aia in exterior...

 

Fa asta ... fiind inconjurat de obiectele puterii ... pe care cu siguranta ca le ai ... pe undeva ...

o carte care iti emana incredere ... si pentru care ai investit "putere" in momentul in care ai citit-o...

un cristal de care ai avut grija...

ceva ce are pentru tine valoare in sens de putere energetica....

 

 

astfel iti creezi un "confort/suport" energetic pe care este intelept sa il folosesti...

daca nu ai asa ceva...ia-ti cateva cristale care le gasesti prin sincronicitate... si punele in sare de mare cu apa de izvor...

tine-le acolo...si cand vrei sa faci "experimente astrale" ... sau altele cu caracter "mistic" ... scoate-le si foloseste-le...

 

 

dupa ce ai terminat "experimentul" ... ia-le si punele la loc intr-o noua apa cu sare de mare ...

ele se murdaresc de impuritati energetice foarte repede...in cateva zile...si de aceea este bine sa le ti la "purificat" atunci cand nu le folosesti...

stai linistit...ca puterea ta care ramane in puterea cristalelor...nu se "sterge/duce" la purificare...

puterea se "concetreaza" cu legatura intre tine si cristale...de fiecare data cand le folosesti...

daca faci treaba asa cum trebuie...o sa ai niste "aliati" care o sa te ajute foarte mult...

 

 

 

Cam atat.............asta este parerea mea..... :lol:

 

 

 

post-101334-1200697274_thumb.jpg post-101334-1200697290_thumb.jpg

 

 

 

post-101334-1200697296_thumb.jpg post-101334-1200697309_thumb.jpg

Editat de Infinitus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Iarasi foarte interesant ... am citit de vreo 2 ori sa fiu sigur ca inteleg bine :o: am inteles unele lucruri dar ... tot mi-au ramas unele neclaritati :o:

 

 

Atunci cand se vorbeste despre Lumina...in contexte in care cei ce vorbesc de ea....se afla dincolo de morala ( impusa umanitatii dupa Atlantida ) binelui si raului ..........se vorbeste despre acest "ocean de energie al Manifestarii"...

 

Deci Lumina e "Totul" ... doar ca noi oamenii o percepem duala? colorata in "alb" si "negru"?

Pt altii Lumina e Lumina si atat? In cazul acesta ei ar fi incapabili sa faca rau sau inconstienti ca pt altii ei fac un rau ... totusi cei 9 Zei au facut un rau distrugand Atlantida ...

 

Ierarhia/Cei 9 Zei de care vorbesc....fac....ceea ce din perspectiva lor este binele...dar care atunci cand este "pus" in contextul umanitatii....este "raul".... o parte a acestui rau ... este Noua Ordine Mondiala ...

 

"Marea rasa" care a disparut odata cu Atlantida, a fost distrusa de cei 9 Zei = Ierarhia, pt ca incepusera sa mearga pe calea spre intuneric(asa am citit in "Tablite") Aceasta cale spre intuneric le-ar fi fost "inspirata" de fiinte cu cap de sarpe (reptilieni) ... Deci aceste fiinte cu cap de sarpe ar vrea raul oamenilor. Totusi Cei 9 Zei au ajutat oamenii sa alunge aproape toate reptilele ...

Asta inseamna ca Ierarhia impune un curs spre "Lumina" omenirii? Sau doreste sa ajute?

Totusi aceasta "Noua Ordine" ar fi rea ...

Nu prea inteleg ce e aceasta Noua Ordine, din cate am citit, am inteles ca ar fi un singur guvern pt tot Pamantul (din punctul meu de vedere un sg guvern pt tot pamantul nu ar fi ceva rau, pt ca asa nu s-ar mai lupta tara A cu Tara B, deci s-ar elimina razboaiele si poate si unele decalaje economice). Alte aspecte ale acestei Noi Ordini nu am vazut ... :blink:

 

Rasa umana ar trebui sa distruga locuri de genul Shamballei...si alte "metropole" din scoarta terestra...pentru a se putea elibera de "sensul impus"...in care ea reprezinta doar o "banca genetica".... pot spune "materie prima"....

Adica ei se folosesc de noi pt evolutia lor? Si noi nu avem nimic de castigat? Ce vor ei de fapt? :o:

 

Nu iti fie frica...nu pateste nimeni nimic...mai putin corpul tau...

Asta nu inseamna ca, corpul meu o sa pateasca ceva nu? :)

 

Sper sa imi raspunzi si la aceste intrebari :o: asa ma mai "luminez" si eu putin :)

Editat de danutzzz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lumina este Totul!.....dar ea poate fi folosita in contexte....care pentru noi oamenii si nu numai .... sunt dea-dreptul "naspa"...

Si pentru Ierarhie ar fi "naspa"...daca noi oamenii am folosi aceasi Lumina pentru a le "dizolva" toate structurile si creatiile "naspa"...

 

 

Aceasta Ierarhie este perfect constienta de raul pe care ni-l fac...si binele pe care ei il vad ... este asemanator cu modul in care noi tratam Natura si animalele ... defrisam padurile si omoram animalele fara sa ne pese ... ca doar Dumnezeu ni le-a dat ca si "materie prima" ... :blink:

 

 

Pai au facut si nu au facut un rau distrugand Atlantida...

Atlantida era un avanpost al Ierarhiei umanoide...spre deosebire de Lemuria care era un avanpost al Ierarhiei reptiliene...

Singurul motiv pentru care Atlantida a fost "infectata pana intr-un final de catre cei cu capul de sarpe"...este ca ea prin Karma...a fost mai tot timpul aflata in razboi cu Lemuria...pana cand au distrus-o...

Practic "Cei 9 " si-au distrus o parte din propria creatie ... Atlantida ... care nu era asa roz precum se vroia a fi ...

Daca ai sa studiezi un pic "dincolo de new-age si alte surse naive de informatie"...Atlantida era un "centru al unei puteri mari si elevat dezvoltata" ... dar care era supusa tot unei Ierarhii ... ce se comporta la fel de "brutal" precum se comporta astazi Ierarhia cu umanitatea ...

 

 

Exista si Ierarhia Reptiliana/Draconiana....cuplata cu alte forme de manifestare...care comparativ cu Ierarhia Celor 9 .... este mult inferioara si mult mai brutala ...

Problema acestei Ierarhii "reptiliene" tine de faptul ca ea este foarte "inferioara" cand vine vorba de crearea unui Imperiu...

Sunt de-a dreptul "patetici" pentru ca principala lor forta este numarul si violenta!

Aceasta Ierarhie...crede ca exista pentru a integra in ea toate celelalte forme de manifestare...si se considera superioara tuturor celorlalti ... datorita faptului ca genetica lor este foarte stabila ( nu se modifica in timp ) si datorita faptului ca sunt androgini...

Dar aceasta superioritate nu se "valideaza" in contextul universal...deoarece genetica ar trebui sa aibe abilitatea adaptabilitatii totale fata de orice mediu inconjurator...si androginitatea nu inseamna decat moartea unei rase...

datorita faptului ca nu sunt indeplinite conditiile de experimentare si dezvoltare armonioasa a principiului masculin si principiului feminin...

 

 

Cealalta Ierarhie....este "superioara" din acest punct de vedere...si privesc Ierarhia "reptiliana" ca si un "golan al galaxiei" ... ne-elevat...

 

Chiar daca ea se afla "in razboi" cu Ierarhia "reptiliana"....asta nu inseamna ca sunt buni!

Ei se afla in razboi...deoarece isi disputa teritoriile!...si nu grija fata de umanitate.... :o:

Ambele sunt rele!...si la fel de "toxice" pentru dezvoltarea libera a umanitatii...

 

 

Diferenta dintre sensul "luminii" si sensul "intunericului"...este evidenta in contextul modului in care este privita Creatia...

Dar aceste sensuri sunt INTERPRETAri ale celor doua Ierarhii....

Atata tot...

 

 

O interpretare nu este valida in contextul Creatiei....ca si adevar ultim.....ci este un adevar relativ....care limiteaza deoarece nu permite altor forme de viata si specii...dezvoltarea libera si alegerea unui sens de comuniune cu Totul...

 

 

Aceasta este principala problema a Ierarhiilor!....IMPUNEREA UNUI SENS DE DEZVOLTARE!....si nu "permiterea" dezvolatarii/transformarii libere!....

 

 

Deci umanitatea nu este decat un mare experiment...si o mare baza genetica....foarte utilizabila....datorita gradului ei de diversitate si complexitate in gene....

 

Aici ar trebui sa ajungem cu totii...in cunoastere....GENETICA UMANA....

Pentru ca daca intelegem genetica umana....intelegem instrumentul uman...si puterea lui...

Care este foarte mare datorita unor completari genetice....pe care rasa umana le-a "primit" de-alungul timpului....

 

 

 

Cand am zis ca nu patesti nimic....m-am referit la faptul ca....nu prea poti sa patesti lucuri foarte "naspa" in astral....si din aceasta cauza...riscul de a pati ceva "naspa" cu corpul fizic....este mult mai mic decat...riscul de a pati ceva "naspa" cu "corpul astral"...

 

 

 

 

NOUA ORDINE MONDIALA....nu are nimic de-a face cu "binele umanitatii"!....cel putin nu acum!....datorita faptului ca prin ea a fost , este si va fi distrusa orice urma a diversitatii si complexitatii...(din 30 de milioane de specii animale....intr-un secol (XX) au ramas mai putin de 3 milioane!......defrisarile masive ale padurilor.....intoxicarea atmosferei....modificarea in rau a geneticii umane...etc) ....

 

 

Studiaza tot ceea ce inseamna masonerie si Noua Ordine Mondiala....si da-ti seama de atrocitatea unei astfel de "creatii"...

 

Chiar daca pe termen lung....aceasta aparitie si dezvoltare a Noii Ordini Mondiale...este "naturala" datorita Karmei generate de Liberul Arbitru Colectiv al umanitatii...manipulat in principal de aceste 2 Ierarhii!..........., ea este ceva "toxic"...care in contextul Evolutiei/Transformarii Libere NU S_AR FI INTAMPLAT!!!

 

 

Nu stiu cat de mult te poate "lumina"...ceea ce am scris mai sus....dar asta este parerea mea....

Discernamantul si propriile concluzii...iti apartin exclusiv tie!...

Oricum...Studiul este un proces de continua schimbare a Perspectivei........deci Perceptia ta asupra Binelui si Raului....la tine poate ca va fi diverita!

Tot ceea ce am zis....este adevarat in Perspectiva mea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Deci suntem prinsi intre ciocan si nicovala ... trista perspectiva ... ori lucram pt Ierarhia 1 ori pt Ierarhia 2 ... altfel nu avem sanse ... ma simt foarte revoltat :blink:

 

Nu exista oare si o a 3-a Ierarhie sa zic asa ... care sa promoveze libertatea? sau un mijloc prin care sa poti fi liber de aceste 2 Ierarhii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista oare si o a 3-a Ierarhie sa zic asa ... care sa promoveze libertatea? sau un mijloc prin care sa poti fi liber de aceste 2 Ierarhii?

 

 

 

ALTERNATIVA ESTE PRINCIPIUL EGALITATII CE REPREZINTA ESENTA ORICARUI LUCRU/LUME SI FORMA DE VIATA EXISTENTE IN CREATIE!

 

 

Pai ce sa faci cu a 3-a Ierarhie....de indata ce fiecare Ierarhie...isi impune propria dorinta pentru evolutia cuiva sau a ceva!...???

 

 

Modalitatea de a "te elibera" de aceste 2 Ierarhii este sa faci diferenta clara intre modelul existential al unei Ierarhii...si modelul existential al Creatiei Adevarate...

 

Modelul impus de ierarhii este ---- evolutie/salvare....sau drama supravietuirii...in care elementele de violenta si negare a Liberului Arbitru sunt mai tot timpul prezente!------ACCESUL INTERMEDIAT SI LIMITAT LA INFINITUL DIVINITATII

 

Modelul Creatiei ---- transformare/maiestrie...sau alchimia interioara...relationata cu COnstientizarea is Manifestarea neingradita de dogme...a LIBERULUI ARBITRU...in propria Realitate Suverana!------ACCESUL DIRECT SI NEMIJLOCIT PRIN RECUNOASTEREA IDENTITATII DIVINE

 

 

 

LEGEA ESTE DUMNEZEU A TOT CEEA CE EXISTA....si legile create de Ierarhii prin interpretarea LEGII DIVINE...sunt simple umbre si distorsiuni spatio-temporale...

 

 

TREBUIE SA FI MAESTRUL PORPRIULUI TAU DESTIN.......SI SA RECUNOASTI ESENTA ORIGINII TALE DIVINE....

 

 

 

ORIGINE->DESTIN

 

 

 

eu...cel putin...asa gandesc , simt , deci traiesc.... :blink:

Editat de Infinitus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ba da exista TU!!! Ierarhia 0. Baza de plecare. Alegi ce iti convine cel mai bine de peste tot. Daca NU VREI sa faci ceva, nimeni nu te poate obliga. Daca tu SIMTI ca ceva e bine, din punctul tau de vedere, continua! Cine nu stie/nu poate sa se apere...nu era suficient de puternic sa ramana....Vrei CEL MAI BUN pentru tine? Atunci cauta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×