Sari la conținut
Forum Roportal
puiu.t

De ce este fidelitatea o necesitate absoluta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu exista fidelitate absoluta, nici intre parteneri, nici intre prieteni, nici in principii...come on...suntem oameni si ne schimbam parerile/trairile extraordinar de des.

 

nu zic ca nu exista exceptii :doh: (dar eu nu sunt una dintre ele).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu exista fidelitate absoluta, nici intre parteneri, nici intre prieteni, nici in principii...come on...suntem oameni si ne schimbam parerile/trairile extraordinar de des.

 

nu zic ca nu exista exceptii :doh: (dar eu nu sunt una dintre ele).

 

Poate, dar o relatie ar trebui sa se bazeze pe incredere reciproca. Ce fel de relatie mai poate fi numita aceea in care unul, sau ambii parteneri inseala, se mint, sau isi fac crize de gelozie? Asta duce la conflicte si poate chiar si la finalul relatiei, sau in orice caz relatia nu e ceea ce ar trebui sa fie. Macar unul dintre parteneri ar fi dezamagit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate, dar o relatie ar trebui sa se bazeze pe incredere reciproca. Ce fel de relatie mai poate fi numita aceea in care unul, sau ambii parteneri inseala, se mint, sau isi fac crize de gelozie? Asta duce la conflicte si poate chiar si la finalul relatiei, sau in orice caz relatia nu e ceea ce ar trebui sa fie. Macar unul dintre parteneri ar fi dezamagit.

 

este evident ca la inceputul oricarei relatii de orice fel credem in mos craciun;)...eu vorbeam despre ce cred eu ca se intampla cu adevarat pe la mijlocul/sfarsitul ei. ( am amintit SI de exceptii).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este evident ca la inceputul oricarei relatii de orice fel credem in mos craciun;)...eu vorbeam despre ce cred eu ca se intampla cu adevarat pe la mijlocul/sfarsitul ei. ( am amintit SI de exceptii).

 

Da, in unele relatii intervine o anume plictiseala si cineva doreste ceva nou, chiar o persoana noua...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O persoana puternica si demna de increderea celuilalt este aceea care aplica in relatie 100% fidelitate! E vorba si de respectul de sine ... multi ar fi putut evita sa insele daca erau sinceri si ar fi zis:"Uite ce e,eu nu mai pot fi cu tine... " si asa scapau de probleme.Oricum cei care procedeaza mereu asa si isi schimba partenerii n-au iubit niciodata cu adevarat.Infidelitatea,ca si minciuna e un mare ... handicap!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce de credeti ca este impetuos necesar ca fidelitatea sa fie absoluta?

probabil ca ar creste nivelul de incredere in partener, respectiv relatie ... relaxeaza, sa nu stam cu valiza pregatita in caz de 'accident' :)

eu cred ca e necesara, macar la inceput

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil ca ar creste nivelul de incredere in partener, respectiv relatie ... relaxeaza, sa nu stam cu valiza pregatita in caz de 'accident' :)

eu cred ca e necesara, macar la inceput

eu cred ca este necesara tot timpul..

..atat doar sa se puna de acord, a ce a ce inseamna fidelitate .. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×