Sari la conținut
Forum Roportal
alina_71

Eu beau cea mai sanatoasa cafea din lume.Tu ce bei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar aceasta cafea contine cofeina dar in cantitate redusa.Dar poti sa incerci ceaiul si ciocolata calda.Oricum daca intri pe site-ul meu ai sa gasesti toate produsele dar si business-ul(mlm)!

 

 

o sa intru...promit ...oricum beau f multa cafea...cred ca 5-7 pe zi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

www.ganoexcel.com.ro/rom8518

 

SCHIMBARE ADRESA SITE!!!!!

 

Prima cafea sanatoasa din lume

 

 

Cele mai multe dintre bolile cronice si acute se datoreaza dezechilibrului organismului, determinat de acumularea de toxine. Ganoderma are capacitatea de a ne oferi o verificare medicala si de a descoperi bolile ascunse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca topicul tau era mai potrivit la ....promovare,reclama

 

nu prea vad legatura cu boabele vde cafea...e drept nicit n-am citit atent site-ul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot mai bun e Guinness :tease:

 

:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu beau cea mai scumpa cafea din lume (jamaicana) tu ce bei? :blink: Is this for real?

 

Naeema, mă faci să mă repet:

 

Cea mai scumpa cafea din lume costa mai mult de 600$ kilogramul si numai o ceasca intr-un restaurant elegant iti va scoate din portofel 50$ sau chiar mai mult.

Probabil va intrebati de ce este asa scumpa?! Simplu.. pentru ca procesul de fabricatie este special si permite producerea doar a aproximativ 250 kg pe an.

 

Poate va ganditi ca ar putea angaja mai multi oameni dar asta nu este o solutie deoarece procesarea este realizata de o zibeta de palmier comuna.

 

O zibeta de palmier este un animal asemanator mangustei care creste in padurile tropicale. Si ei ii place sa manance boabe de cafea dar acestea sunt protejate de coaja asa incat ii trebuie o anumita strategie pentru a patrunde. Dupa ce sunt curatate in acest fel , boabele sunt colectate , sterilizate si procesate in continuare de catre oameni.

 

Daca cumva esti curios sa bei o ceasca din aceasta cafea , atunci va trebui sa comanzi Kopi Luwak.

 

Enjoy it!! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si...eu beau cafea..multa..vreo 5 cani pe zi..nu conteaza marca. stiu ca-i nesanatos! si.."cea mai sanatoasa cafea din lume" nu cred ca exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×