Sari la conținut
Forum Roportal
adinutza...

multifunctionale

Postări Recomandate

as vrea sa-mi cumpar si eu un multifunctional...dar nu stiu pe care sa aleg...voi ce-mi sugerati sa aleg intre un hp f370 multifunctional sau HP C3180 multifunctional?va rog mult ajutati-ma si pe mine sa iau o decizie ca sincer nu ma pricep la imprimante si nici la multifunctionale de aceea am nevoie de ajutorul voastru...cei care aveti sau ati avut imi puteti spune cat de bune sunt?sau care din astea 2 e cea mai buna?astept parerile voastre!! multumesc frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multifuncţionalele reprezintă cel mai adesea un compromis. Cele proaste au engine de imprimantă inkjet, cele "cu pretenţii" au engine de imprimantă laser. Eu am la un birou un Canon MP150, c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum depinde si pt ce vrei tu sa-l folosesti. Pt imprimat bancnote, iti trebuie ceva extrem de performant. Pentru poze desucheate, merge si ceva mai ieftineanu.

 

Acum serios, trebuie sa iei ceva ce face ceea ce vrei tu. Vrei Pict Bridge, iei cu pict bridge, vrei sa imprime CD-uri, iti iei d-aia. Trebuie sa te uiti in general la claritatea imprimarii (dpi)si scanarii (dpi si depth), viteza de imprimare si copiere si nu in ultimul rand la pretul consumabilelor. Eu am un prieten care are un hp, modelul cel mai ieftin, doar pt scos cursuri. Iar cand i se goleste, il vinde si isi cumpara altul nou, din simplul motiv ca un set de cartuse nou l-ar costa mult mai mult. Asa ca trebuie sa te uiti si la preturile ulterioare. Sfatul meu e sa nu te aventurezi pt ceva extrem de scump, chiar daca vrei sa dai un ban pe ceva bun, daca tot il dai. Nu ai ce face cu scule profesionale in uz casnic.

 

Bafta la cumparaturi :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×