Sari la conținut
Forum Roportal
Selasee

Am pierdut patru ani ...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt distrus.Dupa patru ani de relatie in care totul mergea [sau asa credeam eu] bine, iubita mea [ asa o credeam eu] ,a venit si mi-a spus ca vrea sa se desparta.Nu stiu cu ce am gresit.Ma aflu intr-o stare de depresie profunda.Nu stiu daca sa ma duc sau nu la un psiholog.Nu cred ca am sa o pot uita vreodata.Nu am de gand sa ma duc sa ma rog de ea sa imi mai dea o sansa [ nu am gresit cu nimic, cred eu ].Nu stiu de ce scriu acum ceea ce scriu.Nu stiu daca mai am dreptul sa sper la ceva bun in viitor.Nu mai stiu de ce muncesc si nici pentru ce traiesc.Nu mai stiu unde e sensul in ...tot"

Voi cum v-ati revenit?E adevarat ca timpul vindeca tot?Eu ma voi vindeca vreodata.?

Scuzati mesajul.Am vrut doar sa-mi urlu undeva durerea.

mda, stiu senzatia... e ca si cum te-ar calca acceleratul dimineata, la pranz si seara. ti se rupe inima in piept de durere, fiecare respiratie e o agonie totala, te uiti in jur si nimic nu mai are sens...

 

ai tot dreptul sa speri la ceva mult mai bun in viitor: sa iubesti si sa fii iubit. crede-ma, tuturor li se intampla. n-ai cum sa scapi ! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt distrus.Dupa patru ani de relatie in care totul mergea [sau asa credeam eu] bine, iubita mea [ asa o credeam eu] ,a venit si mi-a spus ca vrea sa se desparta.Nu stiu cu ce am gresit.Ma aflu intr-o stare de depresie profunda.Nu stiu daca sa ma duc sau nu la un psiholog.Nu cred ca am sa o pot uita vreodata.Nu am de gand sa ma duc sa ma rog de ea sa imi mai dea o sansa [ nu am gresit cu nimic, cred eu ].Nu stiu de ce scriu acum ceea ce scriu.Nu stiu daca mai am dreptul sa sper la ceva bun in viitor.Nu mai stiu de ce muncesc si nici pentru ce traiesc.Nu mai stiu unde e sensul in ...tot"

Voi cum v-ati revenit?E adevarat ca timpul vindeca tot?Eu ma voi vindeca vreodata.?

Scuzati mesajul.Am vrut doar sa-mi urlu undeva durerea.

 

 

Of of...ce ti-e si cu dragostea asta... Haide sa iesim la un suc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt distrus.Dupa patru ani de relatie in care totul mergea [sau asa credeam eu] bine, iubita mea [ asa o credeam eu] ,a venit si mi-a spus ca vrea sa se desparta.Nu stiu cu ce am gresit.Ma aflu intr-o stare de depresie profunda.Nu stiu daca sa ma duc sau nu la un psiholog.Nu cred ca am sa o pot uita vreodata.Nu am de gand sa ma duc sa ma rog de ea sa imi mai dea o sansa [ nu am gresit cu nimic, cred eu ].Nu stiu de ce scriu acum ceea ce scriu.Nu stiu daca mai am dreptul sa sper la ceva bun in viitor.Nu mai stiu de ce muncesc si nici pentru ce traiesc.Nu mai stiu unde e sensul in ...tot"

Voi cum v-ati revenit?E adevarat ca timpul vindeca tot?Eu ma voi vindeca vreodata.?

Scuzati mesajul.Am vrut doar sa-mi urlu undeva durerea.

...................

un sut in cur => un pas inainte :lol2:

nu dispera...se trece destul de "usor" peste chestii de genul asta..

nu te-a iubit si gata...daca te iubea nu pleca,,,iar daca ai facut greseli si totusi te iubea,,,lupta pentru relatie..

.....................

e bine sa cauti si ceva la tine....ceva nu a functionat...

toti barbatii cred ca este totul frumos si merge ca pe roate....neap...nu este chiar asa....

femeile sunt altfel. :pardon:

iti trece..stai linistit...

refugiaza-te "printre" prieteni....asta este sfatul meu...

bahta.. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi cum v-ati revenit?E adevarat ca timpul vindeca tot?Eu ma voi vindeca vreodata.?

Scuzati mesajul.Am vrut doar sa-mi urlu undeva durerea.

 

Timpul....intr-adevar sa stii ca acopera toate "ranile"... si implica-te in lucruri care-ti plac si schimba-ti anturajul. Pentru mine a fost mai ciudat ca am pastrat relatii "de bine" si de afaceri cu rudele fostei...asta e...dar cu timpul sentimentul care acum te copleseste va dispare. garantez. Si va veni un alt inceput care va fi poate mai frumos decit ce-a fost...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt distrus.Dupa patru ani de relatie in care totul mergea [sau asa credeam eu] bine, iubita mea [ asa o credeam eu] ,a venit si mi-a spus ca vrea sa se desparta.Nu stiu cu ce am gresit.Ma aflu intr-o stare de depresie profunda.Nu stiu daca sa ma duc sau nu la un psiholog.Nu cred ca am sa o pot uita vreodata.Nu am de gand sa ma duc sa ma rog de ea sa imi mai dea o sansa [ nu am gresit cu nimic, cred eu ].Nu stiu de ce scriu acum ceea ce scriu.Nu stiu daca mai am dreptul sa sper la ceva bun in viitor.Nu mai stiu de ce muncesc si nici pentru ce traiesc.Nu mai stiu unde e sensul in ...tot"

Voi cum v-ati revenit?E adevarat ca timpul vindeca tot?Eu ma voi vindeca vreodata.?

Scuzati mesajul.Am vrut doar sa-mi urlu undeva durerea.

ai castigat 4 ani din viata(experienta de a cunoaste) .......ce ai facut tu in trecut pt tine a fost legat doar de ea.... sub aparenta " de bine" nu erai tu ... si asta a dus la "despartire" ...... asa ca daca acum esti trist e doar aparenta ... de ce? pt ca in trecut "erai" un "scop" pt ea..... faceai pt ea..... ea decidea ..... etc...... si acum nu mai esti tu pt ca nici in trecut nu erai ....... ce a fost a fost frumos intre voi..... dar acum invata sa fi tu pt tine apoi sa intri intr-o relatie cu acest "aspect" - a fi tu :airkiss:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru incurajari inca odata .

Inseamna ca n-ai invatat nimic din aceasta iubire daca deja consideri timpul ca fiind irosit.

Asta e falsa bravura.

Vad in afirmatia ta o dovada de impertinenta si [evident] superficialitate.

 

 

Of of...ce ti-e si cu dragostea asta... Haide sa iesim la un suc

Doar vin sec.

Editat de Atiasse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai pierdut 4 ani? Inseamna ca n-ai invatat nimic din aceasta iubire daca deja consideri timpul ca fiind irosit.

Corect. Cine nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...................

un sut in cur => un pas inainte :cheer:

nu dispera...se trece destul de "usor" peste chestii de genul asta..

nu te-a iubit si gata...daca te iubea nu pleca,,,iar daca ai facut greseli si totusi te iubea,,,lupta pentru relatie..

.....................

e bine sa cauti si ceva la tine....ceva nu a functionat...

toti barbatii cred ca este totul frumos si merge ca pe roate....neap...nu este chiar asa....

femeile sunt altfel. :flowers:

iti trece..stai linistit...

refugiaza-te "printre" prieteni....asta este sfatul meu...

bahta.. :doh:

 

fomeile nu este altfel ....:cheer: ce fomei parasite nu ai vazut? eu da....si doare al naibii ....mai ales dupa 5 ani .....mai ales cand esti pus pe planul 2 ,pe primul fiind prietenii de pahar .....si nu trece firar sa fie de loc usor .....si uneori nu trece ,inveti sa traiesti cu ea....amortit ,uitand uneori sa simti fericirea chiar daca te izbeste in moalele capului ... :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Patru ani nu sunt deloc pierduti. Sunt ani in care ai fost fericit.

 

Lasa'ma sa ghicesc : Esti un frustrat singur care nu s'a simtit iubit niciodata !

Asta nu este poveste. Este viata .Teziti-va din visarea asta stupida.Nu ai ce invata dintr-o dragoste esuata ce in final se dovedeste a fi fost neimpartasita.

Romantism stupid lovit pe alocuri de o imbecila impertinenta deloc superficiala.

Lasa-ma sa ghicesc eu: ai iubit si tu sa te afli in treaba.

Dintr-o dragoste esuata poti invata ce ai gresit, ca sa nu mai faci la fel.

In cativa ani, vei trece peste si o anumita zi petrecuta cu ea, va fi un lucru pretios . Stii, cantitatea de chestii unice traite te fac in timp sa simti ca ai trait si a meritat: nu, nu e vorba de casa, de mobila, de masina, de vacante, de copii, de nevasta, de carti citite si diplomele avute.Toate nu valoreaza si nu merita sa iubesti cu aceste scopuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×